Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 26

Pan i rybka

Podchmielony facet wraca do domu. Po cichutku wchodzi do sypialni. Niechcący strąca akwarium ze złotą rybką.
Akwarium ląduje na podłodze. Biedna rybka rozpaczliwie zamyka i otwiera pyszczek.
Wkurzony facet:
- Coooo! ... na pana mordę drzesz?!

Pan i rybka
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,8/5 (26)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na Rurze.

Połowa profitów...

więcej...

Cz.5.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Sklepowe newsy »

St. Croix SOLE
St. Croix MOJO SALT CONVENTIONAL
St. Croix MOJO JIG CONVENTIONAL
St. Croix MOJO JIG
St. Croix MOJO SALT
St. Croix Bass X (2017)

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Babka marmurkowata 

Babka marmurkowata - Proterorhinus marmoratus

Babka marmurkowata

Okoniokształtne

Krępe ciało o krótkiej, wysokiej głowie (wyraźnie wyższa niż szersza, długość głowy mieści się 41/3 razy w całkowitej długości ciała). Otwór gębowy wąski, nie sięgający do przedniej krawędzi oka. Pysk tępy, zakończony grubymi wargami. Obydwie szczęki są jednakowej długości. Przednie otwory nosowe wydłużone w formie rurek o długości 1 mm, zwisających ponad górną wargą. Rozstaw oczu mniejszy od średnicy oka. Trzon ogonowy krótki i wysoki; 36-48 (zwykle 38-46) łusek w najdłuższym szeregu wzdłuż ciała. Kark i górna część pokryw skrzelowych ułuszczone. Dwie blisko siebie stojące płetwy grzbietowe. Pierwsza z 6-7 kolcami, druga z 1 kolcem i 14-18 promieniami miękkimi. W płetwie odbytowej 1 kolec i 11-16 promieni miękkich. Bardzo duże płetwy piersiowe, sięgające do 4-5 promienia drugiej płetwy grzbietowej. Ubarwienie szarożółtawe, szarozielonkawe do szarobrązowawego, z rysunkiem ciemnych plam. Poniżej oka wyraźna, ciemna, z tyłu biało obwiedziona plama. U nasady płetwy ogonowej, trójkątna, czarna plama również biało obwiedziona. Wszystkie płetwy (z wyjątkiem przyssawki, która powstała z płetw brzusznych), z rzędami brązowych punktów. Samce w okresie tarła przybierają czarne ubarwienie, z czerwoną plamą na pierwszej płetwie grzbietowej. Długość do 11,5 cm.

Płytkie wody przybrzeżne, słonawe i słodkie jeziora oraz większe dopływy w basenie Morza Czarnego, Azowskiego i Kaspijskiego (np.: Dunaj, Boh, Dniepr, Don, Doniec, Kubań). W Dunaju występuje od delty do ujścia rzeki March. Licznie spotykana w porośniętych wywłócznikiem, rdestnicami i trzciną północnych zatokach jeziora Neusiedler.

O biologii babki marmurkowatej dotychczas niewiele wiadomo. Prawdopodobnie żyje małymi grupkami lub samotnie na mulistym podłożu, w które się również zagrzebuje. Jak wiele innych babek, potrafi ubarwieniem swego ciała dopasować się do otoczenia. Ponadto ma niezwykłe zdolności przystosowywania się do zmiany środowiskowych warunków, takich jak prąd wody, stopień jej zasolenia oraz warunki pokarmowe. Tarło odbywa się przypuszczalnie wiosną. Sposób składania ikry jest nieznany.

Brak danych.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości


Reklamy KrokusOsuszanie bydynków - izolacja pionowaWszywkiEtykiety samoprzylepneWdrożenia OpenERPSystemy CMS eZPublish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).