Left menu

Filters

Humor»

Rating: 4,5 Reviews count: 2

Telefon

Dzwoni jegomość do akademika:
- Czy można z Maryśką?
- Z nimi wszystkimi można.

Telefon
  • Currently 4,5 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 4,5/5 (2 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Błyszcz

Pewien wędkarz, co słowa był mistrzem
niezbyt wprawnie posługiwał się błyszczem.
Liczył na wielkie łupy
a tymczasem dał dupy
bo nie umiał wędkowac nad bystrzem.

więcej...

Błyszcz
  • Currently 4 out of 5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 4,2/5 (9 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Sklepowe newsy »

St. Croix SOLE
St. Croix MOJO SALT CONVENTIONAL
St. Croix MOJO JIG CONVENTIONAL
St. Croix MOJO JIG
St. Croix MOJO SALT
St. Croix Bass X (2017)

Rybie Oko/Ryby/Indeks łaciński 

Indeks łaciński


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T X Y U W Z 


A

Alburnus albidus (Ukleja biała)

Aspius aspius (Boleń)

Abramis brama (Leszcz)

Abramis ballerus (Rozpiór, Siniec)

Anguilla anguilla (Węgorz europejski)

Abramis sapa (Sapa, Klepiec)

Anthias anthias (Antias)

Apogon imberbis (Apogon)

Argentina sphyraena (Argentyna smukła)

Atherina presbyter (Ateryna)

Atherina boyeri (Ateryna Boyera)

Atherina mochon (Ateryna zwyczajna)

Aulopyge hügeli (Brzanokiełb)

Acipenser ruthenus (Czeczuga, Sterlet)

Acipenser naccarii (Jesiotr adriatycki)

Acipenser persicus (Jesiotr perski)

Acipenser güldenstädti (Jesiotr rosyjski)

Acipenser baeri (Jesiotr syberyjski)

Aphanius iberus (Karpieńczyk hiszpański)

Aphanius fasciatus (Karpieńczyk pręgowany)

Alopias vulpinus (Kosogon)

Argyrosomus regius (Kulbin)

Alosa fallax nilotica (Parposz śródziemnomorski)

Alosa sphaerocephala (Puzanek agrachański)

Acipenser stellatus (Siewruga)

Atherina hepsetus (Smugobok)

Acipenser nudiventris (Szyp)

Argyropelecus olfersi (Topornik krępy)

Argyropelecus hemigymnus (Topornik wyłupiasty)

Alburnus charusini (Ukleja kaukaska)

Aetobatus Narinari (Orleń cętkowany)

Alburnus alburnus (Ukleja)

Alosa alosa (Aloza)

Acipenser sturio (Jesiotr zachodni)

Alosa fallax (Parposz)

Alburnoides bipunctatus (Piekielnica)

B

Barbus barbus (Brzana)

Barbus cyclolepis Heckel (Brzana karpacka)

Barbus petenyi Heckel (Brzanka)

Blicca bjoerkna (Krąp)

Benthophiloides brauneri (Babka Braunera, Babka paskowana)

Benthophilus stellatus (Babka gwiaździsta)

Benthophilus granulosus (Babka szorstka)

Belone belone (Belona pospolita, belona)

Beryx decadactylus (Beryks krępy)

Brama brama (Brama)

Brosme brosme (Brosma)

Barbus albanicus (Brzana albańska)

Barbus brachycephalus (Brzana aralska.)

Barbus comiza (Brzana iberyjska)

Barbus peloponnesius (Brzana peloponeska)

Barbus plebejus (Brzana południowa)

Boreogadus saida (Dorszyk polarny, sajka)

C

Ctenopharyngodon idella (Amur biały)

Carassius carassius (Karaś)

Carassius auratus gibelio (Karaś srebrzysty)

Cyprinus carpio (Karp)

Coregonus lavaretus-Forma (Sieja pospolita)

Chondrostoma nasus (Świnka)

Coregonus albula-Forma (Sielawa)

Clupea harengus (Śledź)

Coregonus oxyrinchus (Sieja ostronosa)

Chromogobius quadrivittatus (Babka pręgowana)

Chelon labrosus (Chelon grubowargi)

Chimaera monstrosa (Chimera, przeraza)

Chromis chromis (Chromis kasztanowy)

Coregonus nasus-Forma (Czyr)

Cetorhinus maximus (Długoszpar, rekin olbrzymi)

