Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 0 Reviews count: 0

Światopogląg

Jak zmienić światopogląd blondynki?
- Kupić jej jeszcze jedno piwo.

Światopogląg
 • Currently 0 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Kolęda dla Jarka

choinka

Kochani, tylko w ten sposób moge Jarkowi i Wam wszystkim podziekować za wspaniały rok wspólnego bytowania na RO, za pomoc i wsparcie dla moich dzieciaków , za wszystkie dary, rady, posty, oceny, wierszyki, za radość, zabawę i zaufanie. Może w wigilijny wieczór jakas cząstka waszych myśli wróci do tego wiersza, a może dzięki niemu i do mnie. Spokojnych, dobrych Świąt.

more...

Kolęda dla Jarka
 • Currently 4,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,5/5 (15 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Search

Reklama

Sklepowe newsy »

St. Croix SOLE
St. Croix MOJO SALT CONVENTIONAL
St. Croix MOJO JIG CONVENTIONAL
St. Croix MOJO JIG
St. Croix MOJO SALT
St. Croix Bass X (2017)

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Anioł morski, ryna, skwat 

Anioł morski, ryna, skwat - Squatina squatina

Anioł morski

Rajokształtne

Spłaszczone w przedniej części ciało (podobne do ciała drętwy) o szerokiej, płaskiej głowie i zaokrąglonym pysku. Oczy małe bez migawkowej przesłony. Tryskawki duże, półksiężycowate. Szeroki, bardzo rozciągliwy, końcowe położony otwór gębowy. Na obydwu szczękach jednakowe zęby: małe, o gładkiej krawędzi, szerokiej podstawie i długim, trójkątnym, ostrym wierzchołku. Z boków głowy, przed płetwami piersiowymi umieszczonych jest 5 szczelin skrzelowych. Skrzydłowato rozpostarte, szerokie płetwy piersiowe. Płaty ich nic są zrośnięte z głową, a ich brzegi są zaokrąglone. Płetwy brzuszne mają podobny wygląd, jednak są znacznie mniejsze. Ich tylna krawędź sięga nasady pierwszej płetwy grzbietowej (podobnie jak u Squatina aculeata). Brak płetwy odbytowej. Ułożony poziomo trzon ogonowy zakończony małą płetwą ogonową. Jej dolny płat jest lepiej rozwinięty od płata górnego. Na trzonie ogona osadzone są dwie blisko siebie stojące płetwy grzbietowe. Grzbiet szary, brązowawy lub zielonkawy, zwykle z ciemnymi plamami lub marmurkowym wzorem. U młodych osobników często występują również rzędy jasnych plam. Długość wynosi przeciętnie 90-112 cm, maksymalnie 2,4 m; ciężar 80 kg (w Atlantyku jest to największy gatunek). Pokrewnymi gatunkami są: Squatina aculeata, osiągająca maksymalną długość 1,5 m (kolce ułożone w rzędzie wzdłuż linii grzbietu), oraz Squatina oculata o długości również dochodzącej do 1,5 m; ma ona daleko przesunięte do tyłu płetwy grzbietowe, a także czarne plamy na płetwach piersiowych i trzonie ogona.

Północny Atlantyk od Wysp Kanaryjskich do północnej Anglii, południowej Norwegii, Skagerrak, Kattegat; południowo-zachodnie rejony Morza Północnego, kanał La Manche, Morze Śródziemne. W przybrzeżnych wodach nad piaszczystym i szlamistym podłożem, na głębokości od 5 do 100 m.

Ospała, podobna do drętwy ryba denna, częściowo zagrzebująca się w podłożu. Wystraszona płynie dzięki silnym, bocznym uderzeniom ogona. Żyworodna (jajożyworodna). Ze swych głębszych, zimowych leży samice ciągną do płytkich, przybrzeżnych wód, gdzie przychodzą na świat młode (7-25 w miocie) o długości ok. 20 cm. W Morzu Śródziemnym odbywa się to wiosną, w północnym Atlantyku latem.

Małe, denne ryby, stawonogi i mięczaki.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book


Reklamy KrokusHydroizolacja - Osuszanie bydynkówAukcje wędkarskieOpen source ERP i CRM - OpenERP - obecnie nazywany OdooDTPInstalacja i konfiguracja OpenERP

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).