Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4,5 Ilość ocen: 4

Zenek

Wczesny poranek , wieś, dom , obok chlew. Z domu wychodzi rolnik, Zenek (2 dniowy zarost, podkrążone oczy, ręce jak bochny , kufajka, gumofilce, berecik z antenką), powolnym krokiem idzie przez błotniste podwórko do chlewu. Z chlewu dochodzą pierwsze niepewne pokwikiwania.
Zenek podnosi wiadro z pomyjami i wchodzi do środka, wszystke świnie kwiczą i tłoczą tak, aby być jak najbliżej. Nalewa pomyje do koryta, świnie w spazmach, pełen entuzjazm, kwik nie do wytrzymania. Zenek przez chwilę stoi i patrzy się na nie z lekko zażenowanym uśmiechem. Powoli odwraca się i wraca do domu. W domu zdejmuje kufajkę i pdchodzi do szczerniałego kawałka lustra wiszącego nad miską, przygładza tłuste włosy i patrzy się na swoje odbicie... w końcu mruczy do siebie:
- K..wa, co one takiego we mnie widzą???

Zenek
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,3/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Gnida

Głupich nie sieją, sami się rodzą,
By porozrabiać, na stronę wchodzą.
Jedynki stawiają bez zmiłowania.
Próżno by prosić, opamiętania.
Jedynka też, czasem się przyda,
To tak, jakby szóstkę stawiała Gnida!
Niech się wyżyje, wstrętna zakała!
Bo sama w szkole, jedynki miała!
Niestety, ujawnić się boi biedaczek.
Widać, że kiepski z niego cwaniaczek!
Czy to jest wierszyk, czy to jest humor,
Stawia jedynki, by robić rumor.
Wyżyj się - dupku anonimowy.
To przecież jest twój, punkt „honorowy”
Nie ma się, czym, tu przejmować,
Świnia - nie może nas zdominować!!!

Gnida
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,6/5 (39)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Sklepowe newsy »

St. Croix SOLE
St. Croix MOJO SALT CONVENTIONAL
St. Croix MOJO JIG CONVENTIONAL
St. Croix MOJO JIG
St. Croix MOJO SALT
St. Croix Bass X (2017)

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Anioł morski, ryna, skwat 

Anioł morski, ryna, skwat - Squatina squatina

Anioł morski

Rajokształtne

Spłaszczone w przedniej części ciało (podobne do ciała drętwy) o szerokiej, płaskiej głowie i zaokrąglonym pysku. Oczy małe bez migawkowej przesłony. Tryskawki duże, półksiężycowate. Szeroki, bardzo rozciągliwy, końcowe położony otwór gębowy. Na obydwu szczękach jednakowe zęby: małe, o gładkiej krawędzi, szerokiej podstawie i długim, trójkątnym, ostrym wierzchołku. Z boków głowy, przed płetwami piersiowymi umieszczonych jest 5 szczelin skrzelowych. Skrzydłowato rozpostarte, szerokie płetwy piersiowe. Płaty ich nic są zrośnięte z głową, a ich brzegi są zaokrąglone. Płetwy brzuszne mają podobny wygląd, jednak są znacznie mniejsze. Ich tylna krawędź sięga nasady pierwszej płetwy grzbietowej (podobnie jak u Squatina aculeata). Brak płetwy odbytowej. Ułożony poziomo trzon ogonowy zakończony małą płetwą ogonową. Jej dolny płat jest lepiej rozwinięty od płata górnego. Na trzonie ogona osadzone są dwie blisko siebie stojące płetwy grzbietowe. Grzbiet szary, brązowawy lub zielonkawy, zwykle z ciemnymi plamami lub marmurkowym wzorem. U młodych osobników często występują również rzędy jasnych plam. Długość wynosi przeciętnie 90-112 cm, maksymalnie 2,4 m; ciężar 80 kg (w Atlantyku jest to największy gatunek). Pokrewnymi gatunkami są: Squatina aculeata, osiągająca maksymalną długość 1,5 m (kolce ułożone w rzędzie wzdłuż linii grzbietu), oraz Squatina oculata o długości również dochodzącej do 1,5 m; ma ona daleko przesunięte do tyłu płetwy grzbietowe, a także czarne plamy na płetwach piersiowych i trzonie ogona.

Północny Atlantyk od Wysp Kanaryjskich do północnej Anglii, południowej Norwegii, Skagerrak, Kattegat; południowo-zachodnie rejony Morza Północnego, kanał La Manche, Morze Śródziemne. W przybrzeżnych wodach nad piaszczystym i szlamistym podłożem, na głębokości od 5 do 100 m.

Ospała, podobna do drętwy ryba denna, częściowo zagrzebująca się w podłożu. Wystraszona płynie dzięki silnym, bocznym uderzeniom ogona. Żyworodna (jajożyworodna). Ze swych głębszych, zimowych leży samice ciągną do płytkich, przybrzeżnych wód, gdzie przychodzą na świat młode (7-25 w miocie) o długości ok. 20 cm. W Morzu Śródziemnym odbywa się to wiosną, w północnym Atlantyku latem.

Małe, denne ryby, stawonogi i mięczaki.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości


Reklamy KrokusPozycjonowanie stron WWWŚwiat Druku - ciekawe linkiSprzęt wędkarskiMetkiWędkarstwo muchowe

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).