Carapus acus (Karap europejski, fierasfer)

Cottus petiti (Glowacz Petitiego)

Centrolabrus exoletus (Jaskroń)

Capros aper (Kaprosz)

Caspiosoma caspium (Kaspiosoma, Babka naga)

Clupeonella abrau (Kilka abrauska)

Clupeonella delicatula (Kilka zwyczajna)

Coryphaena hippurus (Koryfena)

Conger conger (Konger)

Ciliata mustela (Onos, mostelka)

Coregonus peled-Forma (Peluga)

Caspialosa caspia (Puzanek kaspijski)

Caspialosa saposhnikovi (Puzanek wielkooki)

Carcharodon carcharias (Żarłacz biały, rekin ludojad)

Coregonus pidschian-Forma (Sieja piżjan)

Ctenolabrus rupestris (Wargacz skalik, skalik)

Coryphaenoides rupestris (Buławik czarny, buławik pancerny, szczur pancerny)

Chalcalburnus chalcoides (Szemaja)

Chalcalburnus chalcoides mento (Szemaja bawarska)

Caspialosa maeotica (Śledź azowski)

Caspialosa pontica (Śledź czarnomorski)

Caspialosa curensis (Śledź kizyłagaczewski)

Caspialosa suworowi (Śledź Suworowa)

Chondrostoma oxyrhynchum (Świnka czarnobrzucha)

Chondrostoma kneri (Świnka dalmatyńska)

Chondrostoma genei (Świnka genuańska)

Chondrostoma polylepis (Świnka iberyjska)

Chondrostoma colchicum (Świnka kolchidzka)

Chondrostoma taxostoma (Świnka podkowoustna)

Chondrostoma soetta (Świnka włoska)

Clupeonella cultiventris (Tiulka czarnomorsko-azowska)

Cepola macrophthalma (Wstęgówka)

Carcharhinus Leucas (Żarłacz tępogłowy)

Carcharhinus Menisorrah (Żarłacz menisora)

Centrophorus squamosus (Koleń czerwony)

Callorhinchus Callorhinchus (Hakonos)

Cichlasoma facetum (Pielęgnica chanchito)

Caspiomyzon wagneri (Minog kaspijski)

Cobitis caspia (Koza kaspijska)

Cobitis caucasica (Koza kaukaska)

Cobitis elongata (Koza największa)

Cobitis romanica (Koza rumuńska)

Cobitis conspersa (Koza wenecka)

Cobitis larvata (Koza włoska)

Cottus gobio (Głowacz białopłetwy)

Cottus poecilopus (Głowacz pręgopłetwy)

Cobitis taenia (Koza)

Cobitis aurata (Koza złotawa)

D

Diplodus vulgaris (Amarel)

Dentex dentex (Kielec właściwy)

Dicentrarchus labrax (Labraks)

Dicentrarchus punctatus (Labraks cętkowany)

Dicentrarchus punctatus (Strzępiel cętkowany)

Dasyatis Pastinaca (Ogończa Pastynak)

Dasyatis Americana (Ogończa amerykańska)

Dasyatis Margarita (Ogończa perełkowa)

Dasyatis Uarnak (Ogończa arnak, Arnak)

E

Esox lucius (Szczupak)

Epinephelus guaza (Granik wielki)

Etmopterus spinax (Kolczak, kolczak czarny)

Engraulis encrasicholus (Sardela europejska, chamsa)

Entelurus aequoreus (Wężyna)

Eudontomyzon hellenicus (Minog grecki)

Eptatretus Stouti (Śluzica brunatna)

Eulamia Limbata (Żarłacz czarnopłetwy)

Esox masquinongy (Szczupak amerykański – muskie, (muskellunge))

G

Gadus morhua (Dorsz)

Gymnocephalus cernua (Jazgarz)

Gasterosteus aculeatus (Ciernik)

Gobio gobio (Kiełb, Kiełb krótkowąsy)

Gambusia affinis (Gambuzja pospolita)

Gobio uranoscopus (Kiełb długowąsy)

Gobio ciscaucasicus (Kiełb kaukaski)

Galeus melastomus (Piłogon)

Galeorhinus galeus (Żarłacz szary, rekin szary)

Gymnocephalus acerina (Sirotka)

Gymnocephalus schraetzer (Szrecer)

Gadiculus argenteus (Ślepior)

Galeorhinus Zyopterus (Żarłacz kalifornijski)

