Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 1 Ilość ocen: 1

Budzenie

Pokój hotelowy w Karlinie, sezon trociowy. Dzwoni telefon:
- czy to pan zamawiał budzenie na szóstą?
- taaak, jaaa...
- no to szybciutko, szybciutko kochany bo już dziewiąta!!!

Budzenie
 • Obecnie 1 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Oczekiwanie

Gdzie ta werwa? gdzie ten żart?

więcej...

Oczekiwanie
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Łowiska pełne ryb - np. Turawa

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 11083 
Komentarzy: 1 
ID: 22999 
Węzeł: 15642 

Gdybym miała wskazać łowisko ulubione, miałabym poważne kłopoty. Gdy chodzi o wskazanie łowiska, które darzę szczególnym sentymentem nie mam problemów. To Turawa. Tu nabierałam wędkarskich szlifów.

Duże Jezioro Turawskie jest zbiornikiem sztucznym powstałym przez spiętrzenie zaporą ziemną wód Małej Panwi.

W najbliższej okolicy znajdują się dwa jeziorka leśne. Są to wypełnione wodą dawne piaskownie, z których czerpano materiał do budowy wałów wokół Dużego Jeziora.
Prace nad budową zbiornika zakończono w 1938 roku. Pod wodą znalazły się częściowo wykarczowane tereny leśne, częściowo wyburzone zabudowania, drogi, stare koryto Małej Panwi i jej dopływy.
Zbiornik nie jest głęboki gdyż średnia waha się w granicach 4 m, dopiero przy samej zaporze dochodzi do 10m ale jest za to dość duży - jego powierzchnia wynosi ponad 2000 ha (dł. ok. 7,5 km, szer. do ok. 2,5 km).
Dominującymi rybami drapieżnymi są: okoń, szczupak i sandacz. Okonia najlepiej szukać na zboczach podwodnych górek i w niedalekiej okolicy kamiennego wału. Jako bardzo dobre łowiska sandaczowe polecałabym rozległe karczowiska, wśród których spodziewać się go można bez względu na porę dnia, roku i aktualny stan wody. Bardzo atrakcyjną sztuczną przynętą na tego drapieżnika są tzw. "koguty" rozpropagowane przez wędkarzy z Górnego Śląska. Skuteczne bywają twistery i rippery. Niezłe efekty miewałam na żywca i martwą rybkę.
W miejscach tych możemy spodziewać się również szczupaka, który może "uderzyć" zarówno na przynęty gumowe jak i obrotówki.
Wielu wędkarzy twierdzi, że spotyka się tu osiadłą formę pstrąga potokowego - troć jeziorową.

Oprócz drapieżników można łowić wiele gatunków białej ryby np. leszcze, krąpie, płocie, wzdręgi, karpie, liny, amury i tołpygi. Ostatnio, ku swojemu zaskoczeniu, złowiłam kilka niewielkich jazi.
Jednak najwięcej radości sprawiają mi duże leszcze i płocie. Oba gatunki łowię najczęściej z kamiennego wału.
Najprawdopodobniej dlatego, że jest to woda wyjątkowo chimeryczna, każda ryba stąd wyjęta sprawia dużo radości. Jest to łowisko "nieobliczalne". W jednym dniu ryby potrafią brać raz, za razem, nie pozwalając nawet opaść przynęcie na dno, agresywnie atakują haczyk a na drugi dzień łowiąc w tym samym miejscu, na taką samą przynętę na takim samym haczyku, nęcąc taka samą zanęta można nie uświadczyć nawet trącenia przynęty przez rybę. Jakby martwa woda...
W związku z przeprowadzonymi przez pracowników Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie badaniami, które wykazały dysproporcje między zasiedlającym zbiornik białorybem a możliwościami pokarmowymi, władze opolskiego okręgu PZW zdecydowały o zmianach w przepisach dotyczących odłowów wędkarskich niektórych gatunków ryb. Co za tym idzie, zniesiono limit ilościowy i wymiar ochronny dla leszcza. Zniesiono limit wagowy dla krąpia. Zwiększono jednocześnie wymiar ochronny okonia do 18 cm.
W ostatnich latach zbiornik dość intensywnie zarybiany jest takimi gatunkami jak szczupak, sandacz, węgorz i karp. Zlewnia Małej Panwi wpadającej do zbiornika Turawskiego na odcinku Zawadzkiego, Kolonowskiego i Ozimka jest również systematycznie zarybiana. Wprowadzono tam bolenia, jazia i świnkę.
Nad Turawę zapraszam nie tylko wędkarzy z najbliższych okolic Opola. Łowisko śmiało mogę polecić także przyjezdnym z odległych miejsc, na co pozwala rozbudowana wokół jezior sieć noclegowa i gastronomiczna.

Do zobaczenia nad wodą

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   

Co za Jędza. najpierw wszystkie ryby w Turawie wyłapała a teraz zaprasza, Miło Ciebie poczytać na RO, tuszę nadzieję że będziesz częściej na nim przebywać. Turawę bardzo często wspominam jako miejsce dla etycznych wędkarzy, szczególnie tych czternastu z czercowego spotkania SWI. wierzcie mi, trzy dni od rana do wieczora biczowali wodę i żadnego sandacza nie zabrali ))

Pozdrawiam Waldek

Ps. RO stęskniło się za Tobą, KWI również

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Urlop: wy-Wczasy.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).