Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Wobler

Zdzichu i Janek poszli na sumy , po chwili:
- koledzy! ratujcie!Zdziśka, wobler przygniótł.

Wobler
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Szczupak

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 4450 
Komentarzy: 0 
ID: 23919 
Węzeł: 16121 

Szczupak - ciekawa ryba

Przez całe życie szczupak odznacza się wielką żarłocznością. Duży szczupak bez trudu połyka ofiary długości 40-50 cm!
Proces trawienia jest u niego tak szybki, że głowa ryby ,której ogon wystaje mu jeszcze z paszczy , już została strawiona przez soki żołądkowe!.

Także 5-centymetrowy szczupak atakuje inne małe ryby. Przy braku innego pokarmu, duży osobnik często zjada mniejsze okazy swojego gatunku. Szczupaki odżywiają się również żabami, gryzoniami wodnymi oraz młodymi ptakami (wiosną). Pożywienie jest zróżnicowane w zależności od wieku, na przykład małe szczupaki długości 12 – 15 mm zjadają zooplankton oraz larwy jętek i ochotkowatych (muchówek), a gdy nieco podrosną – wylęg i narybek karpiowatych. W wypadku zbyt małej ilości pożywienia osobniki w tym samym wieku różnią się znacznie wielkością, najbardziej rozwinięte mogą być 2,5 raza większe niż ich słabsi rówieśnicy.
Jeśli szczupakowi uda się uniknąć pożarcia przez sąsiada, może osiągnąć spore rozmiary. Wielkie okazy żyją z pewnością bardzo długo, nie ma jednak ścisłych danych na ten temat. Dokonując naturalnej selekcji wśród ryb żyjących w rzekach lub jeziorach, szczupak nie dopuszcza do nadmiernego wzrostu ich populacji. Jego obecność w wodzie jest niezbędna tak samo jak obecność lwa na sawannie.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).