Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Dyktafon

Szef do blondynki sekretarki:
- Jak pani chce, proszę użyć mojego dyktafonu.
- Dziękuję, ale użyję po prostu ręki jak inni.

Dyktafon
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze.

Trafiłem....

więcej...

Wielkie Łuki cz.2.
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Reportaże/Tak giną rzeki 

Tak giną rzeki

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 13013 
Komentarzy: 3 
ID: 172952 
Węzeł: 140490 
Biała 2

Południe Polski, słynne okolice turystyczne i uzdrowiskowe. Wody górskie - te prawdziwe – kolebka polskiego wędkarstwa muchowego. I kilka zdjęć, które dziś otrzymałem razem z informcją.

Tak aktualnie wygląda rzeka Biała, dopływ Dunajca w Kąclowej.

Biała 2

Biała

Biała 3

Biała 4

Biała 5

Mapkę tej turystycznej okolicy można znaleźć http://mapy.eholiday.pl/mapa-kaclowa-grybow-nowy_sacz.html

Wędkarze raczej nie mają tam czego szukać, zabito rzekę.
Powstaje tam elektrownia wodna budowana przez prywatnego inwestora na podstawie pozwolenia sprzed 15 lat. Zapomniana inwestycja. W związku z programem udrażniania rzeki Biała, miała się odbyć kontrola inwestycji, aby stwierdzić czy nie można się z niej wycofać. Próg stanowi barierę migracyjna dla ryb. W części podpiętrzonej wchodzi fauna typowa dla rzeki nizinnej, czyli stan ekologiczny przestaje odpowiadać warunkom referencyjnym. Rozjeżdżanie rzeki, likwidacją flory na kamieńcach jest złamaniem 2 rozporządzeń chroniących siedliska kamieńców rzecznych. Nasłoneczniona rzeka podnosi swą temperaturę do wartości śmiertelnych dla ryb łososiowatych.

Będzie więc „elektrownia” której moc wystarczy na zgotowanie wody w kilku czajnikach, paru facetów zaopatrzyło się w żwir do budowy willi, a w resztkach wody zmęczony turysta będzie mógł sobie obmyć nogi. Jeżeli woda będzie czysta.
Jak jest z dbałością o czystość tych rzek widać na zdjęciach przedstawiających śmiecie w Prądniku. Widok mówi sam za siebie. Żadne zwierze by tego nie dokonało...

R.Ż. i A.T.

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   

To musiała byc piękna rzeka ! Nawet nie chce mi się pisać !

Początek

Mateusz Sławiński

Oczywiście najgorszym na świecie szkodnikiem jest człowiek, choć sam siebie za takiego nie uważa .
Niestety, jest to bardzo przykre, ale Polak nie potrafi uczyć się na błędach popełnionych przez innych. Polak w ogóle nie lubi się uczyć, a jak dostanie pieniądze za tzw. 'meliorację' to już w ogóle, bo lepiej nabić sobie kieszenie sianem. Mała elektrownia wodna? A co ona może zmienić w okolicy? Chyba tylko to, że zniszczy rzekę a w zamian, tak jak napisano, da prądu na zagotowanie balii wody . Dzisiejsze potrzeby energetyczne kraju są tak duże, że szkoda każdej złotówki wydanej na taki domeczek. Lepiej zainwestować w rozwój nowych, bardziej wydajnych technologii.
Ehhh... ponownie mamy przed oczami przykład bezmyślności i głupoty ludzkiej powiązanej z brakiem szacunku do Natury. Nie ma co, zniszczmy autochtonicznych przedstawicieli flory i fauny, niech wszystko wygląda tak samo. Regulujmy rzeki, weźmy za to pieniądze, a później wydajmy stokroć tyle na przywrócenie wody do stanu jako tako naturalnego.
Polak najwidoczniej lubuje się w niszczeniu wszystkiego co się da. Nie mówię tu o wszystkich, przecież wrzucanie ogółu do jednego wora byłoby wielką niesprawiedliwością. Są bowiem jeszcze w tym kraju porządni, myślący ludzie .
Mateusz

Początek

W świecie rzeki się renaturalizuje, a u nas "reguluje" tak jak na obrazkach. Dlatego jest i będzie coraz więcej powodzi.

Początek

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Wędkarstwo

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).