Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 3 Reviews count: 16

Polowanie...

Myśliwi znoszą ustrzeloną zwierzynę na polanę. Nagle wśród łowieckich trofeów wszyscy dostrzegają leżącego nieruchomo mężczyznę. Natychmiast wezwano pogotowie.
Lekarz stwierdza zgon, a na karcie zgonu wpisuje:

"Lekka rana postrzałowa. Śmierć nastąpiła w wyniku wypatroszenia".

Polowanie...
 • Currently 3 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (16 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić!

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (46 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Patenty i pomysły/Uchwyt do czujnika echosondy. 

Uchwyt do czujnika echosondy.

Ocena: 5 Ilość ocen: 1Ocena: 5 Ilość ocen: 1Ocena: 5 Ilość ocen: 1Ocena: 5 Ilość ocen: 1Ocena: 5 Ilość ocen: 1Ocena: 5 Ilość ocen: 1
Ocena: 5 
Ilość ocen: 1 
 Ilość wyświetleń: 13039 
Komentarzy: 1 
ID: 32863 
Węzeł: 19473 

Tegoroczna wymiana łodzi wiązała się z wymianą jej oprzyrządowania. Ponieważ od starej łodzi nic nie pasowało, wszystko musiałem robić od podstaw. Bloczek do wyciągania kotwicy, podpórki do trollingu i oczywiście uchwyt do czujnika…
Oto recepta, jak zaoszczędzić „parę” złotych, zrobić coś samemu i mieć wiele satysfakcji z tego, co się zrobiło.

Początkowo chciałem zrobić na wzór jaki znalazłem na stronie Cabelasa. Tu należy dodać, iż jako, że jestem dłubkiem, wszystko muszę zrobić samemu. Inaczej nie mam satysfakcji.

Znalazłem w swoich szpargałach płaskownik aluminiowy 50 X 10, o długości 50 cm. Wytrasowałem na nim otwory pod gwinty, odpowiednią do łodzi długość ramion zachodzących na burty. I przystąpiłem do dzieła. Niestety, gdy pozostało mi tylko wygięcie zaznaczonych ramion, okazało się, że materiał zaczął pękać. Nic to, zarzuciłem ten pomysł i postanowiłem pojechać do składnicy złomu, aby tam poszperać za czymś, co mogłoby się nadawać.

Generalnie zależało mi na jakimś „białym” metalu – aluminium lub chromonikiel.

Po kilkunastu minutach szperania, udało mi się znaleźć dwie gotowe ramki aluminiowe. Były to zapewne elementy jakiejś przekładni i świetnie nadawały się do wykonania z nich uchwytów na burty łodzi.

Za dwie ramki zapłaciłem CAŁE 4 PLN.

Oczywiście w domu wytrasowałem wszystkie wymiary i otwory i ponownie przystąpiłem do dzieła.

Po docięciu na odpowiedni wymiar i nagwintowaniu wywierconych otworów, przyszła kolej na próbę. Burtę mojej łodzi zastąpiła mi futryna jednego z pokoi. Gdy przykręciłem uchwyt do futryny, zaczęły puszczać spawy. Naturalnie nie siłowałem się już z tym więcej tylko natychmiast pojechałem do warsztatu mechanicznego, gdzie za całe 10 PLN pospawano mi mój „patent”. Następnie, szczotką drucianą założoną na szlifierkę, wyczyściłem go z farby, opiłowałem spawy i uchwyt gotowy do dalszych prób.

Teraz po przykręceniu go do burty łodzi okazało się, że mogę przy jego pomocy zamocować i czujnik echosondy i podpórkę trollingową pod wędzisko.

W taki oto prosty sposób, za 14 zł, mam teraz dwa uchwyty za, które w sklepie wędkarskim musiałbym zapłacić ok. 190 zł(szt!). Przy czym niekoniecznie musiałyby pasować akurat do tych burt.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, mogę z powodzeniem przeznaczyć na zakup np: wielu przynęt na obecny sezon. Co niekoniecznie oznacza, że mam „węża w kieszeni” i dlatego preferuję samoróbki…

Po prostu lubię zrobić coś samemu!

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: Metki Firma "Wszywka" zaprasza!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).