Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4,5 Ilość ocen: 4

Sposób na udany połów...

Nad Morskim Okiem siedzi stary gazda. Przechodzący turyści pozdrawiają go i pytają:
- Co tu robicie?
- Łowię pstrągi.
- Przecież nie macie wędki.
- Pstrągi łowi się na lusterko.
- W jaki sposób?
- To moja tajemnica. Ale jeśli dostanę flaszkę, to ją wam zdradzę.
Turyści wrócili do schroniska, kupili butelkę wódki i zanieśli ją gaździe. On tłumaczy...
- Wkładam lusterko do wody, a kiedy pstrąg podpływa i zaczyna się przeglądać to ja go kamieniem i już jest mój...
- Ciekawe... A ile już tych pstrągów złowiliście?
- Jeszcze ani jednego, ale mam z pięć flaszek dziennie...

Sposób na udany połów...
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,5/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Fotograf

Maksyma fotografującego niedźwiedzie: "Nie musisz być szybszy od niedźwiedzia, wystarczy, ze będziesz szybszy od swojego asystenta".

Fotograf
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (9)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Oj, wsadziłeś ;-)

Michał Nowak

Wsadziłeś kij w mrowisko, nie da się ukryć

Po części masz rację - może(!) będzie kawałek rzeki i może(!) przez jakiś czas będą ryby. Ale w tym wszystkim 2 komponenty są kluczowe. Po pierwsze "może", bo wcale tak być nie musi. Po drugie, może i coś się zmieni na lepsze, ale tylko na jakiś czas, za to później nie będzie już czego zbierać z tej rzeki. Podgórskie cieki niosą duże ilości materiału skalnego, każdy zbiornik wypłyca się bardzo szybko, zapewne tak będzie i w tym wypadku. Pod zaporą zbiorą się setki ton mułu, pewnie trochę mniej toksycznego niż ten we Włocławku (bo i odcinek rzeki, który będzie go znosił jest o wiele krótszy), a prędzej czy później okaże się, że zapora się "zdestabilizowała" i wszyscy będziemy się zastanawiali, co z nią zrobić: naprawiać, poniżej niej wybudować kolejną, czy ostatecznie wysadzić?

A ryby? Owszem, zapewne ich przybędzie. Najpierw szczupaka, później leszcza i sandacza, a na końcu już tylko leszcza wielkości dłoni i grubości żyletki. Ale oczywiście mogę się mylić i, dzięki uporczywej i nieustannej gospodarce, uda się utrzymać większe stado jakichś drapieżników (jak to ma miejsce np. w Dobczycach), które będą trzymały całość w ryzach. Może. Ale wtedy i tak będziemy mieli do czynienia z kolejnym stawem rybnym, w którym pływa mniej więcej tyle ryb, ile tam wpuściliśmy. Na pewno niewiele będzie to miało wspólnego z piękną podgórską rzeką, którą Skawa - i tutaj się zgadzam - była.

Tylko, że ja osobiście wolałbym czekać nawet bezczynnie te kilkanaście, kilkadziesiąt lat, aż rzeka sama wyrwie się z karbów nałożonych jej kiedyś na siłę przez człowieka i odrodzi się na nowo - może w postaci nieco innej, niż prezentowała przed dewastacją dokonaną przez meliorantów. A najbardziej bym chciał, żeby podjęto działania renaturalizacyjne, których - owszem, odległym - końcowym etapem byłoby przywrócenie tutaj króla naszych rzek, łososia.

A budowa zapory oddala te marzenia o kolejne kilkadziesiąt lat dalej, w jakąś nieznaną przyszłość, aż ludzie zmądrzeją, albo aż tę zaporę w końcu szlag trafi!

Bo, jak to już kiedyś skonstatował Sławomir Mrożek, "żyjemy w czasach, w których jedyną realną nadzieją jest to, że coś się popsuje"...

Nie uzurpuję sobie monopolu na prawdę. I dlatego uważam, że na pewno warto o tym rozmawiać! I warto czasem wsadzić kij tu i ówdzie.
Pozdrawiam
Schowaj teksty   

Powiązane z

Zbiornik na Skawie nie powstanie do 2010

Zbiornik na skawie
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Przeczytaj szczegółowe opisy wędkarskich akwenów. Sporo z nich znajdzeisz pod tym adresem: Łowiska wędkarskie Znajdziesz tu także informacje o firmach wędkarskich i kwaterach związanych z uprawianiem tego hobby.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).