Lewe menu

Filters

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 4

Pożyczka

Robiłam dzisiaj zakupy i zabrakło mi pieniędzy, mówi żona do męża. Wstąpiłam, więc do twojego biura.
W twoim pokoju nie było nikogo, wzięłam ci z marynarki trzysta złotych. Nie gniewasz się?
- Ależ skąd, kochanie! Tym bardziej, że dzisiaj poszedłem do pracy w swetrze...

Pożyczka
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Wyprawa

Wybrał się wędkarz...

więcej...

Wyprawa
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (10)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Reportaże/Święto troci i łososia 

Święto troci i łososia

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 7420 
Komentarzy: 0 
ID: 50949 
Węzeł: 30269 

Jak co roku, w pierwszych dniach lipca (30 06-01 07), na zaproszenie Towarzystwa Miłośników Parsęty, stawiła się liczna grupa fanów tej pięknej pomorskiej rzeki aby rywalizować w kategorii: największa troć/łosoś zawodów.

Zbiórka miała miejsce przed siedzibą Urzędu Miasta w Białogardzie, "skoro świt" pierwszego dnia czyli o 5.30. Po przywitaniu i wprowadzeniu, którego dokonał prezes Towarzystwa - Andrzej Wołkowski, uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki oraz po bogatym worku gadżetów ufundowanych przez licznych sponsorów. Przypomniano również zasady rywalizacji i sposoby zgłaszania złowionych ryb, bowiem zawody rozgrywane są w kategorii "open" czyli można łowić samemu w miejscu, które sam sobie wybrałeś. Dopuszczonym łowiskiem była Parsęta od miejscowości Rościno (elektrownia) do granicy wód morskich, co w praktyce oznacza Kołobrzeg.

Rzeka w tym roku była nieco odmienna jak poprzednimi laty. Poprzedzający zawody tydzień był na Pomorzu wyjątkowo deszczowy i sztormowy, od strony morza przechodziły częste szkwały a wiatr osiągał 9-tkę. Woda w rzece w przeddzień zawodów miała stan 2.75m kiedy innymi laty zawody rozgrywane były na wodzie 1.80m - 2.00m. Ponadto prowadziła wodę bardzo mętną i "przyspieszoną" Nieco zaskoczyło to uczestników, szczególnie tych, którzy nie mieli okazji wcześniej sprawdzić wody. Warunki były jednak jednakowe dla wszystkich.

Wynik pierwszego dnia rozczarował. Opisane wcześniej warunki bowiem, sprzyjają wchodzeniu do rzeki letnich, srebrnych troci, tzw. "lipcówek". Wielu ostrzyło sobie na nie zęby, a tymczasem dwie niezbyt wielkie (ale ładne) złowione ryby wydawały się być rybami, które jakiś czas już przebywały w rzece. Po zakończeniu tury zawodnicy jak zawsze zebrali się na biesiadę w restauracji Petrico w Krzywopłotach koło Karlina. Opowieściom, dyskusjom i żartom jak zwykle nie było końca. Organizatorzy i sponsorzy hojnie zadbali aby humory dopisywały. Tak też się stało.

Drugi dzień zawodów przyniósł jeszcze wyższy poziom wody - 2.85m. Jak twierdzili znawcy woda szybko rosła i przyspieszała co dodatkowo utrudniło wędkowanie.

Efektem drugiego dnia połowów była niestety, tylko jedna, jak się później okazało, zwycięska ryba. Przyczyną kiepskiego wyniku była jak sądzę naprawdę wielka hojność sponsorów. Znaczny odsetek łowców wolał pozostać na kwaterach i cieszyć się ze spotkania niż włóczyć się po gęstwinie w strugach deszczu.

Święto Troci i Łososia AD 2007 zakończyła wspaniała biesiada w Petrico, na którą prócz uczestników, stawiło się liczne grono VIP-ów, sponsorów i przedstawicieli prasy wędkarskiej. Nagrody i upominki wręczali min Starosta Powiatu Białogard i Burmistrz Białogardu. Warto może dodać, że przy okazji zawodów odbyło się improwizowane spotkanie prezesów towarzystw "rzecznych" tj. Bobru i Kwisy, Iny i Gowiennicy, Parsęty, Regi i Wieprzy, na którym dyskutowano o bolączkach i problemach naszych rzek.

Po oficjalnym wręczeniu nagród spotkanie uczestników trwało jeszcze długo i było bardzo wesołe, a że największą rybę, złowił piszący te słowa, mogę o tym zaświadczyć. Do dziś ćmi mnie czacha!

Wyniki:
1 Grzegorz Bajer, Ustronie Morskie, troć 2986g 68cm, obrotówka,
łowisko - Bardy
2. Robert Szumowski, Mińsk Mazowiecki, troć 2550g 62cm, wahadło, lowisko -
Mosty
3. Kamil Panter, Białogard, troć 2410g 61,5cm, wobler, łowisko - Miechęcino

Dyskusje i recenzje

Standard view   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Aukcje wędkarskie

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).