Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 4

Nad wodą...

Młody wędkarz opowiada koledze:

- Mój tato mówił, że wczoraj na rybach złapał w przeciągu godziny karpia, szczupaka, suma, sandacza i węgorza.
- 0, to mój tata tak nie potrafi!
- Łowić?
- nie, bajerowaćl...

. . . . . . . . . . . . . .

Strażnik wędkarski przyłapał małolata na stawianiu drygawic.

- Wstyd młodzieńcze! Tym razem ci podaruje, ale gdybyś był pełnoletni, skierowabym sprawę do Sądu, który mógłby nawet zamknąć cię do więzienia. I co wtedy powiedział by twój ojciec?

- Powiedziałby "Witaj synu..."


Nad wodą...
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,8/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Kłótnie?

Dyć się kłócić nie zamierzam,

ni grubego tropić zwierza.

Tak mnie wzięło na wspominki

w ROmanowe imieninki

by kolegę spytać czy

wciąż pamięta K(S)WI?

Kłótnie?
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,2/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Opowiadania/Gdzie diabeł nie może.... 

Gdzie diabeł nie może... tam baba da radę!

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 9732 
Komentarzy: 1 
ID: 184714 
Węzeł: 142384 

Rzuciłam się na to życie "z odzysku" jak głodny pies na michę. Garściami, łapczywie. A świat zdawał się szaleć razem ze mną: wiosna tak długo wyczekiwana ruszyła zieloną galopadą. Słońce śmiało się do mnie a ja do niego jak przysłowiowy głupek do sera. Maturzyści zaczynali w końcu coś umieć, moje "gałgany" z zawodówki też dawały nieśmiałą nadzieję, że ukończą szkołę w komplecie. W MOS też wreszcie okrzepło.Jak się nie cieszyć? W przypływie euforii dałam się uprosić koleżance i zgodziłam się poprowadzić szkolenie w Pucku. Najwyraźniej kogo Pan Bóg chce pokarać- temu rozum odbiera. Wieczorem w Lany Poniedziałek zapakowałam się w pociąg do Gdyni i hajda w Polskę. Pociąg, mimo że "intercity", zapakowany był do granic jak za dawnych czasów. Okupacja na korytarzu a nawet w wc. Jakoś udało mi się zdobyć miejsce w 8-osobowym przedziale. Duszno i chrapiąco. Przesiadka w Gdyni i po godzinie jestem w Pucku. Na widok miejsca zakwaterowania i szkolenia oniemiałam.

Ośrodek Morski ZHP przylega wprost do plaży. Po lewej stronie wejście do portu żaglówek. Kanał portowy ma około 4 m głębokości. Pokusa dla wędkarza nieodparta, tyle, że..... ja mam ze sprzętu wyłącznie laptopa! Żebym ja wiedziała....... Oj, żebym. Ale nie wiedziałam! Przepuścić taką okazję!

Do zajęć została mi godzina. Zostawiłam bambetle w pokoju i pognałam "na miasto"! Sklep wędkarski znalazłam w bocznej uliczce koło rynku. Co tu kupić, żeby nie wywalić za dużo kasy a powędkować? Prosty bacik za 50 zł, paczka gotowych przyponów, spławiczek 0,5 grama i szpuleczka żyłki 0,14. Na dodatek paczka ciężarków w jedynym dostępnym w sklepie rozmiarze. I pudełko "białych barwionych". Za pomocą zapalniczki odmierzyłam właściwy odcinek żyłki. Za drabinkę posłużył kawałek tekturki, oddarty z pudła kartonowego, w którym przywiozłam materiały dla kursantów. Zamocowałam spławiczek dzięki temu, że miał na korpusie oczko i kawałeczek igelitu na dolnym "druciku". Połączyłam z przyponem klasycznie "na pętelki". Jeszcze tylko obciążenie. Twarde "śruciny" nie dawały się mocno zaciskać w palcach i jeździły po żyłce jak Żyd po pustym sklepie. Ale od czego damskie pantofelki na obcasie?! Użyte jako młotek metalowe fleczki zrobiły swoje.

Zajęcia poprowadziłam zerkając łakomie przez okno na szczęśliwców, którym praca nie stała na przeszkodzie w oddawaniu się ulubionemu zajęciu. Na szczęście wszystko ma swój koniec. Kursanci pobiegli do domu a ja .... do bosmanatu po zezwolenie jednodniowe. Pocałowałam klamkę! No to po marzeniach! Powlokłam się nad kanał z batem w ręku, żeby się chociaż pogapić i pokibicować. Brały karasie i małe belony, takie ledwo wymiarowe. Aż mnie skręcało. Jeden z wędkarzy, z którymi rozmawiałam, ulitował się nad moim nieszczęściem. Poprosił, żebym mu pokazała swoją kartę wędkarską, obejrzał ją , jakby nie dowierzał i .... zaproponował mi wędkowanie w charakterze osoby towarzyszącej! Sam miał tylko jedną wędkę spławikówkę. Skorzystałam z zaproszenia. Wiem, że miał na imię Marek i około 65 lat. Serdecznie go pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze.Przez następne dwie godziny wspólnie wyciągaliśmy całkiem przyjemnie karasie. Wszystkie wracały do wody. Szkoda, ze pan Marek nie chciał fotografii, nie mam więc jak pokazać naszych zdobyczy.

Następnego ranka o świcie pociąg powiózł mnie w drugi koniec Polski, do Łysej Góry. Ale wędkowanie w Zatoce Puckiej zaliczyłam!

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   

A Szanowna Pani posiadała licencje połowowa zakupiona w IRM? Piekny przykład łamania prawa, brawo.

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Jeśli interesuje Cię wędkarstwo a wszczegolności, gdy chesz pooglądać piękne Zdjęcia wędkarskie ryb i przyrody, kliknij na wskazany url. Jest co pooglądać! Hobbysta wędkarz winien być zadowolony.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).