Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Makaron

Blondynka chce kupić makaron.
- Może być spaghetti? - pyta ekspedientka.
- Och nie, nie mam takiego długiego garnka.

Makaron
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Kormorany

Dzień gaśnie w sinej mgle,
ktoś strząsnął gniazda z drzew.....
Trup kormoranów gęsto ściele się.....
Rezerwat mając gdzieś
ktoś tutaj wpadł i mord wykonał.

więcej...

Kormorany
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,4/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Powódź...

Jarosław Szczepaniak

Krew mnie zalewa i kurwica bierze – tu nie przebieram w słowach! – gdy widzę tych politycznych pajaców uprawiających medialny shaw, żerujących na ludzkiej krzywdzie, którą sami najpierw spowodowali. Szlag mnie trafia, gdy słyszę „pana redachtora” TVN24, mówiącego, że od trzydziestu lat nie odnotowano na „tej” rzece takich wylewów. Nie zastanowi się pacan, że trzydzieści lat temu „ta” rzeka wylewała na swoje pierwotne miejsca zalewowe, na których jeszcze nie stały domy, czy osiedla. Niedouczone tłumoki nadal nie dostrzegają tego, że rzeki upominają się jedynie „o swoje”.
Mieszkam nad trzema rzekami i wszystkie przepływają przez tereny miejskie. Ja przez 49 lat zapamiętałem tylko kilka sytuacji groźnych dla mieszkańców – póki nie zezwolono na budowę „Ceramiki Paradyż” na terenach zalewowych najmniejszej z nich – normalnie, można napluć na drugi brzeg tej rzeczułki.
Raz pamiętam rzeka Wolbórka wylała tak, że niewiele brakowało, aby zalała dom mojej babki, oddalony od niej o 200 m. Innym razem, gdy wylała Pilica – też mało brakowało, by zalała domostwa na osiedlu położonym ok. 300-400 m od niej. Jedynie jedna rodzina musiała po swoim podwórku pływać kajakiem – ale oni mieszkali nad samą Pilicą – za ich płotem była już tylko rzeka. Poza tymi kilkoma przypadkami, rzeki zawsze mieściły się między wałami p. powodziowymi.
Pamiętam ogromne tereny zalewowe Pilicy, starorzecza, które już dziś nie istnieją, bo wyschły. Tam, na tym ogromnym terenie kręcili scenę z „Czterech pancernych”, gdy Gustlik próbował nową lufę „Rudego”. To tam właśnie walnął „frycom” w skład amunicji. I tam właśnie rzeka wylewała nawet na kilometr w głąb lądu, ale nigdy nikogo nie zalała!
A dzisiaj? Niedawno wybudowano na terenach zalewowych rzeki Czarnej - Ceramikę Paradyż” i już chyba po roku rzeczka się zemściła – zalała jedno z osiedli i puściła ludzi z torbami, m. in pracowników tego zakładu. Biedacy, nie dostali złamanego grosza od winowajcy i tych, którzy wydali pozwolenie na budowę.
Redachtory i politykiery nie dostrzegają tego, że wyprostowana rzeka płynie o wiele szybciej, niż rzeka płynąca pierwotnymi meandrami porośniętymi drzewami i z zakrzaczonymi brzegami. Ta rzeka nie zrywała mostów i nie topiła ludzkich domostw - to należało do rzadkości – no, ale bez tego nie mogliby zaistnieć i obiecywać „gruszek na wierzbie”, ani kręcić reportaży. A wszyscy na tym żerują – wzrasta oglądalność, no i ten wizerunek pana polityka. Szkoda słów…

Przepraszam za wszystkie epitety, ale jestem wściekły – a zwłaszcza, gdy widzę niektóre gęby na ekranie mojego prywatnego telewizora.

Nie ma letko. Jarek

Schowaj teksty   

Powiązane z

I znowu powόdź

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Archiwlane strony wędkarskie "Rybiego Oka": Wędkarstwo - archiwum Cały szereg informacji i artykułów o wędkarskim hobby. Jest co czytać!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).