Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 4

Różnica

Jaka jest różnica między blondynką a Ferrari?
- Ferrari nie pożyczyłbyś byle komu.

Różnica
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

do św. Barbary

Oj Basiu, Basiu,

Jesteś bardzo zachłanna,

Zabrałaś tylu chłopców,

Niedobra z Ciebie panna.

więcej...

do św. Barbary
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (20)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Rybie Oko/Artykuły/O konkretnej rybie/Płoć - wiosenne dziwactwa 

Płoć - wiosenne dziwactwa

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 6735 
Komentarzy: 0 
ID: 32957 
Węzeł: 19532 

Nie tylko płoć nie potrafi powstrzymać apetytu na widok błyszczącego, spinningowego cacka. Reakcja taka przytrafia się często spokojnym leszczom i krąpiom, polując na okonie nie raz zdziwieniem zdejmujemy z haka wzdręgę. Znam faceta, który twierdzi, że na świecie nie istnieją ryby spokojnego żeru, bo wszystkie są w mniejszym czy większym stopniu drapieżnikami. Osobnik ten ostatnimi czasy ugania się ze spiningiem, zawzięcie polując na uklejki, i czasami nawet odnosi sukcesy. Słyszałam też o gościu, który tą metodą łowi jelce...

Cykady

Z wiosenną drapieżnością płoci spotykają się często również wędkarze spławikowi. Niejeden raz zdarzało im się, że ryba atakowała przynętę tylko wtedy, gdy ta była w ruchu. Przedtem godzinami nie wykazywała nią najmniejszego zainteresowania, choć wędkarz na drugim końcu zestawu dwoił się i troił, by było inaczej. Nie pomagały zmiany robaka, konstruowanie wymyślnych kanapek, "dopachnianie" zanęty...

Atak następował w chwili, gdy wściekły wędkarz szarpnął gwałtownie robaka ku górze albo - zrezygnowany - wlókł go po powierzchni wody. Być może w tym tkwi przyczyna niechęci wiosennych płotek do miniaturowych twisterów i innych gumek. Po co się łapać za sztuczne, skoro prawdziwe też potrafią zachowywać się prowokująco...

Doświadczenia z "wędrującą przynętą" z powodzeniem mogą wykorzystać także ci, którzy na wiosenne płocie polują za pomocą drgającej szczytówki. Rzecz jasna, metodę trzeba odrobinkę zmodyfikować - trudno ciągnąć robaka po powierzchni wody, gdy zestaw obciąża nam ołowiana pacynka.

Na marginesie warto wspomnieć, że nasza płoteczka, przy całym wiosennym upodobaniu do "żywego" jedzenia nadal wysoko sobie ceni potrawy aromatyczne. Dobrze jest więc uzupełnić naszą "drgającą" o odpowiednio napełniony koszyczek zanętowy.

Zarzucamy zatem przynętę w upatrzone miejsce i czekamy. Jeśli branie nie następuje, podciągamy delikatnie nasz zestaw o kilka metrów. I znów czekamy. Weźmie - dobrze, nie chce jeść - robak wędruje odrobinę bliżej brzegu. Atak następuje z reguły w chwili, gdy robak rozpoczyna wędrówkę lub "zamiera" na nowym miejscu.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Tu porozmawiasz na każdy temat dotyczący pięknego wędkarskiego hobby. Forum wędkarskie to miejsce na wymianę poglądów pomiędzy wędkarzami, to także kopalnia wiedzy o tym sporcie.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).