Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 4

Bank

Słyszałeś o blondynce, która obrabowała bank?
- Związała sejf i wysadziła strażnika.

Bank
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,8/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Z przymrużeniem oka

Wrócił Czapek...

więcej...

Czapkowi
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/O konkretnej rybie/Kleniowe przynęty 

Kleniowe przynęty

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 6674 
Komentarzy: 0 
ID: 27098 
Węzeł: 17597 

Nie na próżno żaby uważane są za jedną z najlepszych przynęt na klenie. W naturze istne żabie pogromy można oglądać pod koniec sierpnia i na początku września. To czas, gdy nad rzekami, szczególnie na podmokłych terenach, pojawiają się setki, ba, tysiące maleńkich żabeniek.

Turkuć podjadek

Klenie, przede wszystkim większe osobniki, przerzucają się wówczas na żabią dietę. Co prawda nie wygląda to tak, jak w maju, kiedy roi się jętka, i klenie poza owadami świata nie widzą, ale żabce, która wskoczyła do wody i znalazła się w pobliżu czatowni, za nic nie przepuszczą.

Żaba

Ale zabijać żab nie trzeba - po pierwsze niemal wszystkie są pod ochroną, po drugie, to stworzenie wyżej uorganizowane od "glizdy" i na haku cierpi prawdziwie.

Ale w sprzedaży niemało jest sztucznych przynęt - ukłon w stronę spinningistów - naśladujących żaby. Są woblery - zarówno amerykańskiej firmy Rebel, jak i polskie Dorado - w kształcie żabek, są gumki, są także plastikowe sztuczne przynęty dla muszkarzy.

Cykada - owad

Warto spróbować - i zostawić żaby przy życiu. One także mogą wiele nauczyć uważnego obserwatora. Usiądźcie na chwilę na brzegu - przypatrzcie się żabce, która wskoczyła do wody. Porywa ją nurt, rozpaczliwie płynie ku brzegowi... Czy da się w podobny sposóc prowadzić przynętę?

Bo warto spróbować - kocioł na wodzie i głośne mlaśnięcie. Kleń nie popuścił...

Na górze żywa cykada - podobnie jak konik polny czy świerszcz chętnie zjadana przez klenie - na dole sztuczna przynęta przypominająca kształtem żyjący pierwowzór.

Gąsiennica

I znów jak gdyby spinningiści i muszkarze trochę bardziej humanitarni... Choć ryby łowią (i męczą) dla przyjemności, to choć innych stworzeń nie katują... męczeńską śmiercią na haczyku.

Ale dla wszystkich wędkarzy - i dla tych, którzy nie korzystają z przynęt żywych, i dla tych, którzy nie mają przed ich stosowaniem oporów - wiedza o tym, czym ryby się odżywiają w naturalnych warunkach jest wiedzą bezcenną...

Patrz na owady...

Chrabąszcz

Wszelkiego rodzaju masowe pojawienia się owadów (każdej ich postaci) powinny być przez wędkarzy zauważane.

Gradacje (tak leśnicy nazywają masowe wyrójki) owadzie dotyczą tak samo gąsienic (na górze), jak i chrabąszczy majowych oraz bardzo do nich podobnych guniaków czerwczyków (na dole).

Zajrzyj też pod wodę...

Kiełż

W błocie, w rozkładającej się roślinności, w plątaninie glonów, na kamieniach, patykach znaleźć można całą masę stworzeń, które są zjadane przez ryby.

Klenie, mimo że łowi się je na owoce, chleb, pływające skórki chleba, przepadają za białkiem zwierzęcym.

Kiełże - pierwowzór mormyszki - szczególnie w wodach podgórskich bywają podstawą wyżywienia kleni. Także ślimaki, chociażby pokazana pod kiełżem błotniarka, bywają przez klenie zjadane.

Ślimak błotniarka

Warto docenić moc zębów gardłowych bohatera tej monografii - to dzięki nim małe rybki, którymi nie gardzą, bywają zgniatane na miazgę.

Kleń - Jesień i zima

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: Wszywki i metki odzieżowe Firma "Wszywka" zaprasza!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).