Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 3

Moczenie

Po dłuższym czasie spotykają się dwaj wędkarze, starzy przyjaciele...
- Co słychać? - pyta pierwszy
- A, nic dobrego, mam problem. Po tych nocnych zasiadkach cierpię na moczenie nocne i nie wiem, co z tym zrobić
- Wiesz co, tu niedaleko mieszka dobry psychoterapeuta. Spróbuj, może on znajdzie sposób.
Spotykają się po kilku miesiącach...
- No i co, byłeś u tego psychoterapeuty?
- Byłem i jestem Ci bardzo wdzięczny
- Już się nie moczysz?
- Moczę, ale teraz jestem z tego DUMNY!!!

Moczenie
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Epitafia

Z cyklu:

Epitafia.

Tu leży stary karp.

Ulżyłem jego doli,

bo mu ogromny garb

żyć dłużej nie pozwolił.

*

To jest szczupaka grób.

Wyjadał żaby w stawie.

Gdy pusty był już „żłób”

zdechł... i po sprawie.

*

Tu spoczywa szkielet suma.

Zjadłem go, a teraz dumam

nad dolą, która czeka

ryby za sprawą człowieka.

*

Okoń, który się wałkonił,

albo drobne rybki gonił

leży pod krzakiem, nie trupkiem,

lecz w postaci kociej kupki.

*

Pstrąg przed kremacją

westchnął w ostatniej chwili:

obyście się tą kolacją

wszyscy udławili.

*

Epitafium.

(złotej rybki)

Tu, w spokoju, spoczywa pod kamieniem

złota rybka, istota hojna i płocha.

Każdy rybak bardzo ją kochał,

(gdy spełniała jego życzenie)

PZW

Tu leży, i zawsze leżała,

ponieważ powoli marła

organizacja, która unikała

życiodajnego tarła.

WCWI

Tu w kącie spoczywa

w cieniu lipy i tui

zmarły z nadmiaru piwa

portal imieniem WCWI.

Ostatni szczupak.

Tu leżę ja, szczupak, ostatni z rodu,

który ratował naród od głodu.

Z wdzięczności klan kłusowników

umieścił mnie na pomniku.

Kłusownik.

Pod tym kamieniem,

który grób przygniata

leży kłusol i jego sumienie

oraz szarpak i siata.

Epitafia
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,8/5 (19)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Słowo sie rzekło, kobyłka u płotu.

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 7085 
Komentarzy: 0 
ID: 214734 
Węzeł: 143612 
Eugeniusz Friede

Obiecałem.... .

[b]Słowo się rzekło, kobyłka u płotu.[/b]
Obiecałem odnieść się do sugestii Unisesa. Zamieszczonych w jednym z częściej odwiedzanych for wędkarskich. Za moją przyczyną jego wypowiedź znalazła się również w 11 innych portalach, gdzie prezentowany jest temat [b]Muzeum Wędkarstwa[/b].
Muzeum ma swoje macierzyste miejsce w sieci na stronie internetowej http://www.jaxonclub.slupsk.pl . Jest to wspólna strona dla komercyjnych i niekomercyjnych przedsięwzięć realizowanych pod szyldem Jaxon Club. Komercyjne, to sklepy wędkarskie: stacjonarny i internetowy. Niekomercyjne zaś to Muzeum Wędkarstwa i Forum Internetowe.
Strona internetowa jest stosunkowo dobrze wypozycjonowana. Wiadomo, nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być jeszcze lepiej. Niestety w internecie miejsce na szczycie jest tylko jedno.
Co do benedyktyńskiej pracy przy zamieszczaniu kolejnych materiałów w sieci to bym nie przesadzał. Powielenie w kolejnym forum, pracującym na tym samym skrypcie, raz napisanego artykułu, nie jest aż tak heroicznym wyczynem. Niestety na dwóch z wybranych for, jest opcja dodawania obrazu. Tutaj trzeba powtórnie wgrywać fotki z komputera.
Jako blog traktuję temat: Gdzie ryby biorą? w Forum Jaxon Club. Zamieszczane tam materiały są dosyć poczytnym komentarzem naszej szarej wędkarskiej codzienności.
Zgadzam się z Unisesem co do oceny poziomu e.prezentacji muzealnych zbiorów. Na pewno można i warto ją poprawić. Nie mniej żaden obiektyw ani kamera nie ma takich możliwości postrzegania przedmiotu, jak ludzkie oko.
Sugerowane zamieszczanie linka do treści prezentowanych gdzie indziej, jest sprzeczne z regulaminem obowiązującym w wybranych forach. I tak jestem wdzięczny administratorom za przymykanie, dla dobra sprawy, oka na falandyzację obowiązujących u nich zasad. Przejawia się to chociażby w pozwalaniu na zamieszczanie odnośników do materiałów na YouTube, w portalach społecznościowych czy prezentacji panoramicznych.
Na potrzeby oceny, jak nośny jest temat Muzeum Wędkarstwa w internecie, wymyśliłem wskaźnik poczytności. Wynika on z podzielenia ilości odsłon przez liczbę postów. Jest to inaczej informacja, ile średnio osób w danym forum, przeczytało kolejny zamieszczony post.
Wskaźnik ten dla przykładu w macierzystym forum wyniósł:[b] 132[/b], zaś sumaryczny dla wszystkich 12 miejsc prezentowania tematu w internecie: [b]1304[/b].Tak więc jest o co kruszyć kopię!
Po kilku latach obracania się w kolekcjonerskiej rzeczywistości wiem jedno. Na muzeum jako takim nie da się zarobić. Bez względu na formę własności. Stąd wszystkie placówki muzealne są objęte mecenatem państwa.
Dla wyeliminowania słusznie wytkniętych przez czytelników mankamentów prezentacji słupskiej kolekcji staroci wędkarskich, próbuję się odwołać do wsparcia muzealnej inicjatywy ze środków 1% z podatku. Pieniędzy w budżecie pozostawionych płatnikom do samodzielnego dysponowania przy okazji składania rocznych zeznań podatkowych:

Miałem okazję uczestniczyć w jednej z Konferencji Muzealników Pomorskich. Powszechną uwagę obecnych wzbudził prelegent prezentujący temat: [b]Utracone kolekcje[/b]. Przedstawił losy kilku galerii, które zakończyły żywot wraz ze śmiercią ich założycieli.
Jaki los spotka słupski zalążek galerii staroci wędkarskich? Możliwe, że inny prelegent, na kolejnym sympozjum, z żalu za nią uroni kilka krokodylich łez?
Ostatecznie zawsze możemy na własne podwórko przetransponować powszechny po mundialowy niedosyt zawołaniem: [b]Wędkarze, przecież nic się nie stało![/b]
Zapraszam na wirtualny spacer po naszej Galerii: http://www.jakiepiekne.pl/ustka-atrakcje/muzea-i-skanseny/113-muzeum-wedkarstwa-w-slupsku
c.d.n.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Firma "Wszywka" zaprasza producentów odzieży oraz hurtownie dodatków krawieckich do współpracy, patrz: Wszywki i metki żakardowe pragnie zinteresować swą ofertą metek i wszywek odzieżowych również osoby prywatne

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).