Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Dyktafon

Szef do blondynki sekretarki:
- Jak pani chce, proszę użyć mojego dyktafonu.
- Dziękuję, ale użyję po prostu ręki jak inni.

Dyktafon
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze.

Trafiłem....

więcej...

Wielkie Łuki cz.2.
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/O konkretnej rybie/Tajne szczupakowe miejscówki. 

Co to za wspaniałe miejscówki i gdzie one są?

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 14306 
Komentarzy: 0 
ID: 171333 
Węzeł: 140091 

Wszyscy znamy je doskonale, tylko ...

...często uznajemy je za niedostępne dla naszych przynęt i odpuszczamy sobie łowienie w tych miejscach. Prawie na każdym jeziorze znajdziemy pas grzybieni i lilii wodnych z niewielkimi oczkami czystej wody.

W ciepłe słoneczne dni szczupaki często się tam przebywają trawiąc zdobyty pokarm, lub oczekując na wieczorne polowanie. W takim gąszczu roślinności nie sposób łowić na woblery zamiatające ogonami i łapiące po drodze ogromne ilości zielska, to samo dotyczy blach obrotowych i wahadłowych. Pozostają rippery i twistery z ciężką 15-20 gramową główką. Tak ciężka główka pozwala na przebijanie się przez liście i zatapianie przynęty w okolice dna, którą następnie podrywam krótkimi skokami do powierzchni i ponownie opuszczam.

Zwykle w tym czasie przynęta przemieszcza się w moim kierunku czasami tylko zaczepiając o liście bądź łodygi. Dla komfortu łowienia używam plecionki o grubości 0,20 - 0,25mm, do tego mocny kołowrotek serii 3000 i kija o ciężarze rzutowym 40gr. Brań możemy spodziewać się w każdej fazie prowadzenia przynęty, ale najefektowniejsze są tuż pod powierzchnią, kiedy atakujący szczupak potrafi wzbić fontannę wody. Hol pomimo roślinności nie jest trudny, mniejsze szczupaki po prostu szybko holuję, nie pozwalając na ucieczkę w bok. Duże dzięki swej sile podczas holu „koszą” całą roślinność.

W miejscach z większą ilością wolnych oczek wody niezastąpiony jest jerk. Nie trzeba mocno nim szarpać, tylko pozwalać na opadanie i „lusterkowanie”. W czasie prowadzenia przynęty musimy zachowywać z nią pełen kontakt, brania są delikatne w postaci lekkiego puknięcia, bo szczupak po zaatakowaniu przynęty nie odpływa, tylko przez chwilę przytrzymuje ją w paszczy.

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Urlop: wy-Wczasy.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).