Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 46

Wiek ryby

Jak poznać wiek ryby?
- Po oczach. Im oczy dalej od ogona, tym ryba starsza.

Wiek ryby
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,2/5 (46)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Niepoprawny krytyk

Czapku w czapce lub bez czapki.
Chyba masz na oczach klapki?
Ciągle coś Ci w poprzek leży.
Czas byś w siebie już uwierzył!

więcej...

Niepoprawny krytyk
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Nie będą

Z całym szacunkiem, Hilary, nie będzie tak jak na rzekach w Anglii, gdzie nierzadko każdy brzeg ma innego właściciela. Warto zauważyć, że inaczej niż w Polsce, ci właściciele lub dzierżawcy jakoś się dogadują i nie sprawia im trudności funkcjonowanie we wzajemnej zależności. Mimo, że dzierżawią nierzadko kilkusetmetrowe czy kilkukilometrowe odcinki rzeki, z jednym lub oboma brzegami. I to "poszatkowanie" własności i dzierżawy wcale nie zaburza postrzegania rzeki jako całości i gospodarowania na niej jako całości. Każdy przyczynia się do tego w swoim zakresie, a będąc osobnymi podmiotami są bardziej wspólnotą niż ci, którzy u nas są w jednej otrganizacji.

Dzierżawa wód w Polsce dotyczy obwodów rybackich, a nie administracyjnych obszarów terenu. A obwód może mieć jednego dzierżawcę. Obwód obejmuje całą rzekę, oba brzegi, a do tego nierzadko dopływy.

Wszystkie koncepcje wymagają rozważnego rozpatrzenia różnych warunków funkcjonowania organizacji wędkarzy. I zależności bądź niezależności od struktury administracyjnej. W zasadzie zorganizowanie gospodarki rybackiej logicznie powinno odnosić się do struktury siedmiu RZGW w Polsce, ewentualnie do ich inspektoratów. Z kolei działalność w ochronie srodowiska i innych sprawach wokół gospodarki - do struktury administracji rządowej i samorządowej. Inne działania organizacyjne i społeczne - do struktur odpowiednich instytucji. Chyba, że stowarzyszenie odniesie swoja strukturę do własnych potrzeb, luźno tylko i w miarę potrzeb współpracując z administracją.

Sądzę, że uzależnienie stowarzyszenia od struktur państwa nie jest najlepszym rozwiązaniem. Sądzę, że stać nas na nieco niezależności. Chyba, że chcemy tylko prosić u klamki, jak za PRL-u. I domagać się, w celu utrwalenia "zdobyczy socjalizmu", już to przy pomocy wymiaru sprawiedliwości, już to administracji państwa, które "przecież jest zobowiązane".

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

"Zaczyn"

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Staramy się wykonywać dobre pozycjonowanie stron. Przykładowo tę stronę, firmy zajmującej się nadrukiem etykiet tekstylnych, Etykiety samoprzylepne pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).