Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek idzie przez las wypatrując wilka,słyszy jakieś jęki
z krzaków, rozgarnia gałęzie i co widzi? Wilk zupelnie nieprzygotowany do konsumpcji, oczy przekrwione, sierść skudłacona, język sztywny jak kołek wisi z pyska (stan pewnie znany niektórym kolegom). Kapturek
z wyrzutem mówi:
- wilku w bajce jest inaczej, powinieneś mnie zjeść
wilk na to:
- Kapturek od....... się, trzy dni z Costnerem tańczyłem.

Czerwony Kapturek
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Gwiazda TVN-u

Ewa od Cwikłów,
TVN-u gwiazda,
Choć błysnęła przez chwilkę,
Lecz to była jazda.

Gwiazda TVN-u
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (13)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Reportaże/Podlodowe zawody Okręgu Kielce 

Podlodowe zawody Okręgu Kielce

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 3362 
Komentarzy: 0 
ID: 69912 
Węzeł: 47381 
Zbigniew Kutyła

Tego dnia również wędkowałem, więc relacja jest niepełna.

Pojechałem tam z zawodnikami Koła Ostrowiec Miasto. Reprezentowali je: Andrzej Kaczmarski, Andrzej Maciejewski i Tomasz Kacperkiewicz. Z wyłonieniem składu było trochę problemów, gdyż zawody o mistrzostwo podlodowe Koła, ze względu na kaprysy zimy nie odbyły się, a niektórzy zawodnicy odeszli z Koła.

Drugie ostrowieckie Koło Ostrowiec Huta reprezentowali: Adolf Pasieka, Witold Kacperkiewicz i Zbigniew Lechowski
Początek ciekawy. Przy „nowej drodze” ustawił się sznur samochodów z różnymi rejestracjami. Startowały 23, trzyosobowe zespoły. Dodając sędziów i obsługę, wychodzi spora grupa ludzi. Sektory wyznaczone po obu stronach zalewu. Trochę ogólnego zamieszania i losowanie. Najpierw sektorów, potem numerów w nich.

Jest na co popatrzeć. Niektórzy posiadają wymyślne siedzenia, z nartami i kilkoma wędkami, inni foteliki. Kolorowo i ciekawie. Widać, że pomysłowość wędkarzy podlodowych jest nieograniczona.
Na początek półgodzinny czas na wiercenie otworów i nęcenie. Ciekawe zjawisko. Z Brodów, w pół godziny powstaje ser szwajcarski. Otwory przeważnie w rogach miejscówek, pośrodku i na płyciźnie. Kilka osób już się rozebrało. Nic dziwnego. Lodu jest 20 cm, a gdy jeszcze świder nieostry?!

Niektórzy sypią dżokersa i sobie tylko znane zanęty do otworów, inni ich nie stosują. Kto ma rację, czas pokaże. Następuje wystrzał i wszyscy natychmiast pochylają się nad otworami. Technik tyle, ilu zawodników. Ktoś klnie, ryba się spięła, inny zapomniał wędki z samochodu. Za każdym razem, po złowieniu ryby, trzeba powiadomić sędziego, który to skrzętnie odnotowuje.
Dzieje się coś ciekawego. Z jednego otworu Pan Jacek Kuza wyciąga okonia, za okoniem. Jak się okazało, było ich 99! Czemu nie sto? (śmiech) Nie wszyscy mogą się pochwalić takimi wynikami. Niektórzy zerują. Dwie godziny bez ryby. Tak, to nieraz bywa. Trzeba podkreślić, że w zeszłym roku na Lubiance zerowała połowa.

Atmosfera zawodów na pięć. Dopisała również pogoda. A ryby? Wszyscy zgodnie twierdzili, że Brody były lepsze od Lubianki, ale... No właśnie. Pamiętam, że w zeszłym roku, po pierwszej turze jakiś zespół wyjechał. Puściły nerwy. Tu było spokojniej.
11 20, koniec I tury. Podchodzę do „mojej” ekipy. Słyszę, że nie jest źle.
„Kacper” ...Brań miałem b. dużo, ale nie do zacięcia. Doszedł złamany palec, trudno mi było. Mogłem łowić oliwiarką* Robiłem, co mogłem....
A.K ...Chyba wygrałem sektor. Tylko, żebym nie trafił teraz w to miejsce. (wskazuje w bok - przyp. autora) Spalę się psychicznie...
A.M ...Chętnie wylosuję to samo stanowisko. W pierwszej turze miałem szczęście, które poparłem dobrą pracą...
„Kacper” ...A miało być be!...(śmiech)

Mówię, że może być nieźle i od razu słyszę, ...Tfu, tfu, odpukać...
A.K ... Chyba dwa lata temu, złowiłem w pierwszej turze 2 kg ryb, drugi zawodnik miał 80 dkg. W drugiej złowiłem... okonka. Teraz wiesz, że nie można zapeszać.

Czas płynie szybko. Organizatorzy zapewnili kiełbaski i gorącą herbatę, ale trzeba się spieszyć. To nie lato.
12 45 - zaczynają. Znów losowanie, potem wiercenie, nęcenie i jazda. Zmiany wędek, mormyszek i nerwowe przechodzenie z otworu, do otworu. Tradycyjnie, w drugiej turze ryba bierze mizernie.

Staram się nie przeszkadzać. Krótko: Skąd i jak z braniami? Odp. Neptun Końskie, jakoś leci, ok. 15 sztuk. Dalej walczy Suchedniów. Słyszę, że słabo. Bodzentyn też trochę narzeka. Przechodzę obok prezesa Koła nr 35 Ostrowiec Huta. Słyszę, że czasem nie jest tak, jakby się chciało. Rozumiem, o co chodzi. Mijam Maciejkę, Andrzeja K, nie widzą mnie. Ja też się nie ujawniam. Słyszałem w przerwie, że takie rozmowy rozpraszają, a nieraz wystarczy sekunda nieuwagi i po rybie. Zauważyłem, że nie wszyscy to rozumieją.
W taki to sposób, zawody dobiegły końca. Oto wyniki.

Indywidualnie: 1.Tadeusz Niewczas -Starachowice 2.Robert Gorycki -Starachowice 3. Jacek Kuza -Busko Zdrój 4. Dariusz Komorniczak -Starachowice 5. Stanisław Pięciński -Starachowice 6. Konrad Wawrzczyk -Kielce I 7. ANDRZEJ KACZMARSKI -OSTROWIEC MIASTO.
Drużynowo: 1.Starachowice 2. Kielce I 3. OSTROWIEC MIASTO 4.Końskie Neptun 5. Kielce KKSM 6.Skarżysko Miasto 7.Kielce KWP 8.Ostrowiec Huta 9.Jędrzejów 10.Brody 11.Kielce II 12.Skarżysko ZM 13.Busko Zdrój 14.Suchedniów 15.Radoszyce 16.Skarżysko PKP17.Kielce SHL 18.Bodzechów 19.Bodzentyn 20.Mostki 21.Końskie Miasto 22.Rudki

Podsumowanie: Koło Ostrowiec Miasto zajęło 3 miejsce, a Andrzej Kaczmarski był siódmy. Brakło(co podkreślał), trochę szczęścia i byłby na pudle. Ogólnie można zawody zaliczyć do udanych i czekać na potwierdzenie klasy zawodników w mistrzostwach Koła, które wkrótce mają się odbyć.
Za wystawienie składu sędziowskiego należą się podziękowania Kołom PZW, Ostrowiec Huta i Ostrowiec Miasto. Zawody przeprowadzono wzorowo.
Ciekawostka: W zeszłym roku, Koło Ostrowiec Huta wywalczyło 3 miejsce, a Witold Kacperkiewicz indywidualnie wygrał zawody.
* nazwa prawdopodobnie wymyślona przez Zbigniewa Dudę. Oznacza wędkę podlodową przypominającą do złudzenia oliwiarkę

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: Wszywki i metki odzieżowe Firma "Wszywka" zaprasza!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).