Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 2

Kobieta

Dlaczego kobieta ma mniejsze stopy niż mężczyzna?
Żeby mogła stanąć bliżej zlewozmywaka!

Kobieta
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Rzeka

Wpadł mi w "internetowe oko" taki fajny wierszyk z "Konkursu na Wiersz dla Dzieci"
Pozwalam sobie go opublikować ponieważ bardzo mi się spodobał :) - Admin

Rzeka

Płynie sobie rzeka
I strasznie narzeka.

Na pogodę zwłaszcza,
Bo płynie bez płaszcza.

Płycizna, czy głębia,
Zaraz sie przeziębia.

więcej...

Rzeka
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (35)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Odbijak na wody stojące.

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 8368 
Komentarzy: 0 
ID: 32731 
Węzeł: 19438 

Po darmowej i najskuteczniejszej wersji odbijaka na rzeki – wierzbowego wianka - tym razem kolej na odbijak jeziorowy.

Konstrukcja tego przyrządu jest prosta jak przysłowiowa „konstrukcja cepa”.
Do wykonania odbijaka potrzebujemy kawałek wałka o średnicy mniej więcej 20 - 25 mm i długości 150 mm oraz jednej elektrody(kwasówka!) Ø 4 mm. Najlepiej nadaje się chromonikiel, bo jest nierdzewny, ale można też wykonać go ze zwykłej stali. Taki gotowy kawałek materiału możemy znaleźć w składnicy złomu lub w jakimś warsztacie mechanicznym. Odbijak wykonany z tej grubości wałka ma odpowiedni ciężar do wyrwania/odbicia naszych przynęt z zaczepów.
Gdy mamy już materiał, przechodzimy do wiercenia otworów Ø3,2 mm, pod gwint M4, w wałku. Wywiercone otwory gwintujemy i przechodzimy do następnej czynności.


Obijamy elektrodę z otuliny, czyścimy papierem ściernym. Następnie, w imadle wywijamy spiralnie na śrubie M16, dwa oczka(jak na zdjęciu) i jedno okrągłe do sznurka*. W tak przygotowanych oczkach gwintujemy końcówki, narzynką M4 i wkręcamy w wałek. Ostatnią czynnością, jest przeszlifowanie wszystkich ostrych krawędzi, papierem ściernym, aby nie przecinały żyłki. Teraz nasz odbijak jest już gotowy do użycia.

Zastosowanie w praktyce:
Gdy przynęta wpadnie w zaczep, musimy odpowiednio napłynąć łodzią, aby stanąć tuż za zaczepem od strony przeciwnej do kierunku, w którym ściągaliśmy przynętę. Przez spiralnie wywinięte oczka odbijaka przekładamy żyłkę, sztramujemy ją wędziskiem i opuszczamy odbijak na dno. Następnie – jeśli za pierwszym razem przynęta nie wyszła z zaczepu – na napiętej żyłce podnosimy odbijak na sznurku i opuszczamy, aby w ten sposób uderzając w przynętę wyrwał ją z zaczepu.
Innym sposobem, jest opuszczenie na napiętej żyłce odbijaka do samej przynęty, a następnie podnosząc go i opuszczając energicznie samym wędziskiem, wyrywamy przynętę z zaczepu.

Do tego odbijaka nie polecam zbyt grubego sznurka. Ja kupiłem w sklepie z narzędziami, linkę nylonową o grubości ok. 2 – 2,5 mm.
Niestety pomimo, iż odbijak opuszczamy na dno na lince, zdarzają się przypadki, że możemy go stracić na „opornych” zaczepach.

*Uwaga!
Kółko do wiązania linki powinno być znacznie mniejsze, jednak nie mam warunków aby je zrobić jak należy. Niestety mieszkam w blokach! Imadełko mocuję do stołu kuchennego, więc mogłem wykonać tylko takie…

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).