Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Wobler

Zdzichu i Janek poszli na sumy , po chwili:
- koledzy! ratujcie!Zdziśka, wobler przygniótł.

Wobler
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/O konkretnej rybie/Zima płoci - nęcenie 

Zima płoci - nęcenie

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 8347 
Komentarzy: 0 
ID: 24571 
Węzeł: 16442 

Płotka jest jednym z nielicznych "stałych punktów" zimowego wędkowania - rybą, na którą można liczyć prawie zawsze. Wprawdzie nasza bohaterka jest o tej porze roku nieco mniej waleczna niż zazwyczaj, swoim wielbicielom rekompensuje to jednak nieco większą stabilnością upodobań.

Płotka chce mięsa, mięsa i jeszcze raz mięsa. Jest to reakcja w pełni zrozumiała - zimą pod lodem roślinki raczej nie rosną, trafiają się za to rozmaite żyjątka.

Płoć - podwodna księżniczka

To zapotrzebowanie na mięso warto wziąć pod uwagę podczas przygotowywania zimowej zanęty. Pachnąca ochotką o wiele skuteczniej zadziała na płoć niż subtelny aromat wanili. Wiele osób twierdzi wprawdzie, że nęcenie zimą mija się z celem, bowiem miast przyciągać ryby - tylko je odstraszamy, i w pewnym sensie ludzie ci mają rację.
Tyczy się to jednak tylko zwolenników "polskiej szkoły nęcenia", którym nawet zimą wydaje się, że efekty przyniesie jedynie wwalenie w łowisko kilku kilo paszy... Takiej ilości żarcia ryby nie są w stanie przerobić na raz nawet latem, a co dopiero zimą, kiedy ich potrzeby pokarmowe są dużo mniejsze. Dostosowując ilość wrzucanej zanęty do rybich apetytów nie powinniśmy spowodować natychmiastowej ewakuacji płoci z łowiska. Chyba, że dla odmiany przesadzimy z "perfumami"...

cdn.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Prawdopodobnie największy w Polsce i w Europie społecznościowy serwis wędkarski: Wędkarstwo . Wędkarstwo to hobby tysięcy ludzi, zapraszamy! Oczywiście realizacja oparta o eZ publish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).