Left menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 6

Mulat

Do restauracji wchodzi 3 facetów, dwóch murzynów i mulat, siadają przy stoliku, podchodzi do nich kelner i zwracając się do mulata pyta:
- czym mogę służyć najjaśniejszy panie?

Mulat
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

limeryk z leszczem

pewien leszcz co mieszka w zalewie
zdziwiony jest faktem bo nie wie
że gdy wędkarz patrzy z przekąsem
i się dziwnie uśmiecha pod wąsem
to otwiera słój z leszczem w zalewie

limeryk z leszczem
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,5/5 (14)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

czy wygrał?!

Akurat interesowałem się tym tematem. Sprawa dotyczyła rzeki Kamiennej przepływającej przez Bałtów. Kłusownik (bo wędkarzem go przecież nie nazwiemy) łowił nie posiadając znaczków członkowskich. PSR ukarał go 400 zł mandatem. Gość się odwołał do Sadu Grodzkiego który to po przesłuchaniu świadków odroczył rozprawę na 20 grudnia 2010r.
.. jak się sprawa zakończyła nie wiem. Nie idzie tego doszukać w internecie. Redaktor z GW (bo tam się artykuł o tym ukazał) nie pociągnął tematu. (a kibicował w artykule „wędkarzowi” bez opłaty więc domniemywałem, że werdykt był podtrzymujący mandat + koszty sądowe dla kłusownika). „Google” w tym temacie milczy.
Skąd wiesz jak się ta sprawa skończyła .. masz jakieś sprawdzone źródło czy to raczej domniemanie, gdyż to byłby precedens na skalę kraju. Każdy kto został przez jakąkolwiek straż państwową (PSR, Policja, Straż Miejska czy Straż Leśna) ukarany za „brak znaczków” na podstawie takiego wyroku mógłby się domagać od Państwa odszkodowania na drodze sądowej.
Co do wątku głównego. Czy to ma sens czy nie (te pozwolenia) – nie ma tutaj znaczenia. Ustawa mówi jasno co organizacja MUSI, a co MOŻE.O tym tutaj dyskutujemy.
ZG uchwałą o pozwoleniach wg mnie wyszedł przed szereg. Dodatkowo zrobił to tak, jakby postęp w PZW następował w kierunku przeciwnym.
W dobie gdy wszystko można pobrać z internetu, opłaty robić przelewem .. uchwalono, że każdy wędkarz będzie musiał udawać się osobiście do jakiegoś koła (lub ZO) okręgu w którym zamierza połowić celem uzyskania „świstku” – pozwolenia, którego w zgodzie z obowiązującą ustawą mieć NIE MUSI oraz zapłacenia – gdyż nie może tego zrobić przelewem !
Cytat z A. Kustosza odnośnie składek:
„ZG PZW stanął na stanowisku, że te krótkookresowe na 1 lub 3 dni mogą być wpłacane na konto bankowe okręgu za pomocą internetu lub innych form obrotu, wg wzorów ustalonych przez okręgi, a te na 7, 14, 30 dni mogą być wnoszone u skarbników kół lub w ustalonych punktach sprzedaży zezwoleń wędkarskich. Takie zezwolenia będą miały wzór druku z wklejonym hologramem, w celu uniknięcia fałszerstw, z czym niestety wielokrotnie spotkamy się w praktyce wykupowania zezwoleń okresowych”.
Tutaj mamy kolejny paradoks.
Skoro 1 i 3 dniowe mogą nie mieć hologramu – to 7 – 14 dniowe też nie muszą go mieć. Co więcej – roczne zezwolenie też nie musi go mieć. Nie ma w żadnym cywilizowanym państwie potwierdzenia-zaprzeczenia tego samego paragrafu. To tak jak np.: karać kierowcę za przekroczenie prędkości powiedzmy o 20km/h gdyż dopiero co wyruszył – ale już darować temu, który w trasie znajduje się od jednej godziny.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Po co Rejestry Połowów?

Ryszard Siejakowski
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Nazwiska Żbikowski i Żbikowska przewijają się często na naszych stronach i są ściśle związane z naszymi firmami. Najlepiej odwiedzić tę stronę: Żbikowska aby zrozumieć dlaczego.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).