ABC wędkarstwa - jak zacząć |
Według daty publikacji:
Według ocen:
Według ilości ocen:
Według ilości wyświetleń:
Według ilości poleceń przyjaciołom:
Losowo:
Następna » 1 2 3
ABC wędkarstwa - jak zacząć |
Według daty publikacji:
Według ocen:
Według ilości ocen:
Według ilości wyświetleń:
Według ilości poleceń przyjaciołom:
Losowo:
Poniedziałek 18 Czerwiec 2007
Do Redakcji Rybiego Oka wpływa cała masa zapytań następującej, przykładowej treści:
"Proszę o poinformowanie mnie gdzie mógłbym wyrobić sobie kartę wędkarską. Mam już 18 lat. Chciałbym wędkować? Od czego zacząć? Jak zdobyć kartę wędkarską?"
Postarajmy się zatem wyjaśnić krótko, jak się zabrać do załatwienia sprawy.
Polish Angling Association <prezesUKRYTY@FILTRSPAMUzgpzw.USUNpl>
Wtorek 13 Luty 2007
The angler who goes fishing has to take account of the law.
Before fishing it is essential to obtain a rod licence and a separate permit of a water authority for the certain area (and sometimes for adjoining areas), which allow the holder to fish. The inland waters are controlled by The Polish Angling Association, water-companies, fishermen cooperatives and also by private persons.
Zarząd Główny PZW <zgpzwUKRYTY@FILTRSPAMUzgpzw.USUNpl>
Piątek 20 Lipiec 2007
Kto zamierza łowić ryby na wędkę zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami, powinien posiadać kartę wędkarską oraz zezwolenie na amatorski połów ryb wydane przez rybackiego gospodarza wody, na której połów się odbywa. Gospodarzami rybackimi wód śródlądowych w Polsce są m.in.: Polski Związek Wędkarski, spółdzielnie i gospodarstwa rybackie oraz osoby fizyczne.
Zarząd Główny PZW <zgpzwUKRYTY@FILTRSPAMUzgpzw.USUNpl>
Piątek 19 Sierpień 2005
Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
patrz także:( strony PZW )
Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb, zwany dalej Regulaminem, stanowi zbiór przepisów dotyczących zasad uprawiania wędkarstwa i ochrony zasobów ichtiofauny. Postanowienia Regulaminu obowiązują wszystkich wędkujących w wodach będących w użytkowaniu Polskiego Związku Wędkarskiego (PZW), zarówno zrzeszonych w Związku, jak i niezrzeszonych obywateli polskich oraz cudzoziemców. Na łowiskach specjalnych PZW mogą obowiązywać odrębne lub dodatkowe regulaminy. W wodach PZW dopuszcza się amatorski połów ryb kuszą za zgodą uprawnionego do rybactwa. Amatorski połów ryb kuszą może uprawiać osoba posiadająca kartę łowiectwa podwodnego i stosowne zezwolenie.
Poniedziałek 09 Lipiec 2007
Zauważyłem ostatnio, że przez niedopatrzenie nigdy nie opublikowaliśmy treści "Dziesięciu przykazań wędkarskich". Sformułował je, po pierwszej wojnie światowej, dr. Stefan Olszewski entuzjasta przyrody i wędkarstwa.
Bez wątpienia nie zdezaktualizowały się i nadal winny stanowić dla nas podstawowy zbiór moralnych, wędkarskich wytycznych.
Czwartek 29 Listopad 2001
Na tej stronie postaramy się zebrać wszelkie informacje o okręgowych oddziałach Państwowej Straży Rybackiej i o poszczególnych posterunkach.
Prosimy o nadsyłanie danych!!!
Piątek 13 Październik 2006
Rejestr rekordów światowych prowadzony jest przez Światową Organizację Wędkarską IGFA
Rejestr zgłoszeń medalowych ryb w PZW prowadzony jest przez Wiadomości Wędkarskie. Również to czasopismo, jako organ PZW, zajmuje się przyjmowaniem zgłoszeń dotyczących rekordów kraju.
Konkurencyjny nieco rejestr rekordów krajowych w długości ryby prowadzi Wędkarski Świat .
Rybie Oko również przyjmuje swoje zgłoszenia, na całkiem innych zasadach, stosowny frmularz znajdziesz tu: Formularz zgłoszenia rekordu Rybiego Oka
Tu znajdziesz Normy medalowe i aktualne Rekordy .
PZW przyjęło następujące zasady zgłoszeń:
Zarząd Główny PZW <>
Wtorek 27 Listopad 2001
Spis treści:
1. Rodzaje zawodów
2. Udział w zawodach
3. Koszty uczestnictwa w zawodach
4. Tytuły i nagrody zdobywane w zawodach
5. Ogólne zasady organizacji zawodów
6. Zasady ustalania wyników zawodów
Zarząd Główny PZW <>
Środa 05 Grudzień 2001
Spis treści:
1. Teren zawodów
2. Sprzęt, przynęty, zanęty stosowane w zawodach
3. Organizacja i przebieg zawodów
3. Ryby łowione w zawodach
4. Punktacja
Zarząd Główny PZW <>
Piątek 07 Grudzień 2001
Spis treści:
1.Teren zawodów
2.Sprzęt, przynęty, zanęty stosowane w zawodach
3.Organizacja i przebieg zawodów
3.Ryby łowione w zawodach
4.Punktacja
Następna » 1 2 3
Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).
Ostatnie wypowiedzi
Następna » 1 2