Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Awaria

W samolocie awaria, przychodzi sewardessa i mówi:
- panowie trzeba odciążyć samolot, bagaże już wyrzuciliśmy, czas na bohaterów.
Francuz wypił łyk koniaku, ucałował blondynkę i z okrzykiem wiwat Francja, wyskoczył.
Po jakimś czasie sytuacja się powtarza, Anglik wypija szklaneczkę łyski, całuje brunetkę i z okrzykiem za Anglię skacze.
Po jakimś czasie znów to samo, więc Polak wypija pół litra, całuje wszystkie panie i z okrzykiem niech żyje Mozambik, wyrzuca Murzyna.

Awaria
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Wesołych Christmas!

Wstęp (wymagane):

więcej...

Wesołych Christmas
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,2/5 (9)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Demokracja a wędkarstwo

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 3285 
Komentarzy: 0 
ID: 48695 
Węzeł: 29219 

Demokracja - ludowładztwo, termin określający rodzaj rządów, w którym władza należy do ogółu obywateli danego państwa (greckie demos – lud, kratos – władza). Za kolebkę demokracji uważana jest Grecja...

Kiedyś na egzaminach wstępnych na kierunek politologia zjawił się kandydat, który na pytanie: "czy podoba Ci się ustrój demokratyczny?" - odpowiedział "NIE". Komisja zadała mu pytanie dlaczego, ponieważ zainteresowała ją jego nietypowa odpowiedź (zresztą niespójna z obowiązującą tendencją nauczania w szkole średniej). Odpowiedź kandydata wystarczyła by został przyjęty. Jak brzmiała? "Nie podoba mi się demokracja, bo nie jest dobrze, gdy większość głupców rządzi mniejszością mądrych".

Demokracja jest niestety jak narazie najlepiej sprawującym się systemem w państwie. Rację ma ten kto ma większość.
Jak ma się ten stan rzeczy do wędkarstwa? Ma się tak, że nie prowadzi się racjonalnej gospodarki rybackiej (proponuję zapoznać się z pojęciem racjonalna, bo wcale nie polega ona na tym by wpuszczać jak najwięcej). W kole jest np 80 procent spławikowców.

"Wpuśćmy zatem do pobliskiego jeziora karpie. Spławikowcy będą zadowoleni". Co się robi z innymi wędkarzami? Sam jestem pstrągarzem i uganianie się za karpiami wcale mnie nie ineresuje. Chciałbym by moje pieniądze szły za mną nad wodę. Dystrybucja jednak nadal jest wg klucza: różnicę w składce na wody nizinne a na wody górskie przeznacza się na te drugie. Wychodzi się więc z założenia, że ja i tak te karpie będę łowił - a przynajmniej za nie zapłacę. To, że składka na wody górskie obejmuje możliwość połowu na wodach nizinnych to pomyłka. Odróżnijmy tych którzy na płotkę nie pójdą od tych co czasami mają ochotę połososiować.

Mam nadzieję, że w wielu okręgach już ten rodzaj podziału nie obowiązuje, bo jest po prostu chory. Jeżeli natomiast tak jest, to znaczy, że wiele jest do zmienienia. Tak jak w dyskusji "Ależ możliwe!!!!" uważam, że powinniśmy dokładnie wiedzieć za co płacimy i sami decydować jak te pieniądze są wydawane. Składka członkowska - na potrzeby związku, składka na wody nizinne - gospodarka wędkarska na wodach nizinnych, wody górskie -jak w nazwie, łowisko specjalne - tylko ono i nic więcej. Gdy wór jest duży łatwiej uszczknąć z niego coś, bądź niewłaściwie wydać, małe worki spowodują, że sami zainteresowani potrafią należycie ocenić wydawane pieniądze.

Ośrodki zarybieniowe i inne (słynne domy wędkarza, które miały być chlubą związku) powinny nam służyć. Jeżeli związek musi do nich dokładać i w ostatecznym rachunku płaci więcej za np narybek, to może po prostu należy je sprzedać. Rzadna firma nastawiona na zysk nie pozwala sobie na niegospodarność. My też powinniśmy być nastawieni na zysk, którym w naszym przypadku będzie zadowolenie z pobytu nad rybną wodą.

Pozdrawiam

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Żbikowski - drzewo genealogiczne

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).