Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Dobra rada

Wchodzi wędkarz na lód. Kładzie wędki i cały ekwipunek obok, po czym zabiera się do wiercenia przerębli. Po chwili podchodzi do niego elegancko ubrany mężczyzna i mówi:
- Panie! Pan tu nic nie złowisz.
- Skąd Pan wiesz?! Coś Pan taki pewien.
- Bo ja jestem kierownikiem tego lodowiska.

Dobra rada
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Komercja

Temat rzeka i rzecz gustu,
Lecz jak słyszę te przechwałki,
Sztuka od ziemi do biustu,
Smutne te Wasze kawałki.

więcej...

Komercja
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Eksperyment

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 2768 
Komentarzy: 0 
ID: 70566 
Węzeł: 47983 

Wyprawa na "doły"

Wczoraj postanowiliśmy wybrać się na "doły" przy Warcie w miejscowości Trzy Kolne Młyny. Na "dołach nigdy nic ciekawego nie złapałem więc i tym razem nie liczyłem na wiele, miałem do wyboru albo siedzieć w domu i słuchać teściowej która akurat przyjechała albo wybrać się na ryby. Wybrałem to drugie.

Kupiłem więc zanęte uniwersalną i postanowiłem zrobić eksperyment. Do 1.9 kg zanęty uniwersalnej dodałem 0.5 kg płatków owsianych i ... zmieliłem 0.5 kg wątroby drobiowej. Gdy dojechaliśmy nad wode zanęciłem wrzucając do wody połowe przygotowanej zanęty. Była godzina 18-ta gdy zaczęliśmy łowić, jako przynęty na jednej wędce zastosowałem trzy białe robaki a na drugą założyłem kawałek wątróbki której użyłem do zanęty.

Do około godziny 19-tej na białe robaki wyciągnąłem z wody 4 małe płotki czyli to co przeważnie bierze nad tym zbiornikiem, na wątrobę przez godzine nie miałem brania i gdy miałem wyciągnąć zestaw z wody i sprawdzić czy nic nie obgryzło mi przynęty nagle spławik zakołysał się i lekko przesunął. Po chwili spławiczek zaczął delikatnie "odjeżdżać", postanowiłem zaciąć i po krótkiej walce w podbieraku wylądował lin 42 cm.

Pomyślałem sobie że to zwykły fuks bo zdarzało się już w zeszłym roku że złąpałem jednego linka na dwa tygodnie i pewnie tym razem też tak będzie. Zarzuciłem zestaw ponownie na wspomnianą wątrobę i kuleczka zanęty do wody, po około 15 minutach branie i ... znowu lin tym razem 47 cm. Mówie sobie coś tu nie gra bo jeszcze nigdy tam nie złowiłem dwóch ładnych ryb tego samego dnia. Łowiliśmy do godziny 22-ej i moim łupem padło jeszcze 5 linów podobnej wielkości i jeden karaś 40 cm.

Po zakończeniu łowów wybrałem największego linka i karasia i zabrałem go do domu a reszcie zwróciłem wolność. Gdy spotkałem się z kolegą nie mógł uwierzyć że złapałem to wszystko na wędke. On mając markową zanętę za 9.5 zł/kg złowił jednego krąpika i kilka płoteczek. Wątroba przyniosła efekty.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Forum

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).