Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4,5 Ilość ocen: 7

Dobry zakład

Do knajpy wchodzi facet z wielkim, żywym aligatorem pod pachą. Kładzie zwierzę na barze i mówi do zebranych:
- Za chwilę włożę swoje jądra do paszczy tego potwora. Potrzymam je tam minutę, wyjmę i nie będzie na nich nawet małego zadrapania!
Ale kto chce popatrzeć, musi mi po pokazie postawić drinka.
Klienci zgadzają się, więc facet siada okrakiem na barze i umieszcza jądra w paszczy aligatora. Po minucie bierze stojącą obok butelkę po piwie i z całej siły wali nią aligatora w łeb. Ten otwiera paszczę, jądra są nienaruszone. Wszyscy biją brawo i stawiają obiecane drinki. Nagle facet mówi:
- Jeżeli ktoś chce spróbować takiej sztuczki, niech podejdzie, pierwsza odważna osoba dostanie ode mnie 200 zł!
Chwila milczenia, po czym zgłasza się atrakcyjna blondynka.
- Ja chcę spróbować. Tylko niech mnie pan tak nie wali butelką po głowie.

Dobry zakład
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,3/5 (7)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze

W czasie 1,5 roku pobytu....

więcej...

Wycieczki.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Słownik/Systematyka/Igliczniokształtne 

Igliczniokształtne

Fish

Rząd ryb należący do Nadgromady Żuchwowce, Gromady Ryby Kostne (Kostniki), Podgromady Promieniopłetwe, Nadrząd Kostnoszkieletowe

Zróżnicowane kształty ciała - wężykowate lub "konikowate". Pysk wyciągnięty w rurkę, na jej końcy mały, bezzębny otwór gębowy. Pokrywy skrzelowe zredukowane do szerokiej, pojedynczej płytki. Pęcherz pławny zamknięty.

Rodzina: Igliczniowate

Podstawowe kształty: wężykowate lub podobne do konika szachowego. Ciało pokryte pancerzem skórnym i płytkami kostnymi. Pyszczek wyciągnięty w ryjek lub rurkę. Płetwa grzbietowa niska, wachlarzykowata. Brak płetw brzusznych, u niektórych rodzajów i gatunków, również brak płetwy ogonowej i odbytowej. Funkcje macierzyńskie pełni samiec, który na podbrzuszu ma tzw. torbę lęgową, gdzie samica składa jaja. Małe rybki strefy litoralnej, żyjące w wodach płytkich wśród wodorostów, do których się upodabniają. Bez znaczenia użytkowego. Występują w ciepłych, umiarkowanych wodach wszechoceanu.

Rodzina: Brzytewnikowate

Ciało pokryte płytkami skórno kostnymi, bocznie bardzo spłaszczone, z niezwykle ostrym brzuszkiem. Płetwa grzbietowa przesunięta na koniec ciała, składa się z 3 ostrych cierni, z których pierwszy, najdłuższy i ruchomy, oraz części miękkiej. Płetwa ogonowa nietypowa, mała, oraz poprzedzająca ją płetwa odbytowa, osadzone w końcowej części brzuszka. Płetwy brzuszne bardzo małe. Pyszczek wydłużony w ryjek, wygięty łukowato ku górze. Małe rybki wód przybrzeżnych, żerujące w pozycji pionowej, zwykle głową w dół. Pływające skokami. Występują w strefie tropikalnej i subtropikalnej.

Powiązane hasła i obiekty:

«Iglicznia czarnomorska» «Syngnathiformes» «Igliczniokształtne ¤Iglicznia czarnomorska ¤Iglicznia czarnomorska ¤Iglicznia czarnomorska» «Systematyka ¤Łososiokształtne ¤Karpieńcokształtne ¤Cefalokształtne ¤Wiciakokształtne ¤Śluzicokształtne ¤Rogatkokształtne ¤Sześcioszparokształtne ¤Rekinokształtne ¤Koleniokształtne ¤Rajokształtne ¤Drętwokształtne ¤Chimerokształtne ¤Jesiotrokształtne ¤Śledziokształtne ¤Minogokształtne ¤Dorszokształtne ¤Karpiokształtne ¤Strojnikokształtne ¤Węgorzokształtne ¤Łuskaczokształtne ¤Belonokształtne ¤Ciernikokształtne ¤Fletokształtne ¤Beryksokształtne ¤Sumokształtne ¤Piotroszokształtne ¤Koryfenokształtne ¤Okoniokształtne ¤Płastugokształtne ¤Tetrodontokształtne (Rozdymkokształtne) ¤Żabnicokształtne ¤Trzonicokształtne»

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Kiedy wybrać się na ryby? Będą dziś brały czy nie? Na tem pytanie odpowie Ci księżycowy Kalendarz brań Jak wiadomo, księżyc ma wpływ na wiele zjawisk zachodzących na ziemi, na brania ryb także.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).