Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 1 Ilość ocen: 1

Majtki

Jaki jest najszybszy sposób dostania się do majtek blondynki?
- Podnieść je z podłogi i ubrać.

Majtki
 • Obecnie 1 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

A mnie się to nie podoba i już.

Co za portal? Co za czasy?
Chcesz coś czytać z tego składu.
Wara stąd jak nie masz kasy,
albo prościej "Spieprzaj dziadu".

Wypociny amatorów,
albo byle jaka fotka,
Komercyjnych Klub Autorów.
Chcesz tu zajrzeć? Zagraj w totka...

Dawniej tekścik, oraz zdjęcie,
dla tworzących było fajnie,
że ktoś kliknął, mieli wzięcie
bez komercji, nie sprzedajnie...

Czy nie można moi mili,
tak jak kiedyś, za darmochę,
wejść na portal w każdej chwili
i rozerwać się choć trochę?

SMS-y pomysł głupi
za tak marne "cuda twórcze".
Kto z kolegów dostęp kupi
bez zdziwienia? Za co kurczę?

A może tak po koleżeńsku zwyczajnie.
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (20)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Raja motyl 

Raja motyl - Raja miraletus

Raja motyl

Rajokształtne

Szeroka, rombowala tarcza ciała o szorstkiej skórze wzdłuż nieznacznie wklęsłej, przedniej krawędzi i w okolicach głowy. Pysk krótki i (zwłaszcza u samców) spiczasty. Krawędź płetw piersiowych "skrzydeł" prawie prostokątna. Oczy większe od tryskawek. Prosty otwór gębowy i 5 szczelin skrzelowych znajdują się po stronic brzusznej. Ma od 40 do 42 małych zębów; u samców są one spiczaste, u samic zaokrąglone. Dwie prawie jednakowej wielkości, blisko stojące obok siebie płetwy grzbietowe umieszczone są na trzonie ogona. Płetwa ogonowa bardzo mała. Brak płetwy odbytowej. Smukły, bocznie ścieśniony trzon ogonowy (dłuższy niż połowa długości tułowia) ma na wierzchu długi szereg kolców w liczbie od 14 do 18; u samców ułożone są w jednym rzędzie, u samic w dwu rzędach po każdej stronie. Pomiędzy płetwami grzbietowymi znajdują się 2-3 kolce; kilka jest również w pobliżu oczu. Samce mają również kolce w części przed ustnej oraz na płetwach piersiowych. Strona grzbietowa jasnobrązowa, żółtawa lub szara z ciemnymi brzegami i małymi brązowoczarnymi punktami (u samców dodatkowo żółtawe punkty). Powierzchnia pyska jaśniejsza. Pośrodku rombokształtnego ciała umieszczone są dwie rzucające się w oczy, jasnoniebieskie plamy z niebieskoczarną, żółtą lub pomarańczową obwódką. Strona brzuszna biaława. Maksymalna długość 60 cm.

Wschodni Atlantyk od południowych Biskajów do południowej Afryki. W Morzu Śródziemnym jest bardzo liczna. Przebywa w przybrzeżnych wodach na piaszczystym lub mulistym podłożu, zazwyczaj na głębokości 90-300 m.

Podczas letnich miesięcy ryby ciągną do płytkich, przybrzeżnych wód, gdzie spotkać je można już na głębokości 30 m, zagrzebane po oczy i tryskawki w podłożu. Wystraszone płyną dzięki falistym, przemieszczającym się od przodu ku tyłowi ruchom płetw piersiowych. Jajorodne; rogowe, prostokątne kapsuły jajowe (4,2-5,2 cm długości, 3-3,5 cm szerokości) mają na swych rogach 2-3-centymetrowej długości wyrostki. W Morzu Śródziemnym składane są wiosną, natomiast w Atlantyku podczas miesięcy zimowych.

Zwierzęta bezkręgowe i małe, denne ryby.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości


Reklamy KrokusSystemy CMSInstalacja i konfiguracja OpenERPTygodnik WędkarskiHydroizolacja - Izolacje fundamentóweZPublish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).