Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Dyktafon

Szef do blondynki sekretarki:
- Jak pani chce, proszę użyć mojego dyktafonu.
- Dziękuję, ale użyję po prostu ręki jak inni.

Dyktafon
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze.

Trafiłem....

więcej...

Wielkie Łuki cz.2.
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Konkretnie i bez emocji

Darujmy sobie niepotrzebne złośliwości, szkoda na to miejsca, czasu i klawiatury.
Tworzenie epitetów i zastępowanie argumentów epitetami mnie nie bawi ) i szkoda mi na to czasu. Mam go mało, mam więcej spraw ważnych do zrobienia niż "bicie piany". Wolę poświęcić swój czas na bardziej pożyteczne zajęcie, a jeżeli pisać, to też konkretnie. )

Masz rację, że ustawę powinni pisać prawnicy, ale pisać, to znaczy nadać jej ostateczny kształt, ostateczny szlif. Chyba, że są to prawnicy-wędkarze, którzy też rozumieją te problemy - a są przecież tacy. Same propozycje powinny jednak płynąć od głównych zainteresowanych, czyli nas, wędkarzy, przynajmniej tych, którzy chcą i potrafią coś sensownego zaproponować.

Piszesz:
"...że aby jakiekolwiek prawo było dobre, musi równo dotyczyć wszystkich, do których się odnosi. Rybaków, wędkarzy, kuszników i cholera jeszcze wie, jakich użytkowników wody."

Jasne że tak!
O to właśnie nam chodzi!
Ale jednocześnie aby dostrzeżono - ustawodawca być może niekoniecznie o tym dotąd pamiętał - że zasoby wód są wyczerpywane nadmiernie, że nie są nieograniczone i że trzeba ustawowo uregulować zasady korzystania z tych zasobów, tak, by wyczerpywane nie były. Ani przez rybaków, ani przez wędkarzy, ani przez kuszników, ani przez nikogo. W poprzedniej - dotychczas obowiązującej ustawie tego aż tak mocno nie zaznaczono. Owszem są wprowadzone pojęcia "racjonalna gospodarka rybacka" i jest to zdefiniowane, ale gdzieś tam w środku ustawy, a ważne, by było to zaznaczone na początku. Ważne, by zauważono, że są "zasoby naturalne", część przyrody o którą trzeba dbać, i że jest też "produkcja rybacka" część działań związanych z produkcją żywności. By dostrzeżono i jedno i drugie, i by odróżniono jedno od drugiego. I by ustawodawca zaznaczył jako intencję konieczność "ochrony zasobów naturalnych". Zaznaczył dość wyraźnie.
To chyba oczywiste i tu chyba nie powinno być sporu?

Jasne że, zniesienie sieci z wód PZW to wewnętrzna sprawa PZW, a w ustawie jak piszesz trzeba "zapisać natomiast rozwiązania, które pozwolą na usunięcie z wód KAŻDEGO użytkownika, który naruszy dobro wspólne, jakim jest zasobność wód. Bez względu na to, czy jest rybakiem, czy Okręgiem PZW. I tylko wtedy, gdy jest szkodnikiem w rzeczywistości, a nie dla tego, że wykonuje taki a nie inny zawód."
Dokładnie tak!!!
Nad takimi zapisami więc pracujmy, zamiast wymyślać złośliwe epitety wyładowywać emocje, walczyć niepotrzebnie z ZG, powodować zamieszanie i trwonić energię na działania pozorne i nawet szkodliwe. Skupmy się na tym, co dla nas ważne.
Czy to takie trudne?
Pewnie, że ostateczny kształt propozycji zmian w ustawie, czy jak to tam się ostatecznie będzie nazywać, zrobią prawnicy, najpierw nasi, związkowi, potem gdzieś tam w ministerstwie i dalej komisji sejmowej - a ci już niekonieczni muszą czuć nasze intencje, więc to my musimy wszystko dobrze im przedstawić. W końcu nie każdy poseł musi czuć potrzeby wędkarstwa i nie każdy musi zastanawiać się nad zasobami naturalnymi przyrody, ale jak mu się to wszystko dobrze przedstawi, to powinien szukać tego najlepszego rozwiązania. Prawda? Więc do nas należy te rozwiązania przedstawić i odpowiednio uzasadnić. Więc to właśnie róbmy, zamiast zastanawiać się czy nie porywamy się z motyką na słońce )) bo występujemy po pierwsze W INTERESIE WSZYSTKCH OBYWATELI troszcząc się zachowanie przyrody (zasobów ichtiofauny), po drugie występujemy w interesie WSZYSTKICH CZUJĄCYCH WĘDKARSTWO. Nie jest to więc tylko sprawa Internautów )))

Pozdrawiam i zapraszam do przejrzenia obecnego "roboczego projektu". I do konkretnych uwag szczegółowych, a nie natury bardzo ogólnej. Naprawdę nie mam czasu bawić się polemiki.
))))

Andrzej


Schowaj teksty   

Powiązane z

Banialuki

Moje drugie ja
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Hydroizolacja - Izolacje fundamentów

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).