Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Kelner

Późnym wieczorem wraca do domu Kowalski na lekkim rauszu.
- Ty łachudro!
Zaczyna mu robić awanturę żona
– Czy ty wiesz, jak się nazywa facet co całymi dniami przesiaduje w knajpie?
- Oczywiście kochanie. Taki facet nazywa się kelner.

Kelner
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Biedne

O biedne rzesze rybie,
łowione w techniki trybie.

Biedne
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,5/5 (16)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Opowiadania/Pierwsza wyprawa 

Początek przygody z wędką

Ocena: 4,33 Ilość ocen: 1Ocena: 4,33 Ilość ocen: 1Ocena: 4,33 Ilość ocen: 1Ocena: 4,33 Ilość ocen: 1Ocena: 4,33 Ilość ocen: 1Ocena: 4,33 Ilość ocen: 1
Ocena: 4,33 
Ilość ocen: 1 
 Ilość wyświetleń: 3760 
Komentarzy: 1 
ID: 54447 
Węzeł: 33414 

Zafascynowany i patrzący z podziwem na rybaków siedzących nad rzeką i wyciągających coraz to większe sztuki postanowiłem spróbować swoich sił w wędkowaniu.

Moja przygoda z wędką zaczęła się niedawno - jakieś 2 miesiące, no może troszeczkę wcześniej temu. Kolega Bartek nie miał z kim jechać na rybki, więc spytał się czy nie pojechałbym razem z nim. Było już blisko końca roku, nikomu nie chciało się uczyć więc postanowiłem wybrać się z nim.

O rybach wówczas wiedziałem niewiele, praktycznie nic. Amur? - to jakiś dinozaur? - myślałem wtedy. Umówiliśmy się o 16 na rondzie. O dziwo tata powiedział mi, że kiedyś dostał wędkę spinningową, spinn - co? no właśnie nie wiedziałem co to było. Postanowiłem jednak wziąć ją i pokazać Bartkowi. Ze słownika wędkarskiego znałem tylko pojęcia: wędka kołowrotek, żyłka, haczyk, spławik. A jakiejś przypony, troki i plecionki - co to takiego?!...

Z moją małą wiedzą, a właściwie niewiedzą pojechałem do sklepu wędkarskiego. Kupiłem białe robaki, haczyki, spławik i kukurydzę. Spotkaliśmy sie w umówionym miejscu.

Siedzimy już nad jeziorem, Bartek tłumaczy mi jak się wiąże haczyki, jak sie to nazywa jak tamto itp. Przekazał tyle informacji, że nie mogłem tego na raz pojąć. Nauczyłem sie zarzucać ;) na haczyk robaczka i rzut... pierwszy kontakt wędki z wodą, pierwszy kontakt wędki z moją dłonią. Czekam, czekam ... nic, lekkie skubnięcia. Bartek mówi, że to małe rybki bawią się ciężarkami. Powiedział mi też, że jak spławik sie zanurzy bądź wypłynie na powierzchnię to muszę szybko zaciąć.

Patrzę na spławik Bartka, zaczyna się ruszać. Bartek zacina i jest karp jakieś 25 cm, zdjęcie i wypuszczamy. A Ja założyłem ziarnko kukurydzy i chlup do wody. Nie czekałem dłużej niż minutę aż tu nagle cały spławik pod dno i zaczął "świrować" Bartek krzyczy: zatnij!, zatnij!, no to zaciąłem.. Wziął moją wędkę i zaczął holować. Wziąłem podbierak i zanurzyłem w wodzie... UFFF ! rybka w siatce. Wielka radość ze złowionej co prawda nie samodzielnie rybki ale jednak. Karp co prawda nie był dużych rozmiarów jakiejś 20 cm. Pamiątkowe zdjęcie i rybka znalazła się w jeziorku ;)

Po mojej "zdobyczy" zaczęliśmy zwijać sprzęt i rozjechaliśmy się do domów. Umówiliśmy się na następny połów. Wyprawę uważam za wspaniałą. Nie sądziłem, że za pierwszym razem mogę coś złowić.

Teraz dużo czytam odnośnie wędkowania, wciągnęło mnie to. Doskonale technikę spławikową i zaczynam interesować się spinningiem. Chciałem się z Wami podzielić jak to się zaczęło u mnie. Serdecznie dziękuje za przeczytanie i pozdrawiam!

P.S

Jeśli ktoś z was drodzy forumowicze miałby na ,,zbyciu'' jakiejś niepotrzebne blaszki obrotówki czy twisterki (jestem w kiepskiej sytuacji finansowej a chciałbym troszkę połowić) to proszę o przesłanie mi na adres domowy Krystian Maziarz ul.Sandomierska 20 AC / 20 37-400 Nisko. Z góry dziękuję.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
Dariusz Żbikowski

Cieszy mnie fakt, że spełniłeś swą obietnicę złożoną na forum. To mi sie podoba i od razu nabieram szacunku.
Oby Twa przygoda z wędkarstwem nadal się pozytywnie rozwijała. Teks jest nawet miły i co ciekawe prawie bezbłędny. Szkoda jednak, że nie przeczytałeś "kawałka Pomocy" dotyczącego zasad pisania artykułów i interpunkcji (tę poprawiłem, polskie ogonki i ortografię popraw sam).

PS. Na Twoim miejscu poprawiłbym także autora tekstu i wpisał tam pełne imię i nazwisko.
PS1 Stawiam "plus" za wywiązanie się z obietnicy!

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Darmowy ERP i CRM - OpenERP - obecnie nazywany Odoo

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).