Galeocerdo Cuvieri ( Żarłacz tygrysi)

Gobius niger (Babka czarna)

Gobio albipinnatus (Kiełb białopłetwy)

Gobio kessleri (Kiełb Kesslera)

H

Hucho hucho (Głowacica)

Hypophthalmichthys molitrix (Tołpyga biała)

Hypophthalmichthys nobilis (Tołpyga pstra)

Hyrcanogobius bergi (Babka Berga)

Huso huso (Bieługa)

Hippocampus ramulosus (Pławikonik sargassowy)

Heptranchia perlo (Siedmioszpar spiczastoglowy)

Hexanchus griseus (Sześcioszpar)

Hucho taimen (Tajmień)

Heterodontus Japonicus (Rekin rogatek)

Halaelurus Natalensis (Rekinek natalski)

Hydrolagus Colliei (Chimera amerykańska)

Hariotta Atlantica (Drakon, Strzałosmok)

I

Ictalurus nebulosus (Sumik amerykański)

Isurus oxyrinchus (Ostronos)

K

Knipowitschia longecaudata (Babka długoogonowa)

Knipowitschia caucasica (Babka kaukaska)

Koris doncela (Koris doncela)

L

Limanda Limanda (Zimnica)

Leuciscus idus (Jaź)

Leuciscus cephalus (Kleń)

Lota lota (Miętus)

Leuciscus leuciscus (Jelec)

Lepomis auritus (Bass różowy)

Lepomis gibbosus (Bass słoneczny, Słonecznica pstra)

Lepomis cyanellus (Bass zielony)

Leuciscus borysthenicus (Bobyrec)

Liza ramada, Mugil capito (Cefal cienkowargi)

Leuciscus svallize (Jelec adriatycki)

Leuciscus danilewskii (Jelec Danilewskiego)

Leuciscus turskyi (Jelec Turskiego)

Leuciscus illyricus (Kleń jugosłowiański)

Leuciscus aphipsi (Kleń kaukaski)

Lamna nasus (Żarłacz śledziowy, lamna)

Liopsetta glacialis (Lodzica)

Lithognathus mormyrus (Morlesz pręgowany)

Liza saliens, Mugil saliens (Ostronosik)

Lampris guttatus (Strojnik)

Labrus bergylta (Wargacz kniazik)

Labrus merula (Wargacz merula)

Labrus bimaculatus (Wargacz tęczak)

Labrus viridis (Wargacz zielony)

lethenteron kessleri (Minog syberyjski)

Lampetra planeri zanandreai (Minog północnowłoski)

Lamperta Tridentatus (Minog trójzębny)

Lamna Ditropis (Lamna dwustępkowa)

Lampetra vladykovi (Minog Władykowa)

Lampetra danfordi (Minog węgierski)

Lampetra japonica (Minog japoński)

Liparis liparis (Dennik)

Lampetra mariae (Minog ukraiński)

Lampetra planeri (Minog strumieniowy)

Lampetra fluviatilis (Minog rzeczny)

Leucaspius delineatus (Słonecznica)

M

Mylopharyngodon piceus (Amur czarny)

Mesogobius batrachocephalus (Babka żabia)

Micropterus salomoides (Bass wielkogębowy)

Micromesistius poutassou (Błękitek)

Mugil labrosus (Cefal morski)

Mugil labeo, Odeachilus labeo (Cefal wargacz)

Mugil auratus (Cefal złotogłowy)

Mallotus villosus (Gromadnik)

Maurolicus muelleri (Mauryk)

Mobula mobular (Mobula)

Myliobatis aquila (Orleń, skrzydlak pospolity)

Mustelus mustelus (Mustel siwy, siwosz)

Merlangius merlangus (Witlinek)

Myxine Glutinosa (Śluzica, śluzica atlantycka)

Manta Birostris (Manta, Diabeł morski)

Mullus surmuletus (Barwena)

Micropterus dolomieui (Bass małogębowy)

Myoxocephalus quadricornis (Kur rogacz)

Misgurnus fossilis (Piskorz)

N

Neogobius melanostomus (Babka czarnopyska, Babka bycza)

Neogobius cephalarges, Platyrostris cephalarges (Babka kamienna)

Neogobius kessleri (Babka Kesslera, Babka potokowa)

Neogobius fluviatilis (Babka rzeczna)

Neogobius syrman (Babka Syrmana, Babka odeska)

Naucrates ductor (Ryba pilot, pilot)

