Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek idzie przez las wypatrując wilka,słyszy jakieś jęki
z krzaków, rozgarnia gałęzie i co widzi? Wilk zupelnie nieprzygotowany do konsumpcji, oczy przekrwione, sierść skudłacona, język sztywny jak kołek wisi z pyska (stan pewnie znany niektórym kolegom). Kapturek
z wyrzutem mówi:
- wilku w bajce jest inaczej, powinieneś mnie zjeść
wilk na to:
- Kapturek od....... się, trzy dni z Costnerem tańczyłem.

Czerwony Kapturek
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Gwiazda TVN-u

Ewa od Cwikłów,
TVN-u gwiazda,
Choć błysnęła przez chwilkę,
Lecz to była jazda.

Gwiazda TVN-u
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (13)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

60 lat!

Roman Wigura

W tym roku obchodzimy 60 rocznicę zwycięstwa systemu nad zdrowym rozsądkiem. Mieliśmy kiedyś ileś towarzystw wędkarskich, które zostały jednym rozkazem zamienione w jedno wielkie PZW. Ówczesnej władzy odpowiadało takie rozwiązanie, bo wstawiając zaufaną osobę na prezesa i iluś tajniaków w inne szczeble władzy miało pełną kontrolę nad związkiem i jego członkami. Nie ma się czemu dziwić, bo wtedy modne były takie zjednoczenia (np. pzpr).
Minęło ..dziesiąt lat i sztucznie zjednoczone twory runęły.
Do tego potrzebne były dwie rzeczy: kryzys i człowiek, który powiedział poczet sztandarowy odmaszerować do muzeum historii. Pozostała jednak dość liczebna grupa ludzi, która swoją nostalgie do poprzedniego systemu postanowiła realizować w innych, pozarządowych organizacjach. Pamiętając historyczne fragmenty sposobów sprawowania władzy ("po nas choćby potop", czy też "państwo to ja", nie wspominając o zbiorowej mądrości reprezentowanej przez tego jedynego) mamy do czynienia z takim właśnie modelem rządzenia.
dalsze fragmenty mogą czytać tylko aktualni członkowie PZW, ponieważ przytoczę tu dane z Biuletynu Wędkarskiego opatrzonego klauzulą "tylko do użytku wewnętrznego".
Wpadł mi w ręce ww biuletyn nr 1 (26) z 2006 roku cena 6 zł. Nie jest on aktualny, ale następne pewnie mają klauzulę ściśle tajny, lub spec.
Od tej chwili piszę to co zapamiętałem z tej arcyciekawej lektury, ponieważ przedruk w całości lub części zabroniony.
poruszane tam są sprawy dotyczące regulaminu zawodów, Uchwały ZG zatwierdzające uchwały prezydium itd.
Jest też poruszona sprawa zwrotu kosztów poniesionych przez członków PZW z racji wykonywania funkcji społecznych, tzw diet. Ustalono wysokość diety na 228 zł. Wypłata diety wyklucza za wyjątkiem kosztów podróży i noclegu wypłate innych należności z tytułu podróży po kraju. Przydział diet wygląda następująco: prezes - 10, wice-prezesi, sekretarz i skarbnik ZG - 3, członek ZG - 1, przewodniczący Komisji Rewizyjnej - 3, tyle samo przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego. Zapomniałbym o smaczku: koszty podróży zwracane są wg. cen NAJTAŃSZEGO środka komunikacji dostępnego w dniu posiedzenia (czyżby na piechotę).
W kwartale wielokrotność diet nie więcej niż x 3.
Widzę w tym wszystkim troskę o finanse związkowe i jestem za! Może z wyjątkiem potrzeby zwoływania bezproduktywnych posiedzeń, bo przypomina mi się z niedalekiej przeszłości pytanie: w razie klęsk żywiołowych (burza i np. powódź) zagrażających zbiorom uprawnym na terenie ZSRR co się najpierw zbiera?
I jedyną słuszną odpowiedź ZG PZW!
Schowaj teksty   

Powiązane z

Mit” kowalszczyzny” czyli mit odnowy.

Ryszard Siejakowski
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: PPHU PROTEKT INT. BH jest firmą produkcyjno-handlową prowadzącą swoją działalność szczególnie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, ale także i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Kominiarki strażackie Podstawą funkcją firmy jest zapewnienie klientom możliwości nabycia szerokiego asortymentu ubrań i ubiorów wchodzących w skład osobistego wyposażenia strażaka.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).