Lewe menu

Filtry

Komentarze

Szukaj

Reklama

Na tym chyba polega błąd

(Wpis odzyskany z kopii zapasowej)

Na tym chyba polega błąd - Tomasz Okręt
Cała ta dyskusja - tak sobie właśnie pomyślałem pod wpływem twojego postu - o kant wiadomo czego nadaje się do potłuczenia.

A wiesz, dla czego?

Ponieważ jakoś nikt nie chce spojrzeć na świat oczami tego właśnie "przeciętnego" wędkarza. Rozmawiamy sobie o tym i owym, bajdurzymy, co by było gdyby, ale wszystko to pozostaje w sferze abstrakcji. Ponieważ o jakości Związku, o jego podejściu do ochrony, zarybiania, sportu i wielu innych spraw decyduje ten właśnie "przeciętny" wędkarz. Związek składa się z wędkarzy "przeciętnych", a nie Kowalskich, Trembaczowskich, Kaczmarczyków... Nawet Okręt i Płonka nie są przeciętni, choć w ich wypowiedziach częściej słychać głosy bliskie "przeciętnym".

Czego oczekuje "przeciętny" wędkarz? Jakie są jego potrzeby? Czego chciałby uniknąć? Co mu się nie podoba?
To "przeciętni" decydują o jakości Związku. To oni odpowiedzialni są za wybory i swoją reprezentację we władzach (a przypominam, że nie uczestniczenie w wyborach to też forma wyborów). Taka właśnie jest demokracja - a demokracja to jedno z ulubionych słów Jerzego

Tymczasem "przeciętnym" wędkarzom zarzuca się - w najlepszym wypadku - "rybołapstwo". Otóż powiem rzecz okrutną - po to zapisaliśmy się do Związku, zeby łowić ryby. Gdybyśmy chcieli sobie po prostu podziałać społecznie, wylądowalibyśmy w Wielkiej Orkiestrze lub Caritasie.
Dokąd nie spojrzymy na świat z perspektywy "przeciętnego", dotąd dalej będziemy poruszać się w rzeczywistosci wirtualnej.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Jestem księdzem c.d...

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Hydroizolacja - Izolacje fundamentów

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).