Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 3,5 Ilość ocen: 3

Zwierzenia

Późnym wieczorem, leżące w łóżkach młode dziewczyny, zwierzają się ze swoich problemów miłosnych.
- Postanowiłam zerwać ze swoim chłopakiem - mówi jedna z nich
- Traktuje mnie jak psa!
- Jest ci tak źle?
- Dziwią się przyjaciółki
- Bije cię? Trzyma cię ciągle przy sobie?
- Gorzej! Wymaga ode mnie, abym mu była wierna.

Zwierzenia
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Jazgarek

Raz głowili się dzielni wędkarze
skąd się biorą te wstrętne jazgarze?
Sandacz począł je z płocią
bo do płoci czuł pociąg
więc spłodzili jazgarze te w parze.

więcej...

Jazgarek
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,4/5 (7)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/O konkretnej rybie/Saga o rzecznym szczupaku - Te straszne zęby... 

Saga o rzecznym szczupaku - Te straszne zęby...

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 4782 
Komentarzy: 0 
ID: 12097 
Węzeł: 9552 

Kiedy przyjrzeć się szczupaczej paszczęce - a można to zrobić natychmiast, zerknąwszy na zdjęcia - zaraz traci się ochotę do dyskusji o braku potrzeby zakładania wolframowego przyponu. Te zęby tną wszystko, co nie ma mocy metalu. Nie ma mowy o podwójnych żyłkach, bajką jest, że wystarczają przypony z plecionki. Tej ostatniej nie można przeciąć nożyczkami, ale żyletka czy nóż modelarski tną ją natychmiast po dotknięciu.

I właśnie tak ostre są zęby szczupaka. Drapieżnik bardzo często przebywa w miejscach nietypowych. Dużo o tym obok. We wlewach pomiędzy kamieniami, na napływach główek i innych podwodnych przeszkód woda rwie bardzo szybko, ale niemal zawsze znaleźć można nurtowe cienie , gdzie szczupaki czyhają na niesione silnym nurtem, bezradne ofiary. Ale można uspokoić wędkarzy, którzy podczas łowienia sandaczy, kleni, brzan nie lubią korzystać z wolframowych zabezpieczeń - szczupak jest tak samo szczupakiem na jeziorach i w rzekach. Jeśli przynęta przepłynie mu w pobliżu paszczy - uderza. Jeśli nie za pierwszym, to za drugim razem. Góra trzecim. Wystarczy więc, że podchodząc do napływu główki, do kamienistej rafy, do twardej płyty iłowej, obrzuci się szybko wlewy niewielkim, podpowierzchniowym woblerem zabezpieczonym cieniutką wolframką. Jeżeli szczupak siedzi w nietypowym (ale teraz już wiadomo, że jednak typowym) miejscu, niechybnie zaatakuje. I jest juz nasz. Jeżeli nie, to można zdjąć metalowy przypon.

Nie trzeba go wiązać, ja mam zawsze w pudełku dyżurny zestawik, który przyczepiam po prostu do agrafki na końcu żyłki. Holu i lądowania nie trzeba się obawiać. Na ciekiej żyłce nie warto jednak przytrzymywać go zbyt ostro. Można rybę przepuścić przez przemiał główki czy kamieniska. Niech wyszaleje się na głębszej i spokojnej wodzie. Nawet jeśli spinningista nie będzie miał szans na to, by wejść na ostrogę i lądować drapieżnika z zastoiska, to przeciągnięcie go przez przemiał nie nastręczy trudności. Rybi instynkt jest niezwykle silny ? ryba zawsze stara się przezwyciężyć nurt i zazwyczaj sama pomaga w pokonaniu najtrudniejszego odcinka.

cd. Od maja do lata

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: OpenERP

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).