Lewe menu

Filtry

Komentarze

Artykuł - Słowa to piękne i niebezpieczne narzędzie...Piękne słowa Bardzo dobre (5)

Humor»

Rating: 4 Reviews count: 54

Dom wariatów

Dom wariatów, lekarz siedzi na dyżurce, wokół sajgon, szaleńcy wchodzą sobie na głowę, wydzierają się, bija się, kompletny odjazd, skaczą po łóżkach, jedzą karaluchy, rzucają się poduszkami. Nagle do lekarza podchodzi taki najbrudniejszy. Koszula - ścierwo, pazury czarne, tłuste włosy, na nogach podarte kapcie, nieogolony, sińce pod oczami. Lekarz na niego patrzy i mówi:
- A co to takie piękne do mnie przyszło? Małpka?
Facet nic.
- A może napoleon albo książę?
Facet nic.
- A może to taki piękny przybysz z obcej planety nas odwiedził?
Facet na to:
- Panie, kurwa, ogarnij Pan ten sajgon, bo mi tu kazali internet podłączyć!

Dom wariatów
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,1/5 (54 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

LA PESCA EN EL MAR

¡Mirad!, ya la tarde fenece...La noche en el cielo Despliega su velo
Propicio al amor.La playa desierta parece;Las olas serenas
Salpican apenas Su dique de arenas,Con blando rumor.

Del líquido seno la luna Su pálida frente Allá en occidente
Comienza a elevar.No hay nube que vele importuna
Sus tibios reflejos,Que miro de lejos Mecerse en espejos
Del trémulo mar.

more...

LA PESCA EN EL MAR
 • Currently 1,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (9 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Podstawy/Podział much 

Podział much

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 7292 
Komentarzy: 1 
ID: 170616 
Węzeł: 139892 

Podstawowy podział to muszki suche i mokre. I właściwie moglibyśmy na tym poprzestać. Tyle, że nawet początkujący wędkarz nie byłby zadowolony z tak krótkiej informacji, a jeszcze mniej ktoś, próbujący muszki wiązać.

Sztuczne muchy naśladują cały cykl rozwojowy owadów związanych ze środowiskiem wodnym, ale również tych, które przypadkowo znalazły się w nim. Takimi przypadkowymi owadami będą chrabąszcze, mrówki, gąsienice albo chrząszcze, strącane z drzew podmuchami wiatru.
Imitacje żuków posiadają grube czarne tułowie, czasami imitację pokryw skrzydeł. Na takie muchy łowimy tylko okazjonalnie, w momencie występowania danych owadów na łowisku. Podobnie jest z imitacją mrówki - Ant. Są okresy masowych wylotów mrówek z mrowisk. Część z nich zostaje zniesiona nad wodę i wtedy jest dostępna dla ryb. Takie muszki mają cienki tyłów w kolorze czarnym, brązowym lub czerwonym i jasne skrzydełka położone płasko na tułowiu.

Palmery, posiadające gruby tułów z nawiniętą na nim jeżynką, naśladują gąsienice. Wszystkie te owady spływają z prądem wody nie wykonując żadnych ruchów, więc musimy je prowadzić bez dryfu w poprzek nurtu, jeżeli mają być skuteczną przynętą.

*****

Ważnym pokarmem dla ryb są skorupiaki. Typowym przedstawicielem jest kiełż. Posiada on silnie spłaszczone bocznie ciało i potrafi przemieszczać się w wodzie. Ubarwienie przyjmuje w zależności od koloru podłoża, beżowe, oliwkowe lub szare. Najczęściej stanowi pożywienie ryb w zimie i wiosną, ponieważ latem żyje schowany wśród roślinności wodnej. Pływa blisko brzegów na płytkiej wodzie i tam musimy podawać jego imitację - pamiętając o chowaniu się przed rybami.
Czasami kiełż, porwany nurtem, spływa wykonując energiczne ruchy i wtedy imitujemy go dolną nimfą, prowadzoną z lekkim podszarpywaniem.
W okresie wiosny i wczesnego lata nad niektórymi wodami występują widelnice. To duże owady, których larwy pełzają po dnie wyłażąc na brzeg, i tam, po wylinieniu się, przeobrażają w dorosłego owada. Czynią to nocą lub wczesnym rankiem. Znajdując na brzegu ich wylinki możemy próbować łowić na imitację nimfy. Kolorystyka nimf - ciemna z wyraźną segmentacją. Dorosłe owady składają jaja do wody biegając po niej. Dzieje się to najczęściej w czerwcu w godzinach południowych. Tak duży kąsek (1,5 i więcej cm) powinien zainteresować pstrąga lub klenia.
Widelnice mają charakterystyczne żyłkowane skrzydełka, ułożone dachowato wzdłuż tułowia do tyłu.

*****

Na wodach głębokich, powoli płynących oraz stojących, o mulistym podłożu, występują przedstawiciele muchówek - ochotki i komary - oraz ważki.
Larwy muchówek podpływają do powierzchni i następnie, wykonując silne ruchy, starają się przebić powierzchnię wody i wyroić się. Larwa komara posiada aparat, pozwalający na pobieranie tlenu z powietrza wisząc pod powierzchnią wody.
Ryby prowokujemy do brania imitacją nimfy w kolorach brązowym, oliwkowym, lub czarnym z pływającą główką, podciągając od czasu do czasu delikatnie zestaw do siebie. To najlepsza metoda na różnego rodzaju jeziorach lub stawach zarybionych pstrągiem, czyli najczęściej na łowiskach komercyjnych!!!
Podobnie jest z ważkami, chociaż rozróżniamy tu dwie rodziny tych owadów, zachowujących się jednak zupełnie inaczej w wodzie. Nie wdając się w szczegóły - jedne z nich naśladujemy nimfami typu Dragon, o grubym ciemnym tułowiu, prowadzonymi wolno przy dnie, a drugie nimfami Damsel, w kolorach zielonych, lub brązowych, o cienkim tułowiu z charakterystycznymi skrzelotchawkami na końcu tułowia. Nimfy Damsel - również dobre na komercyjnych łowiskach - prowadzimy przy powierzchni, bo ich naturalne pierwowzory pływają i to dosyć energicznie.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   

Podstawowy podział to: łowne i dekoracyjne.

Fajny tekst i fajnie znόw Cię widzieć.
Pozdrawiam
Andrzej

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: eZPublish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).