Left menu

Filters

Humor»

Ocena: 1,5 Ilość ocen: 3

Sandacz

Rozmowa dwóch kłusowników:
- wiesz niedawno złapałem ponad 13-sto kilogramowego sandacza.
- No i co?
- No to ja rybę biorę na plecy i idę.
Aż tu nagle z lasu wyjeżdża policjant na rowerze.
- No i cooo???
- No to ja sandacza szybko z pleców i do kieszeni!!!

Sandacz
 • Obecnie 1,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,3/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Bzdury

Prawdę pisałem, że mażecie bzdury,

więcej...

Bzdury
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,1/5 (7)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Pirania - Pygocentrus piraya

Pirania

Karpiokształtne

Jest to drapieżna ryba z rodziny kąsaczowatych, średnich rozmiarów - największe rzadko przekraczają długość 35 cm, o ciele wysokim, bocznie spłaszczonym, krótkim pysku ( z dłuższą szczęką dolną) uzbrojoną w bardzo ostre, stożkowatego kształtu zęby. Barwa ciała jest brunatnosrebrzysta z jasnym, żółtawym lub pomarańczowozłotym brzuchem.

Zamieszkuje wody Ameryki Południowej, głównie dorzecza największej rzeki tego kontynentu - Amazonki. Stanowiska niektórych gatunków znane są również z obszarów zlewiska Orinoko i La Plata.

Żyje i żeruje w dużych stadach wykazując niezwykłą żarłoczność. Atakuje często zwierzęta znacznie większe od siebie odcinając ostrymi zębami kawałki ich ciała. W poszukiwaniu ofiary kieruje się przede wszystkim węchem. Atakuje najczęściej zwierzęta słabe, z otwartymi ranami.

Większość piranii odżywia się głównie chorymi rybami oraz padliną, spełniając w biocenozach Amazonki, Orinoko oraz La Platy funkcje "sanitariuszy". Niektóre z gatunków odżywiają się natomiast pokarmem roślinnym, w sytuacji braku pokarmu oraz dużego zagęszczenia populacji mogą jednak atakować stadami większe ryby lub małe i duże kręgowce. Bardzo często też wyjadają rybakom ryby z sieci.

W niektórych krajach Ameryki Południowej istnieje tzw. problem piranii, które zagrażają bezpieczeństwu ludzi pracujących na rzece. W Brazylii wprowadza się specjalne strefy ochronne, w celu zabezpieczenia zażywających kąpieli osób przed atakami ryb. Należy jednak pamiętać, że dotychczas nie odnotowano oficjalnie żadnego potwierdzonego przypadku zgonu z powodu ataku piarnii. Piranie, podobnie jak rekiny reagują na krew znajdującą się w wodzie, nawet w bardzo dużym rozcięczeniu. Drażniąco działają również sygnały dźwiękowe (np. ruchy pływaka) i wzrokowe (jaskrawe barwy). Rany zadawane przez piranie są bardzo głębokie i bolesne oraz silnie krwawią. Krajowcy twierdzą, że odstraszająco na piranie działają wyciągi i maści z niektórych gatunków roślin tropikalnych, którymi kąpiący się nacierają ciało, ale ataki tych ryb na duże zwierzęta i ludzi są statystycznie bardzo rzadkie.

Ryby te często trzymane są w akwarium, gdzie nie wykazują zbytniej agresywności. Tu karmione są filetami z ryb morskich i słodkowodnych, a również mięsem ssaków. Podaną martwą mysz potrafią rozerwać w kilka sekund, ale znane są też przypadki, że nie reagowały na wpuszczone do ich akwarium żywe ryby. Są bardzo płochliwe i najczęściej przebywają wśród gęstej roślinności. W akwariach żyją do 25 lat.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Standard view   

WITAM JESTEM WŁAŚCICIELEM NIEWIELKIEGO AKWARIUM (400L) W KTÓRYM JUŻ OD KILKU LAT CHODUJĘ PIRANIE. NA TYM ZDJĘCIU JEST PIRANIA PACU JEST TO JEDEN Z KILKUNASTU GATUNKÓW PIRANII KTÓRE ŻYWIĄ SIĘ ROŚLINAMI ORAZ RYBAMI. GATUNEK TEN DORASTA DO 60-80CM ZNANE SĄ TAKŻE PRZYPADKI W KTÓRYCH TE RYBY OSIĄGAŁY DŁUGOŚĆ OK 100CM I WAGĘ 25KG. POZDRAWIAM PANA W.KORDECKI KTÓRY WYPOWIADA SIĘ NA TEMAT O KTORYM NIE MA POJĘCIA...

Początek

To nie jest żadna krwiożercza pirania a zwykła roślinożerna dlatego złapała sie na kulki proteinowe a nie na kawał mięsa
http://www.m...brachypomus.htm

Początek

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości


Reklamy KrokusŚwiat Druku - ciekawe linkiHydroizolacja - Osuszanie bydynkówOpen source ERP i CRM - OpenERP - obecnie nazywany OdooUrlop: wy-Wczasy.plSystemy CMS eZPublish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).