Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 2

Zdesperowany

Pewien facet miał w życiu totalnego pecha i gdy już życie zbrzydło mu solennie, postanowił pójść do kościoła i wymodlić trochę szczęścia....
W trakcie modlitwy usłyszał głos:
- idź do domu, wszystko będzie OK.
Wrócił i rzeczywiście, świat się zmienił, w co nie zagrał, wygrywał, ryby łowił na zawołanie, jakie chciał itd.
Po jakimś czasie zauważył jednak, że jest sam, jak palec. Idzie do kościoła, a podobały mu się "kolorowe" kobiety, wymodlić jakąś.
Znowu głos:
- idź do domu, wszystko będzie OK......
Wraca i faktycznie, w kuchni piękna klasyczna induska z kropką na czole. Ale po jakimś czasie wraca i wyznaje, że ta kropka go wkurza... głos:
- Nie przejmuj się idź do domu i zdrap kropkę...
Zdrapał i wygrał Toyotę Civic!

Zdesperowany
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Kłótnie?

Dyć się kłócić nie zamierzam,

ni grubego tropić zwierza.

Tak mnie wzięło na wspominki

w ROmanowe imieninki

by kolegę spytać czy

wciąż pamięta K(S)WI?

Kłótnie?
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,2/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Kalkulacja

Liczmy nawet "po kosztach obsługi".

Często o wiele taniej wychodzi zapewnienie ryb do zabrania (wpuszczone w czwartek, wyłowione do niedzieli) niż sprawienie, żeby tam były trwale i zapewniały przyjemność wędkowania, choćby C&R. Licząc same ryby nie liczymy wysiłku na ochronę, na zapewnianie warunków bytowania, ubezpieczenia ryzyka strat itp.

Porównanie kosztów utrzymania łowisk prowadzi do hierarchii "kosztowności" od najtańszego do najdroższego: 1. łowisko put & take, 2. łowisko C&R, 3. łowisko "naturalne" z prawem zabierania ryb.

To ostatnie - również z powodu liczby wędkarzy, których może "zaspokoić". Jeżeli łowisko ma być atrakcyjne to liczba korzystających z niego musi być ograniczona. Stąd wysoki koszt "na głowę".

Do tych ostatnich zaliczają się łowiska prowadzone według "naszego" systemu czyli "put & grow & take", czyli zarybianie narybkiem w celu uzyskania ryb dorosłych po kilku latach. Łowisko wówczas wykorzystuje tylko swoja pojemność raz w sezonie, w odróżnieniu od Put & Take, kiedy to cała pojemność lowiska jest odnawialna praktycznie co tydzień.

A my, nie dość, że fundujemy sobie najdroższe w utrzymaniu łowiska to jeszcze oczekujemy niespełnialnego, w dodatku prawie darmo i przy oczekiwaniu obsługi pracowników.

Można "spotkać się po środku", między oczekiwaniami, a nakładami, jeżeli część z tych nakładów będzie zniwelowana pracą samych wędkarzy. W zależności od możliwości i efektów. Dla jednych to będzie praca biurowo - inelektualna, dla innych "polowa" w terenie.

Bez tego albo będzie bardzo drogo albo będzie bez ryb.

Oczywiście, możliwe są warianty w ramach "różnorodności". Ale zawsze oparte na racjonalnych przesłankach.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Świat Druku - ciekawe linki

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).