Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 1 Ilość ocen: 1

Majtki

Jaki jest najszybszy sposób dostania się do majtek blondynki?
- Podnieść je z podłogi i ubrać.

Majtki
 • Obecnie 1 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

A mnie się to nie podoba i już.

Co za portal? Co za czasy?
Chcesz coś czytać z tego składu.
Wara stąd jak nie masz kasy,
albo prościej "Spieprzaj dziadu".

Wypociny amatorów,
albo byle jaka fotka,
Komercyjnych Klub Autorów.
Chcesz tu zajrzeć? Zagraj w totka...

Dawniej tekścik, oraz zdjęcie,
dla tworzących było fajnie,
że ktoś kliknął, mieli wzięcie
bez komercji, nie sprzedajnie...

Czy nie można moi mili,
tak jak kiedyś, za darmochę,
wejść na portal w każdej chwili
i rozerwać się choć trochę?

SMS-y pomysł głupi
za tak marne "cuda twórcze".
Kto z kolegów dostęp kupi
bez zdziwienia? Za co kurczę?

A może tak po koleżeńsku zwyczajnie.
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (20)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Babka kamienna 

Babka kamienna - Neogobius cephalarges, Platyrostris cephalarges

Babka kamienna

Okoniokształtne

Szeroka, spłaszczona głowa o dużym, skośnie skierowanym ku górze otworze gębowym. Szczęka dolna lekko wysunięta do przodu. Trzon ogonowy krótki i wysoki (szeroki) 48-79 (najczęściej 55-67) łusek wzdłuż ciała. Wierzch głowy, górne partie wieczka skrzelowego, nasada płetw piersiowych oraz strona brzuszna pokryte kolistymi łuskami. Dwie nieco odsunięte od siebie płetwy grzbietowe. Pierwsza z 6 twardymi promieniami, druga z 1 promieniem twardym i 15-21 (zwykle 16-19) miękkimi; jej wysokość wzrasta ku tyłowi. W płetwie odbytowej 1 promień twardy i 11-16 (zwykle 12-15) miękkich. Płetwy piersiowe sięgają do odbytu. Ciało ochrowożółte do brązowawego, z nieregularnymi, ciemnymi plamami. Na policzkach jasne, koliste plamy i 1-2 ciemne pręgi. Płetwy (z wyjątkiem brzusznych) z rzędami ciemnych punktów, niebiesko połyskujące. W okresie tarła samce przybierają czarne ubarwienie. Pierwsza płetwa grzbietowa z białą obwódką. Długość ciała wynosi 18-22 cm, maksymalnie 24 cm.

W płytkich partiach kamienistego wybrzeża, rzadziej w wysłodzonych zatokach i ujściach rzek w basenie Morza Czarnego i Azowskiego. Kaukaska, rzeczna babka Neogobius cephalarges constructor, niewędrowna, słodkowodna forma żyje w przejrzystych górskich rzekach o żwirowo-kamienistym podłożu (północno- i południowokaukaskie rzeki uchodzące do wschodniej części Morza Czarnego, jak również do zachodniej i południowej części Morza Kaspijskiego). Osiąga długość 12,8 cm. Bardzo trudno jest ją odróżnić od Gobius platyrostris cyrius, słodkowodnej formy gatunku Gobius platyrostris. Często jest ona również oznaczana jako Platyrostris cephalarges. Stanowi to doskonały przykład, jak trudne bywa czasem prawidłowe zaszeregowanie gatunku według jego systematycznej przynależności. Z drugiej zaś strony - ryby nie mające gospodarczego znaczenia, prowadzące przy tym denny, skryty tryb życia, często są bardzo słabo poznane.

Podstawowa forma (Neogobius cephalarges constructor) unika obszarów wysłodzonej wody. Trze się w morzu od marca do maja. Również i ten gatunek opiekuje się swym potomstwem, budując gniazdo na płytkich, piaszczystych, przybrzeżnych ławicach lub pod kamieniami. Samiec pilnuje ikry aż do wylęgnięcia się młodych ryb. Okres inkubacji trwa kilka dni.

Drobne skorupiaki, mięczaki, małe ryby.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości


Reklamy KrokusInstalacja i konfiguracja OpenERPWędkarstwoZdjęcia rybDarmowy ERP i CRM - OpenERP - obecnie nazywany OdooŻbikowski

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).