Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3,5 Ilość ocen: 3

Przed snem..

Podczas nocy poślubnej młody małżonek po wejściu do łóżka odwrócił się tyłem do żony i ułożył do snu.
- Wiesz - mówi żona, a moja mama to mnie zawsze przed snem trochę popieściła...
- No, przecież nie będę w środku nocy po twoją mamę leciał...

Przed snem..
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Do utalentowanego***

Nie zamykaj gęby, gdy masz taki talent!
Nie musisz w piwnicy z nim się chować wcale!!! :)

więcej...

Do utalentowanego***
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Patenty i pomysły/Uchwyt do czujnika echosondy. 

Uchwyt do czujnika echosondy.

Ocena: 5 Ilość ocen: 1Ocena: 5 Ilość ocen: 1Ocena: 5 Ilość ocen: 1Ocena: 5 Ilość ocen: 1Ocena: 5 Ilość ocen: 1Ocena: 5 Ilość ocen: 1
Ocena: 5 
Ilość ocen: 1 
 Ilość wyświetleń: 13310 
Komentarzy: 1 
ID: 32863 
Węzeł: 19473 

Tegoroczna wymiana łodzi wiązała się z wymianą jej oprzyrządowania. Ponieważ od starej łodzi nic nie pasowało, wszystko musiałem robić od podstaw. Bloczek do wyciągania kotwicy, podpórki do trollingu i oczywiście uchwyt do czujnika…
Oto recepta, jak zaoszczędzić „parę” złotych, zrobić coś samemu i mieć wiele satysfakcji z tego, co się zrobiło.

Początkowo chciałem zrobić na wzór jaki znalazłem na stronie Cabelasa. Tu należy dodać, iż jako, że jestem dłubkiem, wszystko muszę zrobić samemu. Inaczej nie mam satysfakcji.

Znalazłem w swoich szpargałach płaskownik aluminiowy 50 X 10, o długości 50 cm. Wytrasowałem na nim otwory pod gwinty, odpowiednią do łodzi długość ramion zachodzących na burty. I przystąpiłem do dzieła. Niestety, gdy pozostało mi tylko wygięcie zaznaczonych ramion, okazało się, że materiał zaczął pękać. Nic to, zarzuciłem ten pomysł i postanowiłem pojechać do składnicy złomu, aby tam poszperać za czymś, co mogłoby się nadawać.

Generalnie zależało mi na jakimś „białym” metalu – aluminium lub chromonikiel.

Po kilkunastu minutach szperania, udało mi się znaleźć dwie gotowe ramki aluminiowe. Były to zapewne elementy jakiejś przekładni i świetnie nadawały się do wykonania z nich uchwytów na burty łodzi.

Za dwie ramki zapłaciłem CAŁE 4 PLN.

Oczywiście w domu wytrasowałem wszystkie wymiary i otwory i ponownie przystąpiłem do dzieła.

Po docięciu na odpowiedni wymiar i nagwintowaniu wywierconych otworów, przyszła kolej na próbę. Burtę mojej łodzi zastąpiła mi futryna jednego z pokoi. Gdy przykręciłem uchwyt do futryny, zaczęły puszczać spawy. Naturalnie nie siłowałem się już z tym więcej tylko natychmiast pojechałem do warsztatu mechanicznego, gdzie za całe 10 PLN pospawano mi mój „patent”. Następnie, szczotką drucianą założoną na szlifierkę, wyczyściłem go z farby, opiłowałem spawy i uchwyt gotowy do dalszych prób.

Teraz po przykręceniu go do burty łodzi okazało się, że mogę przy jego pomocy zamocować i czujnik echosondy i podpórkę trollingową pod wędzisko.

W taki oto prosty sposób, za 14 zł, mam teraz dwa uchwyty za, które w sklepie wędkarskim musiałbym zapłacić ok. 190 zł(szt!). Przy czym niekoniecznie musiałyby pasować akurat do tych burt.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, mogę z powodzeniem przeznaczyć na zakup np: wielu przynęt na obecny sezon. Co niekoniecznie oznacza, że mam „węża w kieszeni” i dlatego preferuję samoróbki…

Po prostu lubię zrobić coś samemu!

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Tworzenie systemów CMS (Content Management System) oraz CRM (Customer Relationship Management) to jedna z podstawowych działalności i specjalności firmy Krokus SP. z o.o. Specjalizujemy się we wdrożeniach CRM i ERP Odoo czyli systemów interetowych zarządzania zarówno cała firmą, jej relacjami z klientami, jak i treścią stron.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).