Left menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 8

Najszybszy...

Jaki jest najszybszy ssak na ziemi?
- Gepard
- A najszybszy ptak?
- Ptak geparda!

Najszybszy...
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,8/5 (8)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Szczupły

Szczupły chciał przechytrzyć Czapka,
Pierwszy atak, była zdrapka,
Pokaleczył mi wobblera,
Wtedy wzięła mnie cholera.
Więc na żyłkę wszedł "boxerek",
Lepiej będzie, bo ma sterek.
Żyłka zero osiemnaście,
Kijek spoko, no więc właśnie.
Rzut daleki, trzciny blisko,
Bój się stare zębaczysko.
Kręcę korbką w znany sposób,
Z brzegu patrzy kilka osób.
Rzucam jeden raz i drugi,
Z czoła lecą potu strugi.
Upał ze trzydzieści w cieniu,
Jeszcze kapok na ramieniu.
Drobiazg gdzieś umyka w krzaki,
Pewnie okoń lub szczupaki ?
Pełna flauta, czysta woda,
Trochę iść do domu szkoda.
Jeszcze rzucę, nic nie szkodzi,
Ściągam, nagle blisko łodzi,
Jak nie walnie, wyskok, hura !!!
Jest zębaty lecz dał nura.
Ciągnie żyłkę, szpula brzęczy,
Niech się trochę szczupły zmęczy.
Męczy siebie, meczy Czapka,
Lecz to dla mnie niezła gratka.
Krzyki z brzegu, ciągnij chłopie,
Bo ci szczupły znów dokopie !
Trochę sportu nie zaszkodzi,
W podbieraczek i już w łodzi.
Jeszcze haczyk wyjmę z pyska,
Popatrzymy na się z bliska,
Dałeś mi niezłego kopa,
Więc do wody zmykaj, hopa !!!

Szczupły
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,9/5 (75)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Babka marmurkowata 

Babka marmurkowata - Proterorhinus marmoratus

Babka marmurkowata

Okoniokształtne

Krępe ciało o krótkiej, wysokiej głowie (wyraźnie wyższa niż szersza, długość głowy mieści się 41/3 razy w całkowitej długości ciała). Otwór gębowy wąski, nie sięgający do przedniej krawędzi oka. Pysk tępy, zakończony grubymi wargami. Obydwie szczęki są jednakowej długości. Przednie otwory nosowe wydłużone w formie rurek o długości 1 mm, zwisających ponad górną wargą. Rozstaw oczu mniejszy od średnicy oka. Trzon ogonowy krótki i wysoki; 36-48 (zwykle 38-46) łusek w najdłuższym szeregu wzdłuż ciała. Kark i górna część pokryw skrzelowych ułuszczone. Dwie blisko siebie stojące płetwy grzbietowe. Pierwsza z 6-7 kolcami, druga z 1 kolcem i 14-18 promieniami miękkimi. W płetwie odbytowej 1 kolec i 11-16 promieni miękkich. Bardzo duże płetwy piersiowe, sięgające do 4-5 promienia drugiej płetwy grzbietowej. Ubarwienie szarożółtawe, szarozielonkawe do szarobrązowawego, z rysunkiem ciemnych plam. Poniżej oka wyraźna, ciemna, z tyłu biało obwiedziona plama. U nasady płetwy ogonowej, trójkątna, czarna plama również biało obwiedziona. Wszystkie płetwy (z wyjątkiem przyssawki, która powstała z płetw brzusznych), z rzędami brązowych punktów. Samce w okresie tarła przybierają czarne ubarwienie, z czerwoną plamą na pierwszej płetwie grzbietowej. Długość do 11,5 cm.

Płytkie wody przybrzeżne, słonawe i słodkie jeziora oraz większe dopływy w basenie Morza Czarnego, Azowskiego i Kaspijskiego (np.: Dunaj, Boh, Dniepr, Don, Doniec, Kubań). W Dunaju występuje od delty do ujścia rzeki March. Licznie spotykana w porośniętych wywłócznikiem, rdestnicami i trzciną północnych zatokach jeziora Neusiedler.

O biologii babki marmurkowatej dotychczas niewiele wiadomo. Prawdopodobnie żyje małymi grupkami lub samotnie na mulistym podłożu, w które się również zagrzebuje. Jak wiele innych babek, potrafi ubarwieniem swego ciała dopasować się do otoczenia. Ponadto ma niezwykłe zdolności przystosowywania się do zmiany środowiskowych warunków, takich jak prąd wody, stopień jej zasolenia oraz warunki pokarmowe. Tarło odbywa się przypuszczalnie wiosną. Sposób składania ikry jest nieznany.

Brak danych.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail to administrator Printerfriendly version Help Bugs Guest Book
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron staramy się wykonać rzetelnie. Przykładowo tę stronę: Etykiety samoprzylepne firmy zajmującej się nadrukiem np. kodów kreskowych na metkach, pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).