Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 0 Reviews count: 0

Cztery lata...

Jakie są najgorsze cztery lata w życiu blondynki?
- Ósma klasa.

Cztery lata...
 • Currently 0 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Wędkareczka.

Pewna pulchna wędkareczka z Łodzi
bardzo chciała rybkę złowić z łodzi,
a że łódka była mała
pełno wody wnet nabrała,
więc się wędkareczka na gwałt głodzi.

Wędkareczka.
 • Currently 3 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,8/5 (9 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Pirania - Pygocentrus piraya

Pirania

Karpiokształtne

Jest to drapieżna ryba z rodziny kąsaczowatych, średnich rozmiarów - największe rzadko przekraczają długość 35 cm, o ciele wysokim, bocznie spłaszczonym, krótkim pysku ( z dłuższą szczęką dolną) uzbrojoną w bardzo ostre, stożkowatego kształtu zęby. Barwa ciała jest brunatnosrebrzysta z jasnym, żółtawym lub pomarańczowozłotym brzuchem.

Zamieszkuje wody Ameryki Południowej, głównie dorzecza największej rzeki tego kontynentu - Amazonki. Stanowiska niektórych gatunków znane są również z obszarów zlewiska Orinoko i La Plata.

Żyje i żeruje w dużych stadach wykazując niezwykłą żarłoczność. Atakuje często zwierzęta znacznie większe od siebie odcinając ostrymi zębami kawałki ich ciała. W poszukiwaniu ofiary kieruje się przede wszystkim węchem. Atakuje najczęściej zwierzęta słabe, z otwartymi ranami.

Większość piranii odżywia się głównie chorymi rybami oraz padliną, spełniając w biocenozach Amazonki, Orinoko oraz La Platy funkcje "sanitariuszy". Niektóre z gatunków odżywiają się natomiast pokarmem roślinnym, w sytuacji braku pokarmu oraz dużego zagęszczenia populacji mogą jednak atakować stadami większe ryby lub małe i duże kręgowce. Bardzo często też wyjadają rybakom ryby z sieci.

W niektórych krajach Ameryki Południowej istnieje tzw. problem piranii, które zagrażają bezpieczeństwu ludzi pracujących na rzece. W Brazylii wprowadza się specjalne strefy ochronne, w celu zabezpieczenia zażywających kąpieli osób przed atakami ryb. Należy jednak pamiętać, że dotychczas nie odnotowano oficjalnie żadnego potwierdzonego przypadku zgonu z powodu ataku piarnii. Piranie, podobnie jak rekiny reagują na krew znajdującą się w wodzie, nawet w bardzo dużym rozcięczeniu. Drażniąco działają również sygnały dźwiękowe (np. ruchy pływaka) i wzrokowe (jaskrawe barwy). Rany zadawane przez piranie są bardzo głębokie i bolesne oraz silnie krwawią. Krajowcy twierdzą, że odstraszająco na piranie działają wyciągi i maści z niektórych gatunków roślin tropikalnych, którymi kąpiący się nacierają ciało, ale ataki tych ryb na duże zwierzęta i ludzi są statystycznie bardzo rzadkie.

Ryby te często trzymane są w akwarium, gdzie nie wykazują zbytniej agresywności. Tu karmione są filetami z ryb morskich i słodkowodnych, a również mięsem ssaków. Podaną martwą mysz potrafią rozerwać w kilka sekund, ale znane są też przypadki, że nie reagowały na wpuszczone do ich akwarium żywe ryby. Są bardzo płochliwe i najczęściej przebywają wśród gęstej roślinności. W akwariach żyją do 25 lat.

Ryby i prawo:

Comments

Standard view   

WITAM JESTEM WŁAŚCICIELEM NIEWIELKIEGO AKWARIUM (400L) W KTÓRYM JUŻ OD KILKU LAT CHODUJĘ PIRANIE. NA TYM ZDJĘCIU JEST PIRANIA PACU JEST TO JEDEN Z KILKUNASTU GATUNKÓW PIRANII KTÓRE ŻYWIĄ SIĘ ROŚLINAMI ORAZ RYBAMI. GATUNEK TEN DORASTA DO 60-80CM ZNANE SĄ TAKŻE PRZYPADKI W KTÓRYCH TE RYBY OSIĄGAŁY DŁUGOŚĆ OK 100CM I WAGĘ 25KG. POZDRAWIAM PANA W.KORDECKI KTÓRY WYPOWIADA SIĘ NA TEMAT O KTORYM NIE MA POJĘCIA...

Początek

To nie jest żadna krwiożercza pirania a zwykła roślinożerna dlatego złapała sie na kulki proteinowe a nie na kawał mięsa
http://www.m...brachypomus.htm

Początek

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Jeśli interesuje Cię wędkarstwo a w szczegolności gdy chesz pooglądać piekne Zdjęcia ryb i nie tylko ryb, odwiedź koniecznie wskazaną tu galerię. Jest co pooglądać!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).