Lewe menu

Filtry

Komentarze

Artykuł - Słowa to piękne i niebezpieczne narzędzie...Piękne słowa Bardzo dobre (5)

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Udany połów

Mąż wraca do domu i stawia na stole trzy butelki wódki.
Żona pyta:
- Skąd to masz Kochanie?
- Złapałem złotą rybkę!!!

Udany połów
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Wiosenne Amory

Wiosna już przyszła, chuć w naturze
dopada stwory małe , duże,
kaczki krzyżówki i perkozy,
szczupaki, bąki, nawet- kozy.
Wiosna- to czas jest na poemat
a mnie sie plącze taki temat:

więcej...

Amor
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

łowienie karpi : nęcenie,wywózka,taktyka...

Rating: 2 Rating count: 1Rating: 2 Rating count: 1Rating: 2 Rating count: 1Rating: 2 Rating count: 1Rating: 2 Rating count: 1Rating: 2 Rating count: 1
Rating: 2 
Rating count: 1 
 View count: 6197 
Comments count: 2 
ID: 217448 
Node: 143710 

Witam,

chciałbym rozpocząć ten artykuł od tego, co znajdziemy w poniższym tekście:

- jeden z największych karpi polski,
- na co łowić karpie,
- jak nęcić,
- dlaczego wywozić, a nie rzucać,
- jaką taktyką współpracować z karpiami.

--- Od. Admina --- TREŚĆ CZĘŚCIOWO ZMODEROWANA ---

Rozpoczniemy od największych karpi polski. W 2010 roku 6 listopada na dwie malutkie kulki 10 mm The Element i 10mm Fluo Micro Pop Up skusił się karp pełnołuski o masie 29,3 kg. Jego łowcą był Damian Jóźwiak, który podczas kilku dniowej zasiadki na jednym z dzikich łowisk PZW w Wielkopolsce ustanowił rekord karpia pełnołuskiego.

Drugi temat będzie dotyczył tego, na co łowić karpie.

Karpie, a zwłaszcza okazy, lubią wziąć w nieodpowiednim momencie. Gdy po całym tygodniu pracy mamy ochotę odpocząć w ciszy i spokoju, z dala od miasta, spalin itp. ...
wyjeżdżamy w piątek wieczorem na wymarzone rybki. Jak to każdy karpiarz w chwili wolnej bierze dwie wędki karpiowe i idzie zapolować na swoją największą rybę, ale najczęściej jest tak, że akurat wtedy nie będzie ani brania albo będą brały same małe karpiki.

Na wielkiego miśka powinniśmy przyszykować się już bardziej dokładnie bo te duże ryby są delikatniejsze i czulsze jeśli chodzi o pobieranie pokarmu...

Gdy chcemy złowić dużą rybę powinniśmy dużo karmić... i robić to systematycznie przez ok 3-6 dni. Powinniśmy sobie wtedy zrobić selekcję karpi tzn. gdy będziemy karmić np. kulkami o rozmiarze 16-18 mm to mamy gwarancję, że możemy spodziewać się na haczyku leszczy ok. 0,5 kg, bo ta ryba ma szeroki otwór gębowy i bez problemu leszcz o takiej masie potrafi kulkę ,,wciągnąć,,. Gdy natomiast będziemy karmić kulkami o rozmiarach od 20-30 mm to już możemy powiedzieć, że taki leszczyk jak w przykładzie, kulki 30 mm nam nie połknie.

Karmić powinniśmy 2 dni kuku a potem kuku z kulkami.

Przykładowo pierwsze 2 dni 10 kg kuku wsypujemy do wody, trzeciego dnia wsypujemy 5 kg kuku i 2 kg kulek, czwartego dnia wsypujemy taką samą ilość kukurydzy i kulek co trzeciego dnia i powtarzamy tę czynność do końca naszego nęcenia...

Na ryby wybieramy się np. w piątek to po rozwinięciu sprzętu i wyrzuceniu zestawów w miejsce nęcenia dobrze by było utrzymać rybę w łowisku czyli dosypać 2 kg kukurydzy i 1 kg kulek.

W sobotę rano ok. godziny 4-6 wsypujemy to samo, co w piątek, czyli wczorajszy dzień. W sobotę (dzisiaj) powinien już się zameldować jakiś misiek. W niedzielę nie ma sensu dosypywać więcej, no chyba, że zostajemy jeszcze ze 2 dni to robimy to samo co w piątek i sobotę.

Kulki na lato powinny mieć następujące zapachy :

- truskawka

- wanilia

- śmietanka

- banan

- ananas

a kulki na wiosnę :

- ryba

- halibut

- krewetka

- wątroba

Dlaczego wywozić, a nie rzucać?

Odpowiedzi jest dużo, nawet ja nie umiem na wszystkie odpowiedzieć, ponieważ ilu jest karpiarzy tyle pomysłów. Na przykład wywieźć jest lepiej, bo ułożymy zestaw w to miejsce które chcemy, rzucając ołów może, gdy spadnie na dno może zrobić zamieszanie na dnie i karpie się spłoszą i odpłyną od miejsca żerowania.

Taktyka jaką współpracować z karpiami jest prosta, a mianowicie karmić, karmić i jeszcze raz karmić, a ryby będą brały:)

Reviews and comments

Standard view   
   

Kolego!!!
Pomijam wartość merytoryczną Twojego wpisu, choć nie zgadzam się w kilku kwestiach z Twoimi wywodami, ale proszę popracuj nad ortografią. Taka ilość błędów dyskwalifikuje ten tekst jako materiał do druku (co na to moderator?). Kiedy czytam karp „pełno łóski”, „tróskawka”, albo „rzócać” czy „rzerowania” kolana mi się uginają. Szanujmy czytelników.

Początek

Nie wiem czy Kolego łowisz karpie czy też też nie ale skłonny jestem twierdzić, że to tylko teoria.
Kulki na wiosnę i jesień mają pracować a smak i zapach mają drugorzędną rolę. Już dawno obalono mit, że kulki na zimne pory roku mają być mięsne a na lato owocowe lub słodkie.
JK

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Przynęty wędkarskie

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).