Notorhynchus Macalatus (Siedmioszpar plamisty)

Noemacheilus barbatulus (Śliz, Śliz pospolity)

Nerophis ophidion (Wężynka)

O

Oncorhynchus mykiss, Salmo gairdneri (Pstrąg tęczowy)

Osmerus eperlanus (Stynka)

Oxynotus centrina (Brązosz)

Oncorhynchus gorbuscha (Gorbusza)

Oncorhynchus keta (Keta)

Odontaspis taurus (Tawrosz)

Ophidion barbatum (Wyślizg brodaty)

P

Perccottus glenii Dybowski (Trawianka)

Pseudorasbora parva (Czebaczek amurski )

Perca fluviatilis (Okoń)

Platichthys flesus (Stornia, Flądra)

Platessa platessa (Gładzica)

Proterorhinus marmoratus (Babka marmurkowata)

Padogobius nigricans (Babka włoska)

Pollachius virens (Czarniak)

Pungitius pungitus (Cierniczek)

Pungitius platygaster aralensis (Cierniczek aralski)

Pungitius platygaster hellenicus (Cierniczek grecki)

Pungitius platygaster (Cierniczek południowy)

Puntazzo puntazzo (Dubiel)

Percarina demidoffi (Limanka)

Pagellus bogaraveo (Morlesz bogar)

Pachychilon pictum (Pachychylon ozdobny)

Pristis pristis (Piła, ryba piła)

Pollachius pollachius (Rdzawiec)

Pomatomus saltator (Tasergal)

Polyprion americanus (Wrakoń)

Prionace glauca (Żarłacz błękitny)

Poroderma Africanum (Rekinek leniwy)

Pristis Pectinatus (Piła drobnozębna)

Pteroplatea Altavella (Ptaszyca, Altawela)

Pangasius hypophthalmus (Sum rekini, Wielkook rekini)

Pygocentrus piraya (Pirania)

Phoxinus czekanowskii posnaniensis (Strzebla Czekanowskiego)

Phoxinellus adspersus (Strzebla dalmatyńska)

Phoxinellus pstrossi (Strzebla dubrownicka)

Phoxinellus stymphalicus (Strzebla grecka)

Phoxinellus hispanicus (Strzebla hiszpańska)

Pomatoschistus canestrini (Babka kanestrini)

Padogobius panizzai (Babka padeńska)

Pomatoschistus microps (Babka piaskowa)

Pelecus cultratus (Ciosa)

Phoxinus percnurus (Strzebla przekopowa)

Phoxinus phoxinus (Strzebla potokowa)

Pomatoschistus minutus (Babka mała)

Petromyzon marinus (Minog morski)

R

Rutilus rutilus (Płoć)

Rutilus rubilio (Płoć adriatycka)

Rutilus macedonicus (Płoć macedońska)

Rutilus lemmingii (Płoć pardilska)

Rutilus macrolepidotus (Płoć portugalska)

Raja brachyura (Raja białoplama)

Raja undulata (Raja bruzdowana)

Raja clavata (Raja nabijana, raja ciernista)

Raja microocellata (Raja drobnooka)

Raja naevus (Raja dwuplama)

Raja batis (Raja gładka)

Raja lintea (Raja głębinowa)

Raja asterias (Raja gwiaździsta)

Raja fullonica (Raja kosmata)

Raja fyllae (Raja listnik)

Raja miraletus (Raja motyl)

Raja montagui (Raja nakrapiana)

Raja oxyrinchus (Raja ostronosa)

Raja circularis (Raja piaskowa)

Raja radiata (Raja promienista)

Raja alba (Raja siwa)

Rhinobatos rhinobatos (Rocha)

Rutilus frisii (Wyrozub)

Raniceps raninus (Żabogłów)

Rutilus albornoides (Rutilus albornoides)

Rutilus frisii meidingeri (Rutilus frisii meidingeri)

Rhinobatos Annulatus (Rocha aksamitna )

Rhinobatos Productus (Rocha kalifornijska )

Raja Binoculata (Raja Wielka)

Raja Hyperborea (Raja polarna, Płaszczka polarna )

Raja Rhina (Raja długonosa )

Rhodeus sericeus amarus (Różanka)

S

Salmo trutta fario (Pstrąg potokowy)

Silurus glanis (Sum)

Salmo salar (Łosoś atlantycki)

Salvelinus fontinalis (Pstrąg źródlany)

Stizostedion lucioperca (Sandacz)

Salmo trutta lacustris (Troć jeziorowa)

Salmo trutta trutta (Troć wędrowna)

Scardinius erythrophthalmus (Wzdręga)

Scophthalmus rhombus (Nagład)

Scophthalmus maximus (Skarp)

Squatina squatina (Anioł morski, ryna, skwat)

Sphyraena sphyraena (Barrakuda europejska)

Stizostedion volgensis (Bersz, Sekret)

Stenodus leucichthys (Białorybica)

Sparus aurata (Dorada)

Syngnathus acus (Iglik)

Serranus cabrilla (Kabryl)

Spondyliosoma cantharus (Kantar)

Sqalus acanthias (Koleń)

Sciaena umbra (Kulbak czarny)

Salmothymus obtusirostris (Łosoś adriatycki)

Salmo clarki (Łosoś Klarka)

Scomber japonicus (Makrela kolias)

Scomberesox saurus (Makrelosz)

Sparus pagrus (Pagrus, pagrus różowy)

Salvelinus alpinus salvelinus (Palia alpejska)

Salvelinus namaycush (Palia jeziorowa (amerykańska))

Serranus hepatus (Piłczyk)

Salmo trutta macrostigma (Pstrąg śródziemnomorski)

Somniosus microcephalus (Rekin polarny)

Scyliorhinus canicula (Rekinek, rekinek psi)

Scyliorhinus stellaris (Rekinek plamisty, rekinek pantera)

Sarpa salpa (Salpa)

Stizostedion marina (Sandacz morski)

Sardinella aurita (Sardynela atlantycka)

Sardina pilchardus (Sardynka europejska)

Seriola dumerili (Seriola olbrzymia)

Symphodus roissali (Skrzelówka)

Sparisoma cretense (Sparysoma kreteńska)

Serranus scriba (Strzępiel pisarz)

Silurus aristotelis (Sum Arystotelesa)

Sprattus sprattus (Szprot)

Salmo trutta labrax (Troć czarnomorska)

Salmo trutta caspius (Troć kaspijska)

Symphodus melops (Wargacz melops)

Symphodus rostratus (Wargacz ostronosy)

Symphodus (Crenilabrus) ocellatus (Wargacz pawiooki)

Symphodus cinereus (Wargacz szary)

Symphodus mediterraneus (Wargacz śródziemnomorski)

Symphodus tinca (Wargacz tynka)

Scardinius graecus (Wzdręga grecka)

Stenodus leucichthys nelma (Nelma)

Stegostoma Fasciatum (Rekin brodaty)

Sphyrna Tiburo (Młot tyburo, Tybura)

Squalus Fernandinus (Koleń piaskowy)

Sphyrna Zygaena (Rekin młot, Młot)

Spinachia spinachia (Pocierniec)

Syngnathus nigrolineatus (Iglicznia czarnomorska)

T

Tinca tinca (Lin)

Thymallus thymallus (Lipień)

Trachynotus ovatus, Trachinotus blochi (Sierpik Blocha, Amia)

Trisopterus luscus (Bielmik)

Torpedo torpedo (Drętwa pawik)

Torpedo marmorata (Drętwa pstra)

Truchurus trachurus (Ostrobok pospolity)

Trachinus draco (Ostrosz drakon)

Trachinus vipcra (Ostrosz wipera)

Thalassoma pavo (Talasoma pawia)

Trachipterus arcticus (Wstęgor polarny)

Taeniura Grabata (Patelnica)

Torpedo Nobiliana (Drętwa brunatna)

Torpedo Californica (Drętwa kalifornijska)

U

Umbrina cirrosa (Drum iberyjski)

Umbrina canariensis (Drum kanaryjski)

Umbrina ronchus (Drum marokański)

Uranoscopus scaber (Skabera)

Urophycis blennioides (Widłak biały)

Umbra krameri (Muławka)

Umbra pygmaea (Muławka amerykańska )

Urolophus Halleri (Trygon kolisty)

Z

Zosterisessor ophiocephalus (Babka tasiemcowa)

Zingel zingel (Czop czarny)

Zingel asper (Czop francuski)

Zingel streber (Czop żółty)

Zeus faber (Piotrosz)

 
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book


Reklamy KrokusOsuszanie budynków - osuszanie ścianOdooWszywki odzieżoweNazwisko.plŚwiat Druku

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).