Left menu

Filtry

Komentarze

Artykuł - Kill or not to kill.......MięsiarzySłuszne podejście Bardzo dobre (5)

Humor»

Ocena: 2,5 Ilość ocen: 7

Aprende...

Jaimito llega a casa y su madre le pregunta:
-Que tal, Jaimito? Que has aprendido hoy en el colegio?
-No mucho, tengo que volver mañana.

Aprende...
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,3/5 (7)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze

Z naszej bazy...

więcej...

Wielkie Łuki cz.3.
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Łowiska pełne ryb - np. Turawa

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 11356 
Komentarzy: 1 
ID: 22999 
Węzeł: 15642 

Gdybym miała wskazać łowisko ulubione, miałabym poważne kłopoty. Gdy chodzi o wskazanie łowiska, które darzę szczególnym sentymentem nie mam problemów. To Turawa. Tu nabierałam wędkarskich szlifów.

Duże Jezioro Turawskie jest zbiornikiem sztucznym powstałym przez spiętrzenie zaporą ziemną wód Małej Panwi.

W najbliższej okolicy znajdują się dwa jeziorka leśne. Są to wypełnione wodą dawne piaskownie, z których czerpano materiał do budowy wałów wokół Dużego Jeziora.
Prace nad budową zbiornika zakończono w 1938 roku. Pod wodą znalazły się częściowo wykarczowane tereny leśne, częściowo wyburzone zabudowania, drogi, stare koryto Małej Panwi i jej dopływy.
Zbiornik nie jest głęboki gdyż średnia waha się w granicach 4 m, dopiero przy samej zaporze dochodzi do 10m ale jest za to dość duży - jego powierzchnia wynosi ponad 2000 ha (dł. ok. 7,5 km, szer. do ok. 2,5 km).
Dominującymi rybami drapieżnymi są: okoń, szczupak i sandacz. Okonia najlepiej szukać na zboczach podwodnych górek i w niedalekiej okolicy kamiennego wału. Jako bardzo dobre łowiska sandaczowe polecałabym rozległe karczowiska, wśród których spodziewać się go można bez względu na porę dnia, roku i aktualny stan wody. Bardzo atrakcyjną sztuczną przynętą na tego drapieżnika są tzw. "koguty" rozpropagowane przez wędkarzy z Górnego Śląska. Skuteczne bywają twistery i rippery. Niezłe efekty miewałam na żywca i martwą rybkę.
W miejscach tych możemy spodziewać się również szczupaka, który może "uderzyć" zarówno na przynęty gumowe jak i obrotówki.
Wielu wędkarzy twierdzi, że spotyka się tu osiadłą formę pstrąga potokowego - troć jeziorową.

Oprócz drapieżników można łowić wiele gatunków białej ryby np. leszcze, krąpie, płocie, wzdręgi, karpie, liny, amury i tołpygi. Ostatnio, ku swojemu zaskoczeniu, złowiłam kilka niewielkich jazi.
Jednak najwięcej radości sprawiają mi duże leszcze i płocie. Oba gatunki łowię najczęściej z kamiennego wału.
Najprawdopodobniej dlatego, że jest to woda wyjątkowo chimeryczna, każda ryba stąd wyjęta sprawia dużo radości. Jest to łowisko "nieobliczalne". W jednym dniu ryby potrafią brać raz, za razem, nie pozwalając nawet opaść przynęcie na dno, agresywnie atakują haczyk a na drugi dzień łowiąc w tym samym miejscu, na taką samą przynętę na takim samym haczyku, nęcąc taka samą zanęta można nie uświadczyć nawet trącenia przynęty przez rybę. Jakby martwa woda...
W związku z przeprowadzonymi przez pracowników Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie badaniami, które wykazały dysproporcje między zasiedlającym zbiornik białorybem a możliwościami pokarmowymi, władze opolskiego okręgu PZW zdecydowały o zmianach w przepisach dotyczących odłowów wędkarskich niektórych gatunków ryb. Co za tym idzie, zniesiono limit ilościowy i wymiar ochronny dla leszcza. Zniesiono limit wagowy dla krąpia. Zwiększono jednocześnie wymiar ochronny okonia do 18 cm.
W ostatnich latach zbiornik dość intensywnie zarybiany jest takimi gatunkami jak szczupak, sandacz, węgorz i karp. Zlewnia Małej Panwi wpadającej do zbiornika Turawskiego na odcinku Zawadzkiego, Kolonowskiego i Ozimka jest również systematycznie zarybiana. Wprowadzono tam bolenia, jazia i świnkę.
Nad Turawę zapraszam nie tylko wędkarzy z najbliższych okolic Opola. Łowisko śmiało mogę polecić także przyjezdnym z odległych miejsc, na co pozwala rozbudowana wokół jezior sieć noclegowa i gastronomiczna.

Do zobaczenia nad wodą

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   

Co za Jędza. najpierw wszystkie ryby w Turawie wyłapała a teraz zaprasza, Miło Ciebie poczytać na RO, tuszę nadzieję że będziesz częściej na nim przebywać. Turawę bardzo często wspominam jako miejsce dla etycznych wędkarzy, szczególnie tych czternastu z czercowego spotkania SWI. wierzcie mi, trzy dni od rana do wieczora biczowali wodę i żadnego sandacza nie zabrali ))

Pozdrawiam Waldek

Ps. RO stęskniło się za Tobą, KWI również

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book
Reklamy Krokus: Systemy zarządzania zawartością informacyjną serwisów WWW. CMS eZ Publish już od kliku lat skutecznie wdrażamy różne wersje tego systemu.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).