Lewe menu

Filtry

Komentarze

Artykuł - Słowa to piękne i niebezpieczne narzędzie...Piękne słowa Bardzo dobre (5)

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 3

Rozmowa

Płyną turyści statkiem. Widzą bacę i krzyczą :
- Ahoj, baco!
- Jak wam się powodzi?
A baca na to :
- Ahoj was to obchodzi!

Rozmowa
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Rymogady

Rymogady.

Lubię wszelakie polemiki;
w nich wiele pieprzu i soli,
bo patrząc na tego gadulstwa wyniki
można wiedzieć, co kto myśli i woli.

Mnie jednak do głowy myśl uparta wpadła:
dlaczego te gadające głowy
polemizują używając rymadła,
zamiast normalnej mowy?

To jakiś atawizm chyba
z trzeciorzędowego chaosu,
kiedy rybać, czyli mówić, chciała ryba,
ale jej Bozia nie dał głosu.

Stąd niektórzy z nas, ryb dalecy potomkowie,
mający najwięcej rybich genów,
posługują się rybo- czy rymosłowiem,
zaskakując nas swoją ryboweną.

Jeśli wątpiący w mą teorię byliby,
ja analizą naukowo poprawną,
że Sławek („Byba”) pochodzi od ryby
wywiodłem już bardzo dawno

Więc wyluzujcie co nieco,
zacierając dalekiej przeszłości ślady,
abyście nie zostali, oczami świecąc
nazwani z humorem – RYMOGADY.

PS.
Stwierdzam z uczuciem ambiwalentnym,
że i ja nie jestem święty
i kultywując gadulstwa obyczaj
do rymogadów się także chyba zaliczam.

Rymogady
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Moje 3 grosze

Wracam stęskniona na łono RO i co widzę? Debata, która na co dzień i mnie zabiera wiele nerwów. Macie wszyscy rację- każdy po kawałku. Prawdą jest, że naraz pokazało się, jakoby wszystkie "dys" były chorobą co najmniej równie masową jak grypa. Prawdą jest także, że niektórzy rodzice wykorzystują zaświadczenia o dysfunkcjach dla ... zapewnienia dzieciom "lepszego startu". Ani to dobre, ani mądre, ani moralne.... niestety, niekiedy skuteczne. Tyle, że uczy cwaniactwa i wyłudzania. Oczywiście mówię tu o fikcyjnych lub minimalnych dysfunkcjach. Niestety, pojawiają się także dysfunkcje rzeczywiste i to w ilości znacznie większej niż kilka czy kilkanaście lat temu. Skąd się biorą? Ze zmiany programu i metod nauczania, (odchodzimy od starych, sprawdzonych, skutecznych- bo "komusze” - na rzecz nowych i jedynie słusznych) oraz z ...zaniedbań. Tych środowiskowych i tych szkolnych. Bywa, że szkoła w porę nie rozpozna ucznia dysfunkcyjnego, nie skieruje go do poradni, nie umożliwi podjęcia właściwych działań ( nie zawsze rodzic musi się znać i "wyłapać" dysfunkcyjność własnego dziecka)- a takie działanie nakazuje nam rozporządzenie o zasadach udzielania pomocy psychologicznej i pedagogicznej. Bywa i tak, że mimo diagnozy rodzice odmawiają współpracy i nie udzielają dziecku pomocy, bo... nie widzą potrzeby, bo nie rozumieją potrzeby, bo... to teraz modne i można mieć ulgi na egzaminach. Ale nas, dorosłych, nic nie zwalnia od pisania poprawnie! My wiemy, do czego służą słowniki i opcja sprawdzania pisowni w komputerze. jeśli nie będziemy tego pilnować i przestrzegać- damy glejt na byki, przyzwolenie na niechlujstwo ortograficzne i gramatyczne, na bylejakość i miernotę. dzieci nas naśladują- a to zobowiązuje. Jeśli my możemy- to czemu wymagamy od nich? Takie pytanie zada nam każdy siedmiolatek. Piotrze- JESTEM ZA wywalaniem niechlujnych artykułów. Moich także, jeśli będzie trzeba. Trzy byki i won! Tu amnestia "panagiertychowa" nie musi mieć wstępu. A nawet nie powinna. ....
P.S. Swoją drogą dobrze być znowu z Wami.....
Standard view   

Powiązane z

„Nie kaleczyć polska mowa, bo to grzecha narodowa…”

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Bardzo często nazywane w skrócie SEO jest kluczowym elementem reklamy w Internecie, gdyż właśnie dzięki pozycjonowaniu stron i optymalizacji możemy odnaleźć strony, jakich poszukujemy na co dzień korzystając z wyszukiwarki Google. Pozycjonowanie stron WWW Każdy potencjalny klient jest przez nas traktowany indywidualnie i dostosowujemy swoje usługi bezpośrednio pod potrzeby Państwa.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).