Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Wobler

Zdzichu i Janek poszli na sumy , po chwili:
- koledzy! ratujcie!Zdziśka, wobler przygniótł.

Wobler
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Czym Dla mnie jest wędkarstwo

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 3406 
Komentarzy: 0 
ID: 49414 
Węzeł: 29596 

Mam dopiero 17 lat. Wędkuję od 3 roku życia. Lubię to i mogłbym siedzieć nad wodą cały czas, nie wyciagając kija z wody.

Wędkarstwem zaraził mnie przypadkowo ojciec. Nie miał takiego zamiaru, gdyż wiedział, że to drogi sport. Kiedyś sam wędkował, ale przestał. Było to w bieszczadach. Zawsze obserwowałem z mostu wędkarzy łowiących ryby. Widziałem ile przyjemności dorosłemu facetowi sprawia złowienie małej rybki.

Myślałem zawsze wtedy, że jak dorosły człowiek ma tyle przyjemności to ile ja bym miał. Pewnego dnia tato powiedział: "pokaże Ci synu jak się łowi ryby". Urwał długą giętką gałąźć z drzewa. Żyłka potocznie zwana "na pranie" jakaś 0,45mm. Haczyk ze szpilki i czerwony robak. Poszliśmy na małą rzeczkę wpływając do Sanu. Chyba tato nie spodziewał się, że to tak się skończy. Jak się skończyło? Dwa pstrągi. Oczywiście mój zestaw przy zacieciu wielokrotnie lądował na drzewie, ale jakoś w końcu się udało.

Od tamtego czasu wędkarstwo stało się dla mnie życiową pasją. Kiedyś lubiłem spacery, wycieczki na grzyby. Oczywiście teraz też lubię, ale wolę spędzić każdą wolną chwile nad wodą. Uwielbiam momenty kiedy mój spławik delikatnie zaczyna się przytapiać. Kiedy sygnalizator zaczyna piszczeć. Kiedy dzwonek dzwoni. To cudowne uczucie. Zacinam. Czuję maleńki opór. Wyciagam płotkę wielkości małego palca, ale ile myśli pojawiał sie w głowie podczas pierwszego stuknięcia. Wtedy zawsze myślimy. Moze to będzie okaz, może moja życiowa ryba, a moze nawet jakiś rekord. To w wędkarstwie jest cudowne. Nigdy nie wiesz co, jak, kiedy i czy w ogóle.

Wędkarstwo naprawdę może wiele nauczyć. Mnie osobiście nauczyło cierpliwości, ale również tego że w tak jak w zyciu są w nim wzloty i upadki. Nie mógłbym teraz przestać wędkować. Kiedy kotoś po raz pierwszy poczuje na kiju rybę, która próbuje walczyć. Już nigdy nie przestanie wędkować. Czy to nie jest piękne kiedy twój hamulec piszczy, kiedy wędka się wygina, kiedy od holu jakiejś większej sztuki już boli Cię ręka. Nie, Nie. To nie jest zwykły ból. To jest ból który chce się przeżywać wielokrotnie.

Pomyślcie jak pięknia może być chwila, kiedy walczysz z rybą bardzo długo, a kiedy już ją widzisz ona nagle urywa się z haka. W pierwszej chwili towarzyszy Ci uczucie złości, przygnębienia, że było tak blisko. Mnie osobiście to się podoba. Jestem zadowolony. Przecież nie zawsze można wygrywać. Przeżyłem to co najważniejsze. Przeżyłem hol tej ryby,ale to jednak ona okazała się lepsza. Może i to co opisałem nie jest zbyt dobre, ale to tylko dlatego, że czegoś tak pięknego nie da się po prostu opisać, to trzeba przeżyć.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Świat Druku - ciekawe urli

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).