Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 4

Nad wodą...

Młody wędkarz opowiada koledze:

- Mój tato mówił, że wczoraj na rybach złapał w przeciągu godziny karpia, szczupaka, suma, sandacza i węgorza.
- 0, to mój tata tak nie potrafi!
- Łowić?
- nie, bajerowaćl...

. . . . . . . . . . . . . .

Strażnik wędkarski przyłapał małolata na stawianiu drygawic.

- Wstyd młodzieńcze! Tym razem ci podaruje, ale gdybyś był pełnoletni, skierowabym sprawę do Sądu, który mógłby nawet zamknąć cię do więzienia. I co wtedy powiedział by twój ojciec?

- Powiedziałby "Witaj synu..."


Nad wodą...
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,8/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Kłótnie?

Dyć się kłócić nie zamierzam,

ni grubego tropić zwierza.

Tak mnie wzięło na wspominki

w ROmanowe imieninki

by kolegę spytać czy

wciąż pamięta K(S)WI?

Kłótnie?
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,2/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Patenty i pomysły/Wschodnie patenty 

Wschodnie patenty

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 14276 
Komentarzy: 1 
ID: 170571 
Węzeł: 139860 

Przyzwyczailiśmy się już do woblerów pływających, tonących i suspenderów. Dzielimy je na boleniowe, szczupakowe itd. a tu okazuje się, że są jeszcze inne. Poniżej prezentuję modele, które odnalazłem w sieci.

Oto pierwszy z nich wersja dla zwolenników Budweisera. Wobler ten ma tą (tę) przewagę nad innym polegającą na łatwej regulacji głębokości pracy. Wystarczy uszczknąć odrobinę zawartości i już.

Podobny pomysł, choć już bez wyraźnych preferencji przyświecał autorowi tego woblera. Szklana fiolka może przecież zawierać dowolny płyn. Dodatkowo po zamianie korka na zatyczkę gąbkową możemy rozpocząć przyzwyczajanie ryb do ciut innych atraktorów. Jednak tak w przypadku tego jak i poprzedniego modelu trzeba zadbać o transport z łowiska. Wędkarzu pamiętaj – Piłeś nie jedź!!!

Następne modele to propozycja dla wędkarzy ekologicznych, którzy chcą ocalić środowisko wodne przed złomem i plastikiem

Niestety są wśród nas „czarne owce”, które nie mogą rozstać się z obrzydliwym nałogiem palenia papierosów. Nałóg obrzydliwy, zgoda, ale jakie nowe możliwości otwiera przed spinningistą.

Na tym woblerze wyraźne piętno odcisnęła wojna. Pytanie tylko czy ryby umieją czytać.

Dotychczasowe modele pochodziły zza naszej wschodniej granicy. Teraz kilka z jeszcze dalszego wschodu, bo z Japonii. Wiadomo, że japończycy dużą wagę przywiązują do elementu pozazmysłowego. Ten model woblera jest zaopatrzony według autora w potężne czary i ma wabić każdą rybę. Musi to być prawda, bo kosztuje ok. 30 dolców.

Bardzo trudno było mi ustalić zamiar twórcy tej przynęty, ale jak widać musi mieć coś wspólnego ze stworzeniami latającymi

Tutaj mamy prawdziwego killera. Twórca nazwał go „Aniołem”, choć osobiście podejrzewam, że jest przeznaczony na rekiny. Chyboczące się nogi i ręce muszą je znakomicie wabić.

Co zwabi to „ustrojstwo” nie wiem, ale spod wody może wyglądać bardzo apetycznie. W wersji „big” prawdopodobnie jest znakomitym killerem na nurków. Na zdjęciu brak kotwiczek ale i tak dysponuje groźną bronią.

Na zakończenie jeszcze przynęta „antyzaczepowa” jak toto pracuje łatwo zorientujecie się po zdjęciach.

PS. Wszystkie te „wynalazki” znalazłem podczas przeglądania rosyjskojęzycznych stron wędkarskich. To prawdziwa kopalnia wiadomości i jeżeli choć trochę liznęliśmy rosyskiego warto tam zajrzeć. Ot choćby po to by zobaczyć ten prosty przyrząd do wiązania żyłek. Polecam.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
Mateusz Sławiński

Genialne rozwiązania Sławku!
Tekst, jak wszystkie Twoje, napisany z jajem . Ale ten patencik na wiązanie żyłki jest świetny. Zawsze mam problemy z tym węzłem .
No, a wielu spinningistów na pewno zainteresuje patent z "budwaizerem" pracującym na różnych głębokościach .
Pozdrawiam
Mateusz

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron WWW

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).