Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 4,5 Reviews count: 16

Niedźwiedź i zając.

Jedzie niedźwiedź na motorze, spotyka zająca.
- Chodź, zając, przewiozę Cię.
Jadą po lesie, 120,130,140…
- No, jak zając, posikałeś się już ze strachu? – Pyta przez ramię niedźwiedź.
- Noo.
- No, to wracamy.
Na drugi dzień, zając przyjeżdża motorem do niedźwiedzia.
- Chodź misiek, dzisiaj ja Ciebie przewiozę.
Znowu jadą tą samą drogą, 130,140, 150…
- Jak misiek, posikałeś się już?
- Taak!
- No, to teraz się pos…, bo nie sięgam do hamulca!!!

Niedźwiedź i zając.
 • Currently 4,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,4/5 (16 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić!

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (46 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Kalkulacja

Liczmy nawet "po kosztach obsługi".

Często o wiele taniej wychodzi zapewnienie ryb do zabrania (wpuszczone w czwartek, wyłowione do niedzieli) niż sprawienie, żeby tam były trwale i zapewniały przyjemność wędkowania, choćby C&R. Licząc same ryby nie liczymy wysiłku na ochronę, na zapewnianie warunków bytowania, ubezpieczenia ryzyka strat itp.

Porównanie kosztów utrzymania łowisk prowadzi do hierarchii "kosztowności" od najtańszego do najdroższego: 1. łowisko put & take, 2. łowisko C&R, 3. łowisko "naturalne" z prawem zabierania ryb.

To ostatnie - również z powodu liczby wędkarzy, których może "zaspokoić". Jeżeli łowisko ma być atrakcyjne to liczba korzystających z niego musi być ograniczona. Stąd wysoki koszt "na głowę".

Do tych ostatnich zaliczają się łowiska prowadzone według "naszego" systemu czyli "put & grow & take", czyli zarybianie narybkiem w celu uzyskania ryb dorosłych po kilku latach. Łowisko wówczas wykorzystuje tylko swoja pojemność raz w sezonie, w odróżnieniu od Put & Take, kiedy to cała pojemność lowiska jest odnawialna praktycznie co tydzień.

A my, nie dość, że fundujemy sobie najdroższe w utrzymaniu łowiska to jeszcze oczekujemy niespełnialnego, w dodatku prawie darmo i przy oczekiwaniu obsługi pracowników.

Można "spotkać się po środku", między oczekiwaniami, a nakładami, jeżeli część z tych nakładów będzie zniwelowana pracą samych wędkarzy. W zależności od możliwości i efektów. Dla jednych to będzie praca biurowo - inelektualna, dla innych "polowa" w terenie.

Bez tego albo będzie bardzo drogo albo będzie bez ryb.

Oczywiście, możliwe są warianty w ramach "różnorodności". Ale zawsze oparte na racjonalnych przesłankach.

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Bardzo często nazywane w skrócie SEO jest kluczowym elementem reklamy w Internecie, gdyż właśnie dzięki pozycjonowaniu stron i optymalizacji możemy odnaleźć strony, jakich poszukujemy na co dzień korzystając z wyszukiwarki Google. Pozycjonowanie stron WWW Każdy potencjalny klient jest przez nas traktowany indywidualnie i dostosowujemy swoje usługi bezpośrednio pod potrzeby Państwa.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).