Lewe menu

Filtry

Komentarze

Artykuł - Słowa to piękne i niebezpieczne narzędzie...Piękne słowa Bardzo dobre (5)

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Udany połów

Mąż wraca do domu i stawia na stole trzy butelki wódki.
Żona pyta:
- Skąd to masz Kochanie?
- Złapałem złotą rybkę!!!

Udany połów
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Wiosenne Amory

Wiosna już przyszła, chuć w naturze
dopada stwory małe , duże,
kaczki krzyżówki i perkozy,
szczupaki, bąki, nawet- kozy.
Wiosna- to czas jest na poemat
a mnie sie plącze taki temat:

więcej...

Amor
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Publicystyka/Do "scyzoryków"!  

Do "scyzoryków"! Dla niewtajemniczonych, chodzi o Okręg Kielce

Rating: 0 
Rating count: 0 
 View count: 3475 
Comments count: 0 
ID: 67036 
Node: 44798 
Zbigniew Kutyła

Wybitnie dla wędkarzy z Okręgu Kielce. Czy coś się zmieni w 2004 r, zobaczymy.

Oto, co znalazłem na stronie Zarządu Głównego PZW. Jest to tradycyjnie tylko niewielki fragment całości. Chciałem jedynie przybliżyć „moim” wędkarzom, niektóre zagadnienia. Wiemy, co przyciąga naszą uwagę przed 2004 rokiem. Oczywiście składki. Właśnie o tym, (ale nie tylko) jest ten tekst. Dla zwykłego śmiertelnika wynosi ona 52 zł.
Drugi człon całości to: ta przeznaczona na ochronę i zagospodarowanie wód. W zeszłym roku wynosiła w naszym Okręgu 65 zł. Za kilka dni będziemy ją znali.

...Wysokość okręgowych składek członkowskich (rocznych i okresowych) przeznaczonych na ochronę i zagospodarowanie wód, uchwalą zarządy okręgów w terminie do 30 listopada 2003 r, przyjmując za podstawę koszty prowadzenia gospodarki rybacko-wędkarskiej...
Ciekawi fakt wpisowego, które wynosi w 2004 r. tylko 5 zł. Prawdopodobnie ma to przyciągnąć nowych wędkarzy, oraz tych, którzy po roku, lub kilku latach, znów chcieliby być w szeregach tej organizacji. Jest to taka piersza gwiazdka. Mnie osobiście ciekawią opłaty jednodniowe, może tygodniowe, dla zrzeszonych i nie zrzeszonych. Wynosiły w 2003 r odpowiednio: 10 i 20 zł za jeden dzień. W Okręgu Radomskim 20 i 100 zł. Nadal jednak nie mogę zrozumieć wędkowania za kasę.

...Osoby nie zrzeszone w PZW, uprawnione do wędkowania, wnoszą opłaty za wędkowanie według stawki uchwalonej przez zarząd okręgu, na terenie, którego wędkują...
Przecież nie zrzeszeni, nie znają przepisów, okresów ochronnych, wymiarów, na ile wędek mogą łowić, wód górskich itd. Nikt tego od nich nie wymaga. W regulaminie nic na ten temat nie znalazłem. A może ich to wszystko nie dotyczy?! Stówa dziennie to prawie opłata roczna. Ciekawe, czy znalazł się ktoś, kto ją zapłacił? Dla przypomnienia, te kwoty płacimy na konto Okręgu, w którym wędkujemy, a nie, w którym mieszkamy. Jak się będzie to miało w roku 2004, zobaczymy. Według nowego planu, właśnie ten rok ma być przełomowy. Oto, co mówią na ten temat wytyczne.

... ZARZĄDY OKRĘGÓW DZIAŁAJĄCE NA OBSZARZE TEGO SAMEGO WOJEWÓDZTWA ustalą w zawartym miedzy sobą porozumieniu, zasady swobodnego korzystania przez zamieszkałych tam członków PZW, z wód należących do każdego ze znajdujących się tam okręgów, bez stosowania wobec tych wędkarzy dodatkowych obciążeń finansowych. Ewentualne skutki finansowe wynikające z zawartego porozumienia podlegają rekompensowaniu w formie przepływów środków ze składek okręgowych między umawiającymi się zarządami okręgów, na podstawie przygotowanych operatów rybackich na dzierżawę obwodów rybackich wód płynących. Zaleca się zarządom okręgów zawieranie porozumień w ramach zlewni, tj. znacznie przekraczających teren województwa...

Czy znikną dawne porozumienia (z np. odległą Legnicą) czas pokaże. Czy znikną dawne Okręgi?
Nadal nic nie słychać o ponownej dzierżawie wód przez PZW, a jak wiemy kończy się ona w 2003 r. Mam nadzieję, że po nowym roku, „wykupując znaczek”, otrzymamy aktualny regulamin, wykaz wód nizinnych i górskich, zdjęcia ryb objętych całkowitym zakazem, numery kont Okręgów, numery tel. do Straży Rybackiej itd. Chyba jestem zbytnim optymistą.(śmiech)

Niektórzy z nas, nie chcąc mieć problemów, wykupują składkę krajową. Mogą wtedy łowić na wodach nizinnych naszego kraju. W 2004 r wygląda to tak.
...Członkowie PZW wędkujący POZA TERENEM SWEGO WOJEWÓDZTWA, w wodach nizinnych PZW NA TERENIE POZOSTAŁYCH WOJEWÓDZTW mogą, zamiast wielokrotnego wnoszenia składek okresowych, wnieść jedną składkę krajową wynoszącą 100 zł rocznie, przeznaczoną na ochronę i zagospodarowanie wód. Wykaz wód nizinnych udostępnionych do wędkowania na podstawie wniesionej składki krajowej, podlega ogłoszeniu w formie komunikatu ZG PZW do końca grudnia 2003 r...

Jak widać, idzie nowe. Nie jest napisane nic o Okręgach, tylko o województwach!

Tabela składek członkowskich i innych opłat członkowskich w 2004 roku
Składka członkowska - 52 zł
Składka członkowska ulgowa 25% dla odznaczonych srebrną odznaką PZW po dniu 27 października 2001 r. – 39 zł
Składka członkowska ulgowa 50% dla : odznaczonych srebrną odznaką przed 27 października 2001 r., odznaczonych złotą odznaką PZW, młodzież szkolna i studenci w wieku od
16 do 24 lat oraz żołnierze służby zasadniczej, osoby po ukończeniu 65 lat -26 zł
Składka członkowska ulgowa 75% : odznaczony złotą odznaką PZW z wieńcami,
członek uczestnik do lat 16 - 13 zł
Wpisowe: członka zwyczajnego PZW - 5 zł
członka uczestnika PZW - 2 zł
Legitymacja członkowska - 5 zł

DODATKOWE INFORMACJE

Młodzież nie zrzeszona w PZW do lat 14, może wędkować nieodpłatnie w wodach PZW, ale tylko w ramach łowiska i dziennego limitu swego opiekuna i w czasie jego obecności. Uprawnienie to dotyczy również współmałżonków członków PZW.
Ulgi dla członków PZW w wieku powyżej 65 lat stosuje się po ukończeniu 65 roku życia przed 30 kwietnia 2004 roku.

Z OSTATNIEJ CHWILI!!!
Uzyskałem informacje od Pani Urszuli Solek (Zarząd Okręgu Kielce) na temat opłaty na zagospodarowanie wód w naszym Okręgu. Oto one: normalna - 75 zł, ulgowa 55, uczestnika do lat 16 - 25 zł. Ciekawostką jest fakt, że w 2004 r nie istnieje podział na wody górskie i nizinne w naszym Okręgu. Opłata wzrosła o 10 zł.

Podsumowując. Składka członkowska PZW 52 zł + na ochronę i zagospodarowanie wód 75 zł. Teraz obliczyć łatwo.
Czy mogę jeszcze coś dodać? Może ktoś z mojego Okręgu do mnie napisze? Właściwie to województwa, gdyż pewnie niedługo wrócimy do tej terminologi. Pozdr...
Zbychu

Reviews and comments

Standard view   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Wędkarstwo

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).