Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Polowanie

Trzech myśliwych chwali się jakie to wspaniełe i szybkie mają psy. Pierwszy mówi, że razu pewnego na polowaniu wyszedł na niego niedźwiedź. Ja za broń i za naboje, a tu nie ma naboi. Dałem powąchać psu flintę, skoczył do domu, przyniósł naboje, załadowałem
i zastrzeliłem niedźwiedzia.
Drugi mówi, że to jeszcze nic. Na mnie też na polowniu wyszedł niedźwiedź. Ja za flintę, a tu jej nie ma. Dałem psu powąchać naboje, skoczył do domu, przyniósł flintę, załadowałem i zastrzeliłem niedźwiedzia.
Na to trzeci mówi, że to jeszcze nic. Ja pojechałem raz z żoną
nad rzekę się opalać. Żona się rozbiera, a tu nie ma dolnej części stroju kąpielowego. Dałem psu powąchać kuciapkę, skoczył do domu i ... przyprowadził sąsiada za genitalia.

Polowanie
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

do św. Barbary

Oj Basiu, Basiu,

Jesteś bardzo zachłanna,

Zabrałaś tylu chłopców,

Niedobra z Ciebie panna.

więcej...

do św. Barbary
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (20)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/ABC/Regulamin zawodów w wędkarstwie podlodowym 

Regulamin zawodów w wędkarstwie podlodowym

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 4344 
Komentarzy: 2 
ID: 25848 
Węzeł: 17025 

Spis treści:
1. Teren zawodów
2. Sprzęt, przynęty, zanęty stosowane w zawodach
3. Organizacja i przebieg zawodów
3. Ryby łowione w zawodach
4. Punktacja

TEREN ZAWODÓW

4.1. Zawody mogą się odbywać na akwenach, których warstwa lodu wynosi minimum 15 cm grubości.

4.2. Sektory i stanowiska wędkarskie powinny być równowartościowe pod względem głębokości. Długość każdego stanowiska wzdłuż linii brzegowej powinna wynosić minimum 10 metrów, a szerokość licząc w głąb łowiska minimum 15 metrów. Maksymalna głębokość łowiska nie może przekraczać 9 m.

4.3. Stanowiska wędkarskie powinny być oddzielone od siebie z obu stron pasem neutralnym o szerokości od 1 do 3 metrów. Od publiczności powinny być oddzielone strefą neutralną o szerokości od 3 do 5 metrów.

4.4. W przypadku rozgrywania zawodów wielosektorowych, pomiędzy sektorami powinna być wyznaczona strefa neutralna o szerokości minimum 10 metrów.

SPRZĘT, PRZYNĘTY, ZANĘTY STOSOWANE W ZAWODACH

4.5. Zawodnik łowi jedną wędką o długości minimum 30 cm, trzymaną w ręku, stosując jedną z metod: błystkę podlodową, mormyszkę, zestaw spławikowy. Kiwoka nie zalicza się do limitu długości wędki.

4.6. Błystka podlodowa powinna spełniać wymagania aktualnego R.A.P.R.

4.7. W czasie zawodów wolno nęcić. Zabrania się używania jakichkolwiek pojemników z zanętą na lince. Błystkę podlodową oraz mormyszkę można używać łącznie z przynętą naturalną, z wyjątkiem żywych i martwych ryb lub ich części.

4.8. Otwory w lodzie wolno wykonywać wyłącznie świdrem ręcznym. Pierzchnię lub siekierkę można używać asekuracyjnie a podczas zawodów wyłącznie do powiększenia otworu w przypadku holu ryby większej niż wcześniej wykonany otwór w lodzie. Dopuszcza się stosowanie haka do lądowania ryb wyłącznie w przypadku ryb przewidzianych do zabrania.

4.9. Każdy zawodnik musi być wyposażony w linkę o długości minimum 10 m, przywiązaną w pasie, zakończoną rzutką lub drążkiem.

ORGANIZACJA I PRZEBIEG ZAWODÓW

4.10. Zawody mogą być rozgrywane w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej bez podziału na kategorie.

4.11. Zaleca się, aby zawody były rozgrywane w ilości tur odpowiadających liczbie zawodników w startujących drużynach.

Zawody mistrzowskie powinny być rozgrywane minimum w dwóch turach.

W sekcjach i kołach dopuszcza się rozgrywanie zawodów mistrzowskich w jednej turze. W kołach i okręgach dopuszcza się rozgrywanie dwóch tur zawodów . mistrzowskich jednego dnia. Mistrzostwa Polski powinny być rozegrane jako zawody dwudniowe.

4.12. Zawody dwuturowe jedno- i wielosektorowe mogą być rozgrywane na tym samym łowisku lub na różnych łowiskach. W przypadku rozgrywania zawodów na tym samym łowisku w zawodach jednosektorowych należy zastosować przemienne losowanie stanowisk.

4.13. Losowanie sektorów dla poszczególnych zawodników odbywa się w dowolnym terminie, jednak zawsze przed losowaniem stanowisk. Losowanie stanowisk w sektorach odbywa się nie później niż na 1 godzinę przed rozpoczęciem zawodów.

4.14. Czas trwania jednej tury zawodów wynosi 3 godziny. Dopuszcza się skrócenie czasu trwania tury zawodów z przyczyn losowych lub wobec wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, aby jednak tura była uznana za rozegraną, nie może trwać krócej niż 1,5 godziny.

4.15. Po wylosowaniu i założeniu numerów startowych zawodnicy udają się w pobliże wyznaczonych stanowisk i zatrzymują się przed nimi.

Obowiązują następujące sygnały:

 • pierwszy sygnał - na 30 minut przed rozpoczęciem zawodów, po którym zawodnik wkracza na stanowisko, rozpoczynając samodzielne przygotowania do zawodów. Po tym sygnale zawodnik może wiercić otwory oraz nęcić.
 • drugi sygnał - oznacza rozpoczęcie zawodów. Po tym sygnale zawodnik może łowić ryby, wiercić otwory oraz nęcić,
 • trzeci sygnał - oznacza zakończenie zawodów.

Po trzecim sygnale nie zalicza się żadnej ryby wyjętej z wody. Zawodnik pozostaje na stanowisku do czasu zabrania ryb przez sędziego kontrolnego.

4.16. Zawodnik w czasie zawodów łowi w obrębie swego stanowiska. Otwory może wykonywać tylko w obrębie stanowiska, minimum 1 metr od linii wytyczającej stanowisko.

4.17. Zawodnik ze stanowiska ma prawo korzystać według swego uznania, pod warunkiem, że zachowa wymaganą odległość 1 metr pomiędzy otworami i średnicę otworu nie większą niż 20 cm, mierzoną w punkcie zetknięcia się lodu z lustrem wody.

Wszystkie czynności powinny być wykonywane przez zawodnika spokojnie i ze szczególną rozwagą.

4.18. Zawodnikowi po pierwszym sygnale nie wolno korzystać z pomocy innych osób z wyjątkiem przypadków losowych. Trener ma prawo wejścia na stanowisko swego zawodnika, może mu udzielać wyłącznie porad ustnych.

Po pierwszym sygnale zabrania się donoszenia zawodnikom sprzętu wędkarskiego pomocniczego, zanęt i przynęt. Dostęp do strefy i pasów neutralnych mają wyłącznie sędziowie, trenerzy ekip oraz osoby upoważnione przez Sędziego Głównego.

4.19. Po zakończeniu zawodów zawodnik porównuje liczbę złowionych ryb z zapisem dokonanym przez sędziego kontrolnego, przekazuje mu ryby i podpisuje kartę startową. Jest obecny (lub jego przedstawiciel) przy ważeniu ryb.

4.20. Zawodnik zostaje zdyskwalifikowany za:

W danej turze:

 • stawienie się na zawody w niepełnej dyspozycji psychofizycznej lub używanie środków zmniejszających tę dyspozycję w czasie trwania zawodów,
 • używanie sprzętu niezgodnego z przepisami,
 • łowienie przed drugim sygnałem lub w innym niż wylosowanym sektorze albo poza granicami swojego sektora,
 • używanie żywej lub martwej ryby jako przynęty,
 • przedłożenie komisji sędziowskiej ryby niewymiarowej,
 • opuszczenie stanowiska bez ważnej przyczyny i bez zgody sędziego.

W całych zawodach:

 • za niesportowe i nieetyczne zachowanie się zawodnika w stosunku do organizatora sędziego czy innych zawodników /po jednorazowym zwróceni uwagi przez sędziego/,
 • przedłożenie komisji sędziowskiej ryby złowionej przed lub po turze lub zawodach lub w innym czasie i miejscu niż tura zawodów,
 • przedłożenie komisji sędziowskiej ryby będącej pod ochroną.

RYBY ŁOWIONE W ZAWODACH

4.21. W czasie zawodów łowi się ryby, na które w dniu zawodów nie ma okresu ochronnego i z zachowaniem wymiarów ochronnych zgodnie z R.A.P.R. Nie obowiązują limity ilościowe i wagowe łowionych ryb.

4.22. Ryby po złowieniu i zgłoszeniu sędziemu powinny zostać zabite i przechowywane w oznakowanych pojemnikach dostarczonych przez organizatora.

4.23. Ryby złowione w zawodach zabezpiecza organizator.

PUNKTACJA

4.24. Zawodnik otrzymuje 1 punkt za każdy gram złowionych ryb.

4.25. Za ryby oblodzone, ośnieżone lub zabrudzone np. zanętą, tytułem kary odlicza się zawodnikowi 5 % punktów z ilości punktów uzyskanych.

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   

To co zostało przedstawione to brednie od nowego roku są nowe zasady tj.
wolno łowić tylko mormyszką
nie wolno wiercić otworów po 2 sygnale czyli wolno łowić i nęcić ale nie wolno wiercić, wiercenie otworów tylko po 1 sygnale czyli wejścia na stanowiska
szczegóły proponuję sprawdzić w kole tam napewno dotarły nowe zasady wiem bo je czytałem, zmian jest więcej nie tyko w metodzie podlodowej, polecam tę lekturę zwłaszcza osobom, które uczestniczą aktywnie w zawodach.

Początek

W niedzielę 15.01.06 odbyły sie zawody naszego okręgu. Sędzia ogłosił,że dostał z ZG PZW nowy regulamin,który zezwala łowić na zawodach tylko i wyłącznie na mormyszkę.
Tutaj ktoś drukuje coś innego.Jest to istotna różnica, którą należy myślę wyjaśnić.
Pozdrawiam Jerzy.

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Wędkarstwo muchowe

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).