Artykuły wędkarskie i nie tylko |
Według daty publikacji:
Według ocen:
Według ilości ocen:
Według ilości wyświetleń:
Według ilości poleceń przyjaciołom:
Losowo:
Piątek 24 Styczeń 2014
Trocie są prawdopodobnie jednym z najbardziej pożądanych celów wypraw wędkarskich. Dlaczego? Większość z nas na wielokrotne zetknięcie się z trocią nie ma po prostu szans. Gatunek ten nie występuje w naszych wodach zbyt licznie, co więcej, troć to ryba wędrowna, dwuśrodowiskowa, spędzająca większość swojego życia w morzu. Zdradzamy tajemnice pomorskich wędkarzy i innych wyspecjalizowanych w trociowaniu, których sen o kelcie czy srebrniaku stał się rzeczywistością.
Środa 09 Październik 2013
Wędkarze żyjący w dużych miastach nie mają łatwego zadania. Często wyrwanie się z wędką i odpoczynek nad większym akwenem graniczy niemal z cudem. Co zatem zrobić, aby rozwijać pasję? Świetnym rozwiązaniem jest wędkowanie w tzw. „kosmosach” – sztucznych basenach zalanych wodą, czy nad rzekami, nad którymi położona jest przecież większość polskich aglomeracji. Radzimy, co i jak łowić w mieście, aby złowić „kosmiczne” ryby.
Czwartek 13 Czerwiec 2013
Rozpoczynający się sezon dla wędkarzy spinningowych to start długo oczekiwanej batalii o szczupaka. To wyjątkowa przygoda – metafizyczne starcie, które wymaga strategii i zaangażowania odpowiednich sił zbrojnych. Które z nich: wahadłówkę, twistera, czy żywca, wybrać? Radzimy, za pomocą której przynęty przechytrzyć „esoxa” i wygrać nie tylko bitwę, ale wojnę.
Sobota 26 Luty 2011
Otrzymując informację z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, włączamy się w akcję profilaktyczną "Bezpieczna Zima" . Wojewoda wraz z Zarządem Okręgowym WOPR w Gorzowie Wielkopolskim, przygotowali materiały informacyjne, zawierające najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się na lodzie oraz udzielania pierwszej pomocy.
Pamiętajcie, nawet szczątkowo zapamiętane informacje z ulotek, wykładów i spotkań mogą okazać się bezcenne w sytuacji krytycznej!
Piątek 04 Grudzień 2009
Cętkowane niczym gepard, silne jak pyton i szorstkie jak papier ścierny – mowa o dwóch gatunkach okazałych rekinów (dogfish i bull huss), które przez cały rok można złapać na Morzu Irlandzkim. Mimo wagi i pysznego mięsa na wyspie Man mówią na nie psie ryby. Dlaczego? Obranie, a raczej obdarcie ryby ze skóry to istna udręka.
Niedziela 09 Sierpień 2009
Szybkie niczym błyskawica, mieniące się kolorami tęczy potrafią doprowadzić do furii nawet najbardziej opanowanych wędkarzy. Ich mocne zęby w ułamek sekundy miażdżą kraba na gumową papkę – mowa o najpiękniejszych rybach zamieszkujących Morze Irlandzkie i wybrzeża Wyspy Man - Ballan Wrasse. One i ich pobratymcy Cuckoo są prawdziwą perłą dla wędkujących latem zapaleńców.
Wtorek 21 Kwiecień 2009
... szarpakiem, bo jak inaczej można nazwać łowienie w morzu na zestaw składający się z 5 muszek na trokach i pilkera?
Czwartek 09 Kwiecień 2009
Składniki, 4 porcje:
• 4 jajka
• 80 g łososia wędzonego bez ości (najlepiej na wagę, ze stoiska z wędzonymi rybami), ewentualnie łososia paczkowanego
• 4 łyżeczki majonezu + dodatkowo do serwowania
• 2 łyżeczki kawioru wasabi ( wasabi caviar ) o smaku chrzanu
• 4 gałązki tymianku
• świeżo zmielony czarny pieprz (opcjonalnie)
Dekoracja: świeży tymianek
Dodatki: grzanki z chleba razowego + masło
Wtorek 27 Styczeń 2009
Od początku mojej przygody z wędkarstwem pociągał mnie profesjonalizm. Nie koniecznie trzeba być wyczynowcem, aby być profesjonalistą, ale nigdy odwrotnie. Wiadomo, że rywalizacja sportowa to stres i dlatego powinno się być profesjonalistą, aby ten stres ograniczyć a jednocześnie, aby nie tracić niepotrzebnie czasu mieć już pewne rzeczy przyswojone i opanowane. Mała rutyna nie zaszkodzi, ale nie można na niej całkowicie polegać. Moim mottem życiowym było zawsze i jest nadal „Uczyć się od lepszych to nie wstyd”. W tym małym poradniku nie wszystko sam wymyśliłem, ale zasłyszane i podejrzane rzeczy na pewno przetestowałem i przekażę chętnie młodym adeptom tej „branży”. Wiele a nawet wszystko można wykorzystać w wędkowaniu amatorskim i rekreacyjnym, co na pewno zaowocuje dobrymi wynikami. Nie podam tu „czarodziejskich” przepisów zapewniających miejsca na „pudle”, bo to wiąże się z wieloletnią ciężką pracą i wieloma innymi czynnikami jak znajomość wody, doświadczeniem osobistym a w szczególności dokładnością i precyzją podania rybie zanęty i przynęty. Bardzo wiele też od nas samych zależy jak dokładnie przygotujemy wcześniej nasze zanęty i przynęty. To przełoży się na nasze wyniki i osiągnięcia. Będę chciał tu napisać takie rzeczy, których nie znajdzie się w książkach, bo albo te wiadomości trzyma się dla siebie albo dyskutuje się o nich w klubach czy na specjalistycznych forach gdzie nowo wstępujący adept wyczynu nie ma dostępu. Wielu po przeczytaniu tej „powieści” powie, że mieli inne doświadczenia, inni, że przechodzili to samo i szkoda, że wcześniej nie mieli takiego tekstu, bo szybciej by doszli do dobrych wyników. Jeżeli chociaż kilku skorzysta to już sukces. Jest to poradnik a nie książka i porady w niej zawarte to wynik wieloletnich doświadczeń nad wodą, nieraz w przymusowych sytuacjach.
Ostatnie wypowiedzi
Następna » 1 2 3 4 5 6 7 ...203