Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 1,5 Ilość ocen: 3

Sołtys

Pewien sołtys mówił co drugie słowo "ku..a". Za miesiąc miał jechać na spotkanie z ministrem rolnictwa i przyswajał sobie przez ten miesiąc, że zamiast "ku..a", będzie mówił "żaba".
Wchodząc do gabinetu ministra potknął się o dywan mówiąc:
- O, żaba!
Minister wstaje zza biurka i mówi:
- A skąd się ta ku..a tu wzięła?

Sołtys
 • Obecnie 1,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,3/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Alea iacta est

Nie mam pewności Hilary,
Czy lustereczko przecie,
Odpłaci wierną kopią,
Lustrowanej kobiecie.
Jedynie taka kobieta,
Była by bez grzechu,
Gdyby się przeglądała,
Przed lustrami śmiechu.
Nie ważne kto jakie,
Dzierży stanowisko,
Trzeba oczyścić te brudy,
Zgniłe środowisko.
Przecież takich ludzi,
Jest co piąta chata,
Jak to mówią Grecy,
Persona non grata.
czapek
ps.
przepraszam ja tylko tak ogólnie.

Alea iacta est
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Sklepowe newsy »

St. Croix SOLE
St. Croix MOJO SALT CONVENTIONAL
St. Croix MOJO JIG CONVENTIONAL
St. Croix MOJO JIG
St. Croix MOJO SALT
St. Croix Bass X (2017)

Ateryna - Atherina presbyter

Ateryna

Karpieńcokształtne

Smukłe, wyciągnięte ciało z dwiema krótkimi płetwami grzbietowymi. Szeroki, skośnie skierowany ku górze otwór gębowy, sięgający prawie do przedniej krawędzi oka. Pysk spiczasty. Oczy duże. Ciało i głowa okryte średniej wielkości łuskami. W najdłuższym szeregu, wzdłuż ciała jest ich 52-57. Pierwsza płetwa grzbietowa z 6-9 cienkimi promieniami twardymi, w płetwie grzbietowej drugiej 1 twardy i 11 promieni miękkich. Naprzeciw niej ulokowana jest przewyższająca ją nieco wielkością płetwa odbytowa. Płetwa ogonowa widlasto wcięta. Linia boczna niewyraźna. Grzbiet zielonkawy, strona brzuszna srebrzyście lśniąca. Na bokach ciała srebrzysta, szeroka, długa wstęga; jej szerokość równa jest prawie średnicy oka. Brzegi łusek są czarno nakrapiane. Ciało nieco prześwitujące. Jego długość wynosi 10-13 cm, maksymalnie 15 cm. Spokrewnionym gatunkiem jest Ahterinomorus lacunosus (określany również jako Pranesus pinguis). Ciało jego jest silniej zbudowane i ma nieco większe łuski (40 w najdłuższym rzędzie). Linia boczna zredukowana jest do małych, okrągłych dołków, po jednym na każdej łusce. Kość przedpokrywowa wieczka skrzelowego z silnym nacięciem; pierwsza płetwa grzbietowa z 4-7 promieniami twardymi, druga z 1-2 twardymi i 9-10 miękkimi. W płetwie odbytowej 1-2 kolce i 12-17 promieni miękkich. Długość 12-14 cm, maksymalnie 14 cm.

Przybrzeżne wody północnego Atlantyku, kanał La Manche (pojedyncze stada obserwowano w cieśninie Kattegat i w rejonie Bełtów koło Danii). Zachodnia część Morza Śródziemnego; spotykana w rejonie Gibraltaru, Port Yendres, Marsylii (Francja) i Tunisu (Tunezja). Atherinomorus lacunosus występuje we wschodniej części Morza Śródziemnego (Izrael), dokąd przywędrował przez Kanał Sueski z Oceanu Indyjskiego; przebywa małymi grupami w płytkich, przybrzeżnych wodach, w miejscach o piaszczystym podłożu. Często wchodzi do ujść rzek i słonawych lagun.

Stadna ryba przebywająca zazwyczaj tuż pod powierzchnią wody, skąd w głębsze miejsca oddala się jedynie w zimnych miesiącach. W przeciwieństwie do stad sardynek, odbywających bez odpoczynku swą morską wędrówkę, stada tej ryby zwykle dłuższy czas zatrzymują się w jednym miejscu. Tarło od kwietnia do lipca. Ikra składana w porośniętej roślinnością przybrzeżnej strefie wody - często również w wodzie słodkiej i słonawej. Za pomocą posiadanych długich wyrostków czepnych ikra przykleja się do roślin (glonów) i kamieni. Przeciętny wiek ryb 3-4 lata.

Najważniejszym składnikiem pokarmu są skorupiaki planktonowe, obok nich zjada również ikrę i larwy ryb.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości


Reklamy KrokusWędkarstwoOpen source ERP i CRM - OpenERP - obecnie nazywany OdooWędkarstwo - archiwumeZ PublishHydroizolacja - Izolacje fundamentów

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).