Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Para

W parku siedzi młoda para.
- Czy była by pani bardzo oburzona, gdybym panią pocałował?
- Oczywiście! Broniłabym się z całych sił! Tylko, że jestem bardzo słaba.

Para
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Fly Fishing

Fishing is a popular sport;
At one with nature is the report;

więcej...

Fly Fishing
 • Obecnie 1 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Rybim okiem/Dekapitacja Twardej 

Dekapitacja Twardej

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 1831 
Komentarzy: 0 
ID: 48704 
Węzeł: 29227 
Ryszard Siejakowski

Patrzę na stowarzyszenie, do którego należę i wciąż kołacze się po głowie jedna myśl. Jak długo jeszcze pociągnie? Czy przetrwa następną kadencję, czy rozsypie się w jej trakcie? Pół biedy gdyby to były tylko moje obawy, ale takie głosy coraz częściej się pojawiają w najniższych szczeblach dowodzenia, czyli w Zarządach Kół, których działacze mają trochę oleju w głowie.

Analizuje par.29 Statutu Związku, określający zakres działania i kompetencji Zarządu Głównego. Stworzony zapis był może istotny w momencie, gdy Związek był zorganizowany na „starych zasadach” i tylko ZG miało osobowość prawną. Gdy taką osobowość uzyskały Zarządy Okręgów a także niektóre Koła, rola ZG stała się praktycznie marginalna. A jeśli tak, to również zapisy w/w paragrafu stały się anachronizmem i przysłowiowym kwiatkiem do kożucha.

Humorystycznie rzecz ujmując, konieczność istnienia Zarządu Głównego, w obecnym kształcie, jest tak samo niezbędna jak konieczność stosowania środków antykoncepcyjnych przez pedałów i lesbijki. Jakie są, więc przyczyny, że zapisy te pozostają w nadal niezmienionej formie? Według mnie są dwie, bufonada i artykułowanie niezbędności istnienia tego tworu w takiej formule. Ktoś może zadać pytanie, czy ZG w ogóle musi istnieć? Z punktu widzenia prawnego tak, gdyż jest to wymóg Statutów stowarzyszeń, określonych w Ustawie o stowarzyszeniach.

Nie oznacza to jednakże, że musi istnieć w takiej formie jak obecna. Można nawet powiedzieć, że obecna struktura organizacyjna Związku jest w sprzeczności, ze stanem rzeczywistym i potrzebami stowarzyszenia. Co uprawnia mnie do takiego stwierdzenia? Pragmatyzm! Nadanie osobowości prawnej Zarządom Okręgów, diametralnie zmieniło sytuację na niekorzyść ZG i poddaje w wątpliwość istnienie tego organu z takim zakresem kompetencji i obszaru działania. W niektórych obszarach zakres kompetencji i pola działania jest powielaniem a nawet utrudnianiem prawidłowego działania Związku.

Obecnie trwa kampania wyborcza związana z upływem kadencji poprzednich władz Związku. Warto by było, aby osoby, którym zależy na stowarzyszeniu, przeanalizowały konieczność dokonania zmian i wprowadzeniu takich zapisów do Statutu, które spowodowałyby jakościową zmianę działalności stowarzyszenia. Oczywiście zmianę na lepsze a nie gorsze.

Przy wielopodmiotowości prawnej, z jaką mamy do czynienia w obecnym kształcie w Związku, naczelną zasadą powinna być równość podmiotów w obszarze reprezentowania ich interesów. Czy taką równość gwarantuje obecny układ? Nie! Mamy przypadki nadreprezentatywności przedstawicieli niektórych Okręgów. Taka sytuacja stwarza określone problemy a nawet dewiacje organizacyjne, osłabiając jedność Związku. A przecież na jednolitości Związku powinno nam zależeć, biorąc pod uwagę siłę jego oddziaływania i liczenia się z nim przed władzami administracyjnymi.

Kolejne pytanie, to: Czy liczebność ZG oraz organów administrujących, czyli Biura ZG, jest adekwatna do zadań. I tu kolejna wątpliwość. A przecież ta liczebność przekłada się na konkretny wymiar finansowy, obciążający budżet Związku. Zagwarantowana wielkość środków finansowych na rzecz działania tych organów kształtuje się na poziomie 10% wpływów ze składek członkowskich. Do tego należy jeszcze dodać niemałe wpływy z dzierżawienia pomieszczeń nieruchomości położonej przy ul. Twardej. W mej opinii są to środki marnotrawione na twór, którego istnienie jest wysoce wątpliwe.

Szanowni kandydaci na delegatów, zadajcie sobie te i podobne pytania. Zastanówcie się, dokąd zmierza stowarzyszenie w takim kształcie organizacyjno-prawnym, i wyciągnijcie należyte wnioski. Nie po to pojedziecie na Zjazd, aby pieprzyć dyrdymały i oklepane frazesy, ale po to, aby zagwarantować byt stowarzyszenia na najbliższy okres i lata następne. Nie bójcie się zadać te i inne drażliwe pytania. Przecież obdarzyliśmy Was mandatem zaufania powierzając Wam tą rolę.

Dekapitacja- oddzielenie głowy od tułowia

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Nasze studio DTP dysponuje nowoczesnym sprzętem i doświadczoną obsługą. Świadczymy Usługi poligraficzne Zapewniamy profesjonalną i szybką obsługę.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).