Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 20

Niezła reklama.....

Tak tez można zareklamować różne produkty.....
http://producten.hema.nl/

Niezła reklama.....
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,9/5 (20)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na Romana - wspominkowo

Cisza jakas tu grobowa.
Jedza znikła. Fly sie schował.
Ja sam jeden na tym polu
Jak asinus asinorum
Chyba zeby sie pochwalic
Pisze to cum grano salis.
Kłótni wiła się tu rzeka.
Teraz ad calendas Graecas
Odłożona byc się zdaje.
Czyzby "mane, thekel, fares"?
A la guerre comme a la guerre..
Pustka cicha - marny żer.
Choc cum tacent, clamant
Cóż nam cisza powie sama?
Gdym do wojny szukał wiktu
Ech! Horribile dictu!
Patrze! O impos animi!
Fly ma disiaj imeniny!?
I wojenna ma potencja
Padła cum debita reverentia..
Miły spór da lana caprina
Choć się czasem pieni ślina.
Zyj wiec ad multos annos.
Życiu nie daj wodzić za nos.
Lux in tenebris niech Cie wiedzie.
Choc Robaki i tak w przedzie.
Obyś sie podobał niebu
Cum gais, boris et graniciebus.
I nie będzie referendum.
Nunc est bibendum!!

Na Romana
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,8/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Rybim okiem/Mięsiarstwo usankcjonowane 

Mięsiarstwo usankcjonowane

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 2559 
Komentarzy: 0 
ID: 47879 
Węzeł: 28763 
Ryszard Siejakowski

Z pogłowiem ryb jest w Polsce tak jak jest. Na pewno nie jest dobrze, o czym możemy się sami przekonać bywając nad wodą. Jedyne gatunki, jakie maja się dobrze, to: karp, amur, tołpyga i karaś. To oczywisty „sukces” zarybieniowy naszego kochanego Związku. Sukces, który zamiast cieszyć, w większości wypadków martwi i słusznie. Koniec, końców, kto się będzie cieszyć z monokultury gatunkowej? Oj, przepraszam. Zadowoleni są ludzie odpowiedzialni za politykę zarybieniową w Związku.

Propagowanie zasady „no kill” napotyka w środowisku wędkarskim na określone opory. Zdecydowana mniejszość jest za. Stare nawyki do tłuczenia wszystkiego, co pływa w wodzie i nadaje się do przetrawienia w jelitach, mocno utrwaliły się w wędkarskiej mentalności. Co jak co, ale to przede wszystkim władze związkowe powinny być najbardziej zainteresowane upowszechnianiem tej metody dla dobra wspólnego. Powinny, ale czy są?

Po uzyskaniu pewnych informacji mam, co do tego wątpliwości. W pewnym Okręgu rozgrywano ostatnio zawody metodą spinningową, na szczeblu okręgowym, celem ustalenia składu na mistrzostwa kraju. Zawody zostały rozegrane na stosunkowo niewielkim zbiorniku zaporowym, na którym była dość dobra /jak na polskie warunki/ obsada okonia. Praktycznie 99% złowionych ryb to był właśnie okoń. Przeważał wymiar w okolicach 18-20 cm, chociaż zdarzały się i pojedyncze sztuki w okolicach 30-35 cm. Łącznie w dwóch turach odłowiono około 100 kg okonia. Zawody były rozgrywane oczywiście, na tzw żywej rybie.

Niestety, okonie nie potraktowały na serio, światłych zamiarów organizatorów, skutecznie tracąc życie w zawodniczych siatkach. Ponad 50% złowionych ryb nie dotrwało w stanie wskazującym na jakiekolwiek oznaki życia, do szczytnego momentu ważenia przez Komisję Zawodów. Ponieważ zawody rządzą się swoimi prawami, za najbardziej skuteczną metodę wybrano łowienie na paprochy z bocznym trokiem.

Skutek był taki, że większość okoni, zassysała głęboko paproszki, które lądowały w trzewiach biednych ryb. Końcowy efekt wiadomy, zwłaszcza wtedy, gdy uczestnik zawodów starał się szybko „wydłubać” przynętę z okoniowych jelit. I tu nasuwa się pytanie. Jaki jest sens organizowania takich imprez, gdzie większość ryb, popada w stan określany przez medycynę jako exitus. Czy rzeczywiście zaspokojenie ambicji zawodniczych i organizatorskich, musi się nierozerwalnie kojarzyć z zaprzeczeniem metody no kill. Dla mnie, trochę to zalatuje usankcjonowaniem mięsiarstwa, niezależnie od tego, jakie dorobi się do tego, lepsze czy gorsze teorie.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: PPHU PROTEKT INT. BH jest firmą produkcyjno-handlową prowadzącą swoją działalność szczególnie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, ale także i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Sznury galowe PSP Podstawową funkcją firmy jest zapewnienie klientom możliwości nabycia szerokiego asortymentu ubrań i ubiorów wchodzących w skład osobistego wyposażenia strażaka.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).