Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Racja

Młoda żona skarży się swojej matce:
- Już mnie nie bawią rozmowy z mężem...
- Dlaczego?
- Co ciekawego może powiedzieć człowiek, który nigdy, w żadnej sprawie nie ma racji...

Racja
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Amba

Napisz że nam Mieczysławie

artykulik pełen werwy

w którym zamiast brzęczeć w trawie

uspokoisz swoje nerwy.

więcej...

Amba
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Mormyszka

Mormyszka

Jest to bardzo skuteczna przynęta używana w wędkarstwie podlodowym...

Mormyszka to specjalnie ukształtowana kropla metalu (najczęściej ołowiu, wolframu, cyny) z wtopionym haczykiem i dziurką do wiązania żyłki. Owa dziurka jest zrobiona po przeciwnej stronie haczyka. Połów mormyszką wymaga delikatnego sprzętu i sporych umiejętności w posługiwaniu się nią.

W chwili obecnej istnieją już tysiące wzorów tej podlodowej przynęty. Jeszcze kilka lat temu zasadą było boczne położenie haka wobec korpusu. Dzisiaj można znaleźć wiele wzorów, gdzie zrezygnowano także i z tego rozwiązania

Jednak wspólną cechą owej przynęty jest sposób wtopienia haczyka. W większości modeli tworzy on z żyłką kąt prosty, w niektórych, o kształcie fasoli - kąt 45 stopni. Mormyszka jako przynęta jest tym skuteczniejsza, im mniejsza. Dla poprawnego posługiwania się nią, kierowania jej ruchami, ważne jest, aby była jak najcięższa. Takie mormyszki produkowane są z ołowiu, brązu lub mosiądzu.

Sama nazwa tej przynęty "mormyszka" pochodzi z języka rosyjskiego i oznacza kiełża. Z założenia te sztuczne przynęty, wykonane z ołowiu, cyny, wolframu z dodatkiem innych metali, zarówno kształtem, jak i drgającym ruchem, miały przypominać właśnie te malutkie skorupiaki, stanowiące naturalny pokarm ryb w okresie zimowym.

Powiązane hasła i obiekty:

«mormyszka ¤Kiwok» «wędkarstwo podlodowe ¤Wędkarstwo ¤Kiwok» «kiwok ¤Kiwok»

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
Jarosław Szczepaniak

Do robienia mormyszek, doskonale nadaje się również – srebro. Robię je ze srebrnego kolczyka, wypełniając środek cyną. Skuteczne szczególnie na okonia, szczupaka i sandacza.
Na zdjęciu fragment kolczyka, jaki mi pozostał z kompletu kolczyków żony.
No cóż, moje potrzeby też są ważne…

Pozdrawiam. Jarek

Załączniki

Początek

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: eZ Publish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).