Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 46

Wiek ryby

Jak poznać wiek ryby?
- Po oczach. Im oczy dalej od ogona, tym ryba starsza.

Wiek ryby
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,2/5 (46)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Niepoprawny krytyk

Czapku w czapce lub bez czapki.
Chyba masz na oczach klapki?
Ciągle coś Ci w poprzek leży.
Czas byś w siebie już uwierzył!

więcej...

Niepoprawny krytyk
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Zależność - niezależność

Polski Związek Wędkarski dzierżawi wody i na tych wodach organizuje wędkowanie. I tu powinien być niezależny jak to sobie zorganizuje.
Ale dzierżawi wody, które są naszą wspólną własnością i są zarządzane przez państwo, czyli Ministerstwo Środowiska i dalej RZGW. To są organy nadzorujące i muszą ten nadzór sprawować dobrze, w naszym interesie nie tylko nas-wędkarzy ale nas-obywateli. Więc tu jesteśmy zależni i musimy podporządkować się, dostosować nasze wykorzystywanie wód.

Państwo nie będzie zarybiać, ale powinno dbać o to, aby ten, kto dzierżawi wodę dotrzymywał warunków umowy, może i powinno określić zasady korzystania z wody (w tym kontrolować zarybienia i odłowy).
Tak samo państwo nie będzie wód pilnować - to powinien robić sam zainteresowany - ale powinno zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy pilnują (czyli w razie czego skuteczną pomoc policji) oraz sprawne, skuteczne i sprawiedliwe karanie sprawców. (Pewnie, można i tu starać się o niezależność i o prawo do karania sprawców przez samych zainteresowanych ))), oj nie wyszłoby to kłusolom na dobre )))

Tak więc łatwo odróżnić co leży w naszej a co państwowej kompetencji. A że za tym idą obowiązki, i dalej pieniądze, to trudno...
)))
Andrzej

Schowaj teksty   

Powiązane z

"Zaczyn"

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Sprzęt wędkarski

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).