Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 2

Pechowy dzień

Na ławce w parku siedzi smutny facet, w ręku trzyma butelkę. Siedzi i patrzy w tę butelkę. Siedzi tak godzinę. Nagle do jego ławki podchodzi dresiarz, rozwala się obok, zabiera facetowi flaszkę, wypija jednym łykiem zawartość i beka potężnie. Smutny dotąd mężczyzna zaczyna płakać.
- Stary, nie becz, żartowałem - mówi zakłopotany dresiarz. - Choź, tu obok jest monopolowy, kupię ci nową flaszkę.
- Nie o to chodzi - tłumaczy mężczyzna. - Nic mi się nie udaje. Zaspałem i spóźniłem się na bardzo ważne spotkanie. Moja firma nie podpisała kontraktu, więc szef mnie wywalił. Wychodząc z firmy, zobaczyłem, że ukradli mi samochód, więc wziąłem taksówkę do domu. Kiedy taksówka odjechała, zorientowałem się, że zostawiłem w niej portfel ze wszystkimi dokumentami. A w domu - co? W domu moja żona pieprzy się z innym facetem! Postanowiłem więc popełnić samobójstwo. Przygotowałem sobie truciznę... i nagle przychodzi dureń, który mi ją wypija!!!

Pechowy dzień
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Przedwiośnie

Bazie na wierzbach stały się złote,
motyl kołysze się chwiejnym lotem,
deszcz pierwsze liście wyciąga z pąków
a nad polami brzmi hymn skowronków.

więcej...

Przedwiośnie
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,1/5 (14)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Rybie Oko/Artykuły/Etyka i Prawo/Czy to takie trudne ... 

Czy to takie trudne przywieść ze sobą worek i do niego wyrzucać śmieci, a nie w krzaki??

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 2157 
Komentarzy: 0 
ID: 71231 
Węzeł: 48574 

Zastanawia mnie czemu tak często trafiamy na stanowiska- śmietniki??

Rzadko trafiam na łowisko czyste, bez śmieci...i bardzo mnie to przygnębia. Mówi się też, że młodzieży czeba uczyć ochrony środowiska. Ja się z tym nie zgadzam! Przecież jest mało młodzieży co łowi- a jednak stanowiska są zaśmiecone. To właśnie dorośli powinni brać lekcje ochrony środowiska!! Sama mam 14 lat i dobrze wiem, że wśród moich znajomych nikt nie wyrzuca papierków, czy butelek w krzaki.

Najgorsze jest to, że właśnie wędkarze którzy zanieczyszczaja wody i jej tereny najczęściej narzekają na śmieci zostawione przez ich poprzedników, albo na to, że nie dbają o przyrodę. Jednak chwile później łamią gałąź drzewa, tylko po to żeby dosięgnąc do zaczepionego błystka!
Chyba jedynym sposobem na (przynajmniej) przemówienie niektórym do rozsądku byłoby na każdym stanowisku stawiać tabliczki z informacja jakie skutki nosą takie poczynania! Może pobliskie szkoły takich łowisk zorganizowałyby takie akcje. Mam na myśli konkursy lub obowiązkowe zrobienie takiej tabliczki. Wiem, że po krótkim czasie zostałyby one wyrwane z ziemi, popisane przez innych, ale może przynajmniej kilku wędkarzy by zrozumiało o co chodzi. Że nawet jedna mała butelka może spowodować pożar polany lub lasu!

Można by też każdego przyłapanego na zaśmiecaniu łowiska ukarać: kazać posprzątać, o ile pozwalaja warunki posadzić drzewko- w końcu to też sposób ochrony środowiska itp. I nich nie tylko patrol PZW tego pilnuje lecz np. ochotnicy (tutaj znowu kłaniają się szkoły), lub mieszkańcy pobliskich domów.

Sama nie raz kłuciłam się wtej kwesti innymi- którzy np. poprostu zakopywali śmieci, lecz to nie jest wyjści, to tylko usówa je z widoku trując ziemię!!!!!!!

Mam nadzieję, że inni sie ze mna zgodzą i jako dorośli zaproponują np. nauczycielom w zkole takie akcje bo moi rodzice uważają mnie za naiwna- że nic to nie pomoże- ale to też by był sposób nauczania "dzieci" ochrony środowiska.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Fundusz ETF - ciekawe linki

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).