Lewe menu

Filters

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 4

Diagnoza

Panie doktorze, niech Pan napisze, że umarłem na AIDS, mówi umierający na łóżku
- ale dlaczego?
- bo będę pierwszy ze wsi
- nikt już mojej Ani nie dotknie
- a ci, którzy dotykali niech się teraz boją!

Diagnoza
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Wyprawa

Wybrał się wędkarz...

więcej...

Wyprawa
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (10)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Reportaże/10 lecie „Łowiska Piaseczno” 

10 lecie „Łowiska Piaseczno”

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 16064 
Komentarzy: 1 
ID: 171724 
Węzeł: 140225 
Edmund Antropik z rybką

W dniach 24-26 kwietnia zaproszono nas do pensjonatu "Neptun" (Orle k. Kościerzyny). Tu odbyło się spotkanie z okazji 10-cio lecia istnienia "Łowiska Piaseczno".

W spotkaniu uczestniczyli m.in. prof. Krzysztof Goryczko, Marian Paruzel, Edmund Antropik, oraz inni zaproszeni przez gospodarzy wędkarze.

Spotkanie rozpoczęło się wykwintną kolacją, podczas której zaserwowano całą gamę wspaniałych potraw rybnych, z doskonałymi sosami i rozmaitymi przyprawami. Istny raj dla podniebienia. Rozmowy przy tak wybornym stole i w tak miłym towarzystwie toczyły się do późna.

Dnia następnego wszyscy udali się na łowisko, gdzie starano się zaspokoić swoje wędkarskie ambicje. Jak przystało na renomowane łowisko, każdemu udało się coś upolować. Raz jeszcze łowisko potwierdziło swoją klasę, a pstrągi i trocie z Piaseczna pokazały na co je stać (szczupaki również brały). Co ciekawe, ponoć już niebawem usłyszymy o “Piasecznie” również jako o doskonałym łowisku… karpiowym.

Szczupak

Myślimy, że przez te 10 lat “Łowisko Piaseczno” wrosło już na stałe w krajobraz polskiego wędkarstwa. Tutaj spotykają się chyba wędkarze z całej Polski, odbywają się elitarne zawody, spotkania flytyer'skie, dokonuje się prezentacji sprzętu. Bodaj tyle lat ile ma łowisko, działa przy nim szkoła wędkarstwa muchowego, którą wyposażono w doskonałej klasy sprzęt takich firm jak St.Croix czy Teeny.

Jak twierdzi Artur Banachowski, tutejszy trener: “...uczymy wszystkich technik rzutowych z zastosowaniem wędki jednoręcznej. Uczymy jeziorowych technik połowu pstrąga, dla chętnych zajęcia kontynuujemy nad pobliskimi rzekami. Organizujemy wyprawy z muchówką na szczupaka...”. Co ciekawe, można tu również “wpaść” w ręce trenera płci żeńskiej. Pamiętajcie więc również o zdumiewająco zdolnej trenerce Natalii Patoce, która również może “poprowadzić Was za rękę”.

Trenerzy

Będąc tu już któryś raz z kolei , musimy przyznać, że jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego, jak gospodarze ośrodka potrafili zadbać nie tylko o atrakcje wędkarskie ale również o wypoczynek gości. Wokół pensjonatu powstał przykładowo wspaniały park, w którym podziwiać można przeróżne rośliny i drzewa. Ilość gatunków jest wręcz niewiarygodna. Kto nie ma ochoty na ryby a ma akurat na spacer, ma tu co podziwiać.

Pragniemy podziękować gościnnym właścicielom łowiska, Państwu Marii i Kludiuszowi Buzalskim za zaproszenie, umożliwienie spędzenia kilku wspaniałych chwil. Życzymy i gospodarzom i łowisku dalszych sukcesów.

Dyskusje i recenzje

Standard view   
   

Ciekawa relecja. Interesuje mnie w jaki sposób tam sie łowi, jakich linek uzywa itp. Moze ktos tam czesto łowi lub łowił i mógłby napisac kilka zdań?
Pozdrawiam

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Darmowy ERP i CRM - Odoo - dawny OpenERP

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).