Lewe menu

Filtry

Komentarze

Szukaj

Reklama

Raczej Don Gruchot :)

Ryszard Siejakowski

Romku, niech nas ręka Boska broni od wzorcowych jednorazówek. Kowalszczyzna zrobiła wzorcowa jednorazówkę w postaci SpecSanu. Poza tanim blichtrem nic więcej z tego nie wynika. Ot kilkudziesięciu sierściuchów od czasu do czasu pojedzie sobie nad San, pomacha muchołapkami, pokłuje kilkanaście ryb i zadowoleni jak Rusek, który znalazł bateryjkę. Taki Pewex z czasów demoludów, bez większego znaczenia dla polskiego wędkarstwa. Ale jest fałszywy obrazek, na który można przywieźć zagranicznego kolegę Ojca Założyciela "kowalszczyzny", który się będzie zachwycał achami i ochami, jak to pięknie się rozwija polskie wędkarstwo i kroczy słuszną drogą. Hipokryzja i kołtuństwo w najlepszym wydaniu. Jedyne powstanie, jakie było zwycięskie w okresie upadku niepodległości, to powstanie wielkopolskie. To zwycięskie powstanie przyłączyło do odradzającej sie Ojczyzny, kolebke polskiej państwowości, czyli stare ziemie piastowskie. A sukces tego powstania polegał na tym, że poprzedzono je pracą organiczną, czyli pracą od podstaw. Nas tez czeka taka praca organiczna, zarówno w kształtowaniu nowej świadomości wędkarskiej jak i naprawienia tego wszystkiego co z takim sukcesem zniszczono przez ostatnie 20 lat. Kowalszczyzna pozostawiła trwałe skutki swej głupoty, cwaniackiej prywaty i bezmyślności. To będzie niestety kosztowna odbudowa i nalezy sobie z tego zdawac sprawę. A pozytywne skutki, będą niestety odczuwalne dopiero za pewien okres czasu. I tu tkwi cały problem, bo rodzi się pytanie czy prawdziwi wędkarze i miłośnicy wędkarstwa, będą mieli w sobie tyle samozaparcia aby byc na tyle wyrozumiali. Bo ta naprawa bedzie za ich pieniądze. To bedzie trochę inwestycja w przyszłość. Jak widzisz stopień ryzyka dośc poważny.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Mit” kowalszczyzny” czyli mit odnowy.

Ryszard Siejakowski
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Jedno z pierwszych wdrożeń systemu CMS eZPublish w Polsce. Już niebawem pojawi się również w nowej wersji. Świat Druku - to miesięcznik naukowo-techniczny wydawany przez wydawcę: Polski Drukarz, adresowany do wszystkich związanych z branżą poligraficzną.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).