Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Rozmowa

W drodze do nieba spotykają się dusze dwóch facetów i zaczynają rozmowę:
- Ja zmarłem przez zimno. No wiesz niska temperatura, organizm nie wytrzymał..
- Ja zmarłem ze zdziwienia.
- Jak to ze zdziwienia?
- Wracam wcześniej z pracy, widzę gołą żonę w łóżku, no to szukam faceta. Sprawdzam pod łóżkiem, za szafą, w szafie, na balkonie,
w łazience, w kuchni, jednym słowem wszędzie i nie mogę go znaleźć.
I z tego zdziwienia umarłem.
- Oj, żebyś ty wtedy zajrzał do lodówki, to obaj byśmy żyli.

Rozmowa
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na Romana - wspominkowo

Cisza jakas tu grobowa.
Jedza znikła. Fly sie schował.
Ja sam jeden na tym polu
Jak asinus asinorum
Chyba zeby sie pochwalic
Pisze to cum grano salis.
Kłótni wiła się tu rzeka.
Teraz ad calendas Graecas
Odłożona byc się zdaje.
Czyzby "mane, thekel, fares"?
A la guerre comme a la guerre..
Pustka cicha - marny żer.
Choc cum tacent, clamant
Cóż nam cisza powie sama?
Gdym do wojny szukał wiktu
Ech! Horribile dictu!
Patrze! O impos animi!
Fly ma disiaj imeniny!?
I wojenna ma potencja
Padła cum debita reverentia..
Miły spór da lana caprina
Choć się czasem pieni ślina.
Zyj wiec ad multos annos.
Życiu nie daj wodzić za nos.
Lux in tenebris niech Cie wiedzie.
Choc Robaki i tak w przedzie.
Obyś sie podobał niebu
Cum gais, boris et graniciebus.
I nie będzie referendum.
Nunc est bibendum!!

Na Romana
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,8/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Coroczny dzień debiutu

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 3879 
Komentarzy: 0 
ID: 47013 
Węzeł: 28223 

Na ten dzień corocznego debiutu czekałem bardzo długo. Długimi zimowymi wieczorami przenosiłem się w marzeniach nad Odrę w okolicach Cigacic. Walczyłem w myślach z ogromnymi boleniami, sumami i szczupakami. Jednak do tego pierwszego dnia w sezonie było jeszcze baaardzo długo. Miałem zatem czas, aby przygotować się do niego całkiem przyzwoicie. Dobry miesiąc wcześniej uzupełniłem braki w pudełku z przynętami, postarałem się też o nowy plecak i pokrowiec na wędki. Pozostało mi tylko czekać. Czekać na ten pierwszy dzień. Dzień, spotkania z Nią – moją ukochaną Odrą oraz z Nimi – odrzańskimi drapieżnikami...

Moja rybka

Wreszcie ten dzień nastąpił. Nad wodą byłem około 10:00. Słońce coraz to mocniej przygrzewało, wiatr lekko dmuchał z zachodu po czym ucichł zupełnie...

Zacząłem wpatrywać się w wodę, za która tak bardzo tęskniłem. Odra zawsze była piękna. Ale tego dnia, wydawała mi się być piękniejsza niż zawsze. Leniwie płynęła swoim korytem. Lustro rzeki nie było niczym mącone. Słychać było jedynie szum przelewającej się przez główki wody oraz śpiewy ptaków, które czując nadchodząca wiosnę, urządzały koncerty, jak sobie pomyślałem – specjalnie dla mnie.

Zacząłem rozglądać się za jakimikolwiek oznakami żerujących drapieżników. Niestety, nie było mi dane zobaczyć widowiskowego ataku boleni na żerujące przy powierzchni uklejki.

Postanowiłem zacząć łowić w miejscach, które bardzo dobrze znałem. Miałem do nich około 40 minut marszu więc nie czekając na nic wdrapałem się na wał przeciwpowodziowy i skierowałem się na moje miejscówki. Przechodząc koło wiejskiej zagrody spojrzałem się na jej podwórko. W moim kierunku biegły dwa psy – bernardyn i owczarek niemiecki. W jednej sekundzie moje plecy zrobiły się mokre od potu. Serce zaczęło mi walić tak głośno jak skrzynia basowa.

Nie odrywając wzroku od zbliżających się psów zacząłem iść do tyłu. Psy wbiegły na wał, stanęły na moment i zaczęły mi się przyglądać. Moje nogi zrobiły się miękkie jak wata gdy ponownie zaczęły zbliżać się do mnie. Zwisająca bernardynowi z pyska ślina zrobiła swoje. Rzuciłem sprzęt na ziemię i zacząłem biec w kierunku jedynego na odcinku kilkuset metrów drzewa. Psy były coraz bliżej. Ze strachu czułem ich oddech na moich plecach. Nagle zza kępy trawy wyskoczył czarny kot i z głośnym miauczeniem przebiegł mi drogę.

Widocznie widok kota bardziej zadziałał na rządne krwi psy, bo zamiast za mną pobiegły za kotem. Byłem uratowany !!! Od tego czasu nie wierzę w pecha, który przynoszą koty przebiegające komuś drogę.

Szybko wróciłem się po sprzęt i truchtem pobiegłem w stronę rzeki. Do moich miejscówek dotarłem wyjątkowo szybko, mimo wielkiego plecaka i ciężkiego pokrowca. Stałem jeszcze przez chwilkę, dochodząc do siebie, po czym zsunąłem się po skarpie na pierwsza główkę. Stan wody był dość wysoki, wszystkie główki były pozalewane. Na szczęście miałem na nogach wodery.

Na pierwszy ogień poszedł niewielki wobler. Wpuściłem go w warkocz główki. Jednak ten, i kolejne rzuty, nie dały żadnego rezultatu. Przynętę zmieniłem na małego rippera, na który w poprzednim sezonie skusiło się kilka ładnych okoni. Zmieniłem też miejsce połowów. Zacząłem obławiać zatopione trawy, w których widać było żerującą drobnicę, która ciesząc się z wiosny, raz po raz wyskakiwała nad lustro wody. Zacząłem kombinować z przynętami wierząc w to, że wreszcie trafie w odpowiednią. Jednakże ani zmiana miejsca, ani przynęty nie dały żadnego efektu. Mijały kolejne chwile, a ja nie miałem jeszcze żadnego kontaktu z rybą. Obławiałem płycizny, warkocze. Nic. Pustka.

Zmęczony kilkugodzinnym łowieniem usiadłem na kamieniu i zacząłem jeść przygotowane wcześniej kanapeczki. Wpatrywałem się raz w niebo, gdzie widziałem nadlatujące klucze dzikich gęsi, a raz w drugi brzeg, gdzie pływały łabędzie. Nagle tuż za moimi plecami rozległ się głośny szelest trawy i pisk.

Odwróciłem się szybko, jednak nic nie zauważyłem. Byłem skory uwierzyć w to, że się przesłyszałem, gdy nagle szelest się powtórzył. Odwróciłem się raz jeszcze i w bezruchu zacząłem wpatrywać się w zarośla. Po chwili wyskoczyły z nich dwie małe łasice. Nieświadome mojej obecności zaczęły turlać się na zeszłorocznej trawie wydając przy tym głośne piski. Cieszyły się pewnie nie mniej z nadchodzącej wiosny, niż ja. Skacząc jedna przez drugą zniknęły w korzeniach powalonego drzewa.

Ja wróciłem do zjadania kanapek, po czym ponownie zacząłem łowić. Mijały kolejne chwile, a ja nie miałem żadnego kontaktu z rybą. W momencie, gdy składałem się do kolejnego rzutu w moich spodniach rozległ się dzwonek telefonu. Cholera!! Nawet na rybach nie dają mi spokoju – warknąłem przez zęby.

Gdy wreszcie udało mi się wygrzebać telefon z twisterów i ripperów odebrałem. Słucham? - Kochanie, jak tam rybki? Mam nadzieję, że coś złowisz na kolację. Bo jak nie, to przez kolejny tydzień nie będzie... hi hi hi ... wiesz dobrze czego... Na szczęście w tym momencie rozładowała mi się bateria.

Nie wiem co bym zrobił z komórką, gdyby moja dziewczyna przekazała mi jeszcze kilka swoich „nadziei”. Ehh... te baby zawsze potrafią człowiekowi humor zepsuć. Ale co tam – pomyślałem – przecież ja na rybach jestem a dla chwil spędzonych z wędka nad wodą zrobiłbym wszystko. Prawie wszystko.

Jednak telefon od dziewczyny musiał mnie zdrowo wkurzyć, bo nie miałem już ochoty na dalsze spiningowanie. Zwinąłem sprzęt i skierowałem się w kierunku przystanku autobusowego, tym razem z daleka omijając zagrodę z psami-mordercami. Po drodze obmyślałem plan kolejnej wyprawy nad Odrę mając nadzieję, że kolejny wypad będzie obfitował w drapieżniki...

PS. Kilka zdjęć moich ryb, można zobaczyć klikająć TU

DEBIUT

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Fundusze ETF na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Fundusze ETF: ETF.COM.PL Analizy, ranking, aktualności, informacje, ryzyko, regulacje prawne, wydarzenia w Polsce i na świecie, rynek giełdowy, podstawy i zasady inwestowania